2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Her akşam genelde aynı saatte, ortalama 3 saat ve hiçbir şekilde sakinleştirilemiyorsa kolik deniyormuş. Gazla alakası yokmuş. Anne karnını arıyormuş. Dünyadaki yeni deneyimleri aşırı geliyormuş bazı bebeklere. 🙁 Dr. harvey karp “Mahallenin En Mutlu Bebeği” okumanı tavsiye ederim. Ben hamilelikte okumuştum. Eskiden kolik deyince gazlı bebek sanırdım ben de çünkü bir çok kişi o anlamda kullanıyor ama alakası yokmuş.
3 saat sürmüyor ama aynı saatler birde bacaklarını çekiyor, kasılıyor gazı varmış gibi mahallenin en mutlu bebeği olmadığı kesin ama okuyayım 😅

Kızlar ben sütü saatlerce sağmayıp biriktirip silikon uçla zar zor emziriyorum 20dkdan fazla emiyor. Sonra aç olduğunda yaptığı hareketleri yapıyor mama veriyorum biberondan bir içişi var 3 gün aç kaldı sanırsınız.
Bu durumda sütüm hiç yetmemiş mi oluyor?

Kızlar ben sütü saatlerce sağmayıp biriktirip silikon uçla zar zor emziriyorum 20dkdan fazla emiyor. Sonra aç olduğunda yaptığı hareketleri yapıyor mama veriyorum biberondan bir içişi var 3 gün aç kaldı sanırsınız.
Bende silikonla emziriyorum. Silikonla göğsü tam bosaltamiyormus ama. Bu arada bebedor silikon ucu daha iyi bence. Yumuşak yapılı

Mutlaka yapıyorsunuz dur eminim ama savaşın 😊 bizdede olmuş tu savaştım ağladıkça dayadım ağzına memeyi pes etmedim çok şükür düzeldik
Ne kadar sürede düzeldi peki? sizde de aynı durum mu oluyordu ? Önceden çok emerdi hatta en mutlu olduğu yerdi ağlasa anında susardı memede, şimdi nefret eder gibi oldu bir anda 😞

Bende Fisher-Price ın müziklisini alayım diyorum onu mı sevmedi
Müzikli değil bizimki yuvarlak olandan. Bir arkadaşım da büyük halı al etrafı görebildiği kadar görsün alanı kısıtlanmasın, özgür hissetsin dedi. Etrafı ne kadar çok görürlerse o kadar istekli oluyorlarmış dönmeye falan.

Kızlar oyun halısı kullanmaya başladınız mı?
Yazlıkta olduğum için başlayamadım ama tam zamanı şu an 2,5 aylık olduk biz. oyun halısının Çıngıraklı gibi oyuncaklarından ana kucağının sapına asıyorum bayağı oynuyor Onunla eli çarpıp ses çıktıkça hoşuna gidiyor ona bakıp konuşuyor gülüyor

Bende fisher price ın eğitici oyun halısından vardı ama onu hiç sevmedi. büyük bi oyun halısı almak istiyorum aslında, önerilere açığım 🙃
Tiny love maymun Adası var bizde eltim vermişti çok memnun kaldım kızım çok severek oynuyordu Biz kendimiz de birkaç oyuncak alıp ekstradan asmış tık

Her akşam genelde aynı saatte, ortalama 3 saat ve hiçbir şekilde sakinleştirilemiyorsa kolik deniyormuş. Gazla alakası yokmuş. Anne karnını arıyormuş. Dünyadaki yeni deneyimleri aşırı geliyormuş bazı bebeklere. 🙁 Dr. harvey karp “Mahallenin En Mutlu Bebeği” okumanı tavsiye ederim. Ben hamilelikte okumuştum. Eskiden kolik deyince gazlı bebek sanırdım ben de çünkü bir çok kişi o anlamda kullanıyor ama alakası yokmuş.
Gaz sıkışması oluyor ama bebeklerde tam o saatlerde. Karnı taş gibi oluyor dokundurmuyor bile. Sıcak havlu falan yapıyoruz rahatlıyor biraz. Bikaç saat sonra sakinleşince de gaz çıkarmaya başlıyor 🙄 oğlumda aynı böyleydi. Onda bilinçsizdim. Sıcak havlu falan yapmadık hiç.. Kendi kendine sızıp kalırdı. Kızım kolik krizleri sonunda gaz patlaması yaşıyor 🙈

Yok çok şükür bitti, gaz sancımız yok. Kakasını da rahat yapıyor. Öyle olunca da tabi sakin oluyor. Sadece artık etrafı fark ettiği için daha fazla kucak istiyor üstelik kucakta gezmek istiyor, muhabbet istiyor, ben de burdayım diyor artık 👶🏻 yani gaz bitse de yine de iş bitmiyor 😬😅
Ya olsun çoook tatlı zamanları başlıyor. Artık. Yıkarken bile ele yumuk yumuk geliyor ya o bacaklar kollar o bile mest ediyor insanı. Hele o gülücükler 😍

Silikon uçla çok fazla süt ememiyorlar malesef. Silikon uç memeden süt çekmeyi zorlaştırıyor ondan dolayı doymuyor olabilir canım.

Bi de geçen bi doktorun yazısını okudum bebeğin tükürüğünün muhakkak meme ile temas etmesi gerekiyormuş, o tükürük süt bezlerine ulaşıp bebeğin ihtiyacına Özel süt üretilmesini sağlıyormuş. Bu yüzden sağarak süt veren veya silikon uç kullanan annelere bebeği emmese bile memenize alın yalansın dili değsin tükürüğü bulaşsın diyordu. O yazıyı bulursam atayım.

slikon uç kullanan anneler varsa onlar için faydalı bir video. Belki onu kullandığınız için sütünüz yok gibi hissediyor olabilirsiniz.

X