2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bunye dayanmaz ki canim emzirme bitti gazi vadr uyumasi var.kizim emzirmeden snra butun bu islemler icin ve.uykuya gecmek icin bi saat 15 dak harciyo :) ayrica anne depresyona girer oyle. Bende ilk hafta bayag bi abandım sonra paikolojim bozukdu smdi babasi eds sistemi ile veriyor kgunde iki kere biraz uyuyorum migrenime fln iyi geldi rutini tutturmamiz lazim . Diger turlu diyetin basinda herseye uyan sonrasinda salan kadinlar.gibi oluruz

Kızlar Ankara'da havalar kış gibi çok soğuk.
Evde soğuk doğu cephe çok güneş almıyor sabahları hava kapalı. Boydan boya cam olduğu için ordan da soğuk geliyor.
Ben bebeğin üstüne ne örtmeliyim? Anlayamıyorum üşüyor mu vücudu sıcak. Yüzünde sivilce de çıkıyor sıcaktan olur demişsiniz

Bizde de göbek sıkıntısı var doktor yakti ve kremde verdi kullanıyoruz bakalım

Gazı olmayan rahat bebekler için yazmış heralde. Benimki de emmiyor. Artı 2-3 saat uyusa öpüp başıma koyuyorum. Yoksa yakında zombiye döneceğim
Ben döndüm bile valla Benimki çok uyuyor. Uyusa yemek saati uyanmıyor. Hem uyandırmaya hem uyutmaya işkence cekiyorum resmen. Bu gece uykuya dalamadı sabah saat 5 e kadar

Aynen bende 2 saatte bir emziriyorum. Bazen gece 2.5 saati buluyor işte

Çoğaltımı peki bende öyle emzirmeye calisiyrium ala çoğalmadı hala. Bazen oğlana vermeyip 2 saatte sağıyorum görmek için. 15 gün öncede 60 65 ml di iki.gogus şimdide 60.65 ml

Biz de içanadoludayız gerçekten hava soğuk
Sabah 7 dereceydi
Önceki gün kombiyi açtım bebeği banyo yaptırcam diye.

Ben bebeğe iki kat giydiriyorum, ayağında da çorap ve patik oluyor
Müslin battaniye ile yarım kundak yapıyorum üstünden de pazen battaniye örtüyorum.

Altını açacağım zaman fanı çalıştırıyorum, karnına da bez ısıtıp koyuyorum.

Biz bile hala yorganla yatıyoruz, bebekleri sıcak tutmak gerek

Ayyy maşallah ne güzelmiş ilk bebek de. Benim bebek de gece bazen eklemeden 5-6 saat uyuyacak gibi ama zararı olur mu diye korkuyorum kaldırıyorum. İlk kızımdan kalan evhamlar var işte.
Kızımın uykusu hala çok düzenli maşallah
Öğlen 12-1 arası uyuturum, genelde en az iki saat uyur. Akşam da 9-10 olunca uyuturuz ve çoğunlukla gece uyanmaz.

Ama bu bebek bizi yoruyor, dün gece 1de uyandı 3.30a kadar uyutmaya çalıştım, 5te tekrar uyandı, 6.30da pes ettim artık eşime verdim ben yattım

Sadece banyo yaptığı zaman uzun uyuyor o da tek seferlik

Ah seni cok iyi anliyorum benm bebegimde 9 gun yatti neler cektim..Allahim bir daha yasatmasin bebeklerimize
Amin inşallah canım hepsi sağlıkla büyüsünler
Lohusalıktan mı bilmem o ilk günlereni düşündükçe hala gözlerim doluyor.
Yumuk yumuk yeni doğmuş hallerini göremedim hemen büyümüş gibi geliyor
Neler hayal etmiştim ilk bebeğimde yapamadığım, bunda da hiçbirini yapmak kısmet olmadı

Canım ben zıbın üzerine yenidoğan setlerin üstünden giydiriyorum. Sana göre çok az giydiriyomuşum. Gecede battaniye örtüyorum sadece vücudu sıcak rahatsız olmasın diye.
Acaba kalın mı giydirsem kışlık kıyafetleride var onlardan mı giydirsem napsam bilemedim

Bakalım bende gözümü karartıp dusunebilirim ama sanmıyorum çok zormuş
Gerçekten bebek bakmak çocuk büyütmek dünyanın en zor işi ama allah annelerin kalbine öyle merhamet sabır veriyor ki tüm zorlukları unutup güzel günleri hatırlıyoruz sadece.

Ev işi yapmanın gözünü seveyim diyorum
Çocuklarla ilgilenmekten artık bayılmak suretiyle uyuyorum

Aynen bi de gaz olayı alt değiştirme vs var. Gece 3 te uyandırsak uyumamız 4.30 u buluyor zaten. İnsan mal gibi oluyor uykusuz. Bence de çok Mantıksız. Ben ilk günler çocuğu uyandırırken annem kızıyordu uyuyan çocuk uyandırılır mı diye onlara tuhaf geliyor.
Ama ilk günler sıkıntı gerçekten.saat geçtikçe çocuğun uykusu ağırlaşıyor uyandırmak daha zor kan şekeri düşüyor. Ama şimdi büyüdüler artık. Çok sorun olmaz bence de

Emzirme akademisini çok seviyorum çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar ama keşke anne ne ara uyuyacak ne ara yemek yapıp yiyecek vs gibi konularda da yardımcı olsalar
Sağolsunlae kimse kötülük için demiyordur ama keşke hesaplamaları da düzgün yapsalarmış

Bebeklere kalın kıyafet giydirmek yerine penye nefes alan hafif şeyler giydirmek gerek canım, üşüdüğünü düşünürsek de yine aynı şekilde penyelerden bir kat ekleyebiliriz.
Yani kalın olsun diye direkt polar kadife vs giydirmek ya da bu tarz battaniyelere sarmak pek sağlıklı değil demişti doktor ilk kızımda.

Uzun kollu zıbın, patikli alt, çorap, alt üst takım, patik. Ben böyle giydiriyorum.
Bir kez kısa kollu zıbın üstünden tek kat tulum giydirdim de çocuk gazdan mahvoldu.
Sen de bebeğini gözlemle ona göre giydir.

Eller ayaklar burun vücudun uç noktaları olduğu için soğuk olması normalmiş, sırtını ve göğsünü kontrol etmek gerekiyormuş üşüdüğünü anlamak için.

Rahmetli teyzem de poposunu kontrol ederdi

Bizim de kilo alımı iyi dedi ama gözlerde sarılık var uzamış sarılık dedi. Gerçi pek önemli değil dedi ama yine de korkuyorum.
10 günlükken sarılık 7 çıkmıştı, doktor önemsiz bir değer dedi.

Zaten bakıyorum da benim kız genelde maksimum iki saatte bir uyanıyor
Akıllı yavrum beni alarm derdinden kurtarıyor

Annem de unutmuşsundur dedi ama yok canım ilk kızım da böyle olsaydı asla unutmazdım zira unutulacak gibi değil
Böyle bir şey unutmam mümkün değil

Canları sağolsun ne yapalım bu da böyle bir süreç geçecek inşallah

Ben uyandırmıyorum hiç. Bizim de bir ayı geçti. Şapur şupur seslere kalkıyorum ağlamıyor da elini yalıyor ağzıyla şap şup sesler ona kalkıyorum. 3 saati buluyor genelde.
Elini emmeler bizde de başladı
Battaniye ağzına değince onu da emiyor
Kuş gibiler ya ağızları açık sürekli aranıyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…