2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Teşekkür ederim bilgilendirdiğin için 40 I çıkmadan ben de halletmeyi düşünüyorum.

canim cok sagol. iyiki varsiniz. uykularım kaçtı yeminle. zaten azcık uyuyabiliyordum. onun hirilyisini duydukça uykum kaçtı. şu lohusalık bitse de duygusallıktan kurtulsak
Bizimki de aynı valla hır hır nefesi. Ama geçecek emin ol. Oğlum da böyleydi. Emzirme öncesi serum sık mutlaka. Rahat emsin. Emzirmeyi bile etkiliyor o tıkanıklık.

Katılıyorum buna. Biz de oğlumu bir buçuk aylıkken yaptırdık. İyi ki yaptırmışız.

Oneren herkese tsk ederim kizlar. Kendimde ictim kiza da verdim kimyonu ama sanki kendim icince daha iyi geldi.
Dun krizd girdi cocuk kucagimda agridan sancidan morardi katildi resmen
Sicak havlu sardik bacaklarina biraz iyi geldi.
Gaz olayi kac aya kadae suruyo mahvolduk biz ya yedirme zamani gelince geriliyorim yine gaz olcak diye.
Bun ara d vit welcare mahvetmisti bizi dun pedia d ye basladik smdlik iyi gidiyo sanki.
Bu arada kimyon cayini sekerli tuketin gercekten sut yapiyomus dun ictm.sabah goguslerim sismisti.
Sutten muzdaribim cnku sasirdim :)

1. Ay sonu hepatit asısı yaptıran varmı saglık ocagında kıızlar, ates yaptım ne gıvı huzursuzluklar oldu
Yaptırdık biz. Bir sıkıntı olmadı. Ateş de olmadı. Akşam ağladı çok ama o genel rutinimiz. Gaz sancısı. Zaten bu ayki aşıda ateş pek olmuyor bebeklerde. 2.ay aşısında ateş olma ihtimali daha yüksek verem aşısı olduğu için.

Çimdik, ayak gıdıklama alt acma, yuzunu silme yok ise yaramıo bizde, bugun gunduz huysuz du hergun farklı huyu cıkıyor 2. Cocuk yapan Annelere saygım sonsuz Guzel ama zormus cidden,
Canım bak emzirme akademisinde ne buldum.

Eklentiler

• Screenshot_20210604-015340_Facebook.jpg
    91,8 KB · Görüntüleme: 62
Bizim hala sarılık devam ediyor az miktarda. Ama 1 saatte bir emzirmek imkansız. Emmezkiii zaten. 3 saatte bile zor alıyor memeyi. Hem anne ne zaman uyuyacak acaba yazdıkları imkansız nerdeyse.
Bende deniyorum o şekilde emzirmeyi ama gerçekten çok zor hem sütüm gelmez oluyor bu şekilde

Bizimde gobek dustu ama granül om oldu bugun cocuk cerrahın göturucem nıtratla yakarım Bılmıyrm cocuk 2 haftalık Allah daha buyuk dert vermesin ama hastanede sureklı, ben kendimi saymıyorum enerjim sıfır, annem yanımda o gıdınce napcam bılmıryrm

Bizim beşinci gün 11 çıktı onuncu gün 9 çıktı baştan beri hiç bir şey yok önemli değil geçici dedi drlar ben boşa yıpratmışım kendimi ama dün hiç uyandıramadım resmen memeye gelip uyuyor yine ya da gazdan dolayıdır belki uyandırmaya çalışıyoruz uyanmıyor beşer dk emiyor genzne kaçıyor uyuyor drda gözlem aldı boş yere canı yandı kızımın sıcaktandır dediler sıcaklığına dikkat ediyor musunuz iyiydi içeri aslında bir battaniye örtüyorduk.

Bende deniyorum o şekilde emzirmeyi ama gerçekten çok zor hem sütüm gelmez oluyor bu şekilde
Süt için sadece emzirmek yetmiyor. Annenin uyuması dinlenmesi gerek. Ben böyle düşünüyorum. Uyuduğum zaman daha iyi sütüm oluyor. Saat başı abartı biraz ama iki saatte bir emzirmeye dikkat etmek gerek ki gece 3 saati buluyor bizim

Saat basi emzirme acikcasi bana cok mantikdiz geldi kim ki bunu yazan bu isin uzmanimi bilmem ama cocugu emzir gazm cikar alt temizle uyut derken 45 dakka geciyor napcan 15 dakkami uyutucan cocugu ilk emzirmeyle arasi bir saat olsun diye cocugun uyumaya da ihtiyaci var.kesinlikle katilmiyorum. Benmde gece 3 saati buluyor gecen uyuyakaldim ucbucuk saat olmus. Ama bunlara takilmiyorum acikcasi annelerimiz bizi nasil buyuttu sankii iki saatte bir uyandırmadiklarini biliyorum . Oglenleri de 2 ile 3 saat arasinda emziriyorum ama yeri geliyo saat basi uyaniyo kendisi o zmn veriyorum. Kilosunda da hic bi sikinti yok ilk hafta bizdede sarilik vardi suan sarilik falan yok gecmis.
Yok saat.basi yok asla gecirmeyin iki saati fln derken bence annenin bi robot olmadigini ve insan oldugunu unutuyolar . Anne iyise bebek iyidir. Hem fiziksel hem psikolojik acidan once annenin iyi olmasi gerekir hic bir annenztnn cocugunu ac birakmaz.

Bizim hala sarılık devam ediyor az miktarda. Ama 1 saatte bir emzirmek imkansız. Emmezkiii zaten. 3 saatte bile zor alıyor memeyi. Hem anne ne zaman uyuyacak acaba yazdıkları imkansız nerdeyse.
Emzirme akademisini çok seviyorum çok yardımcı oluyorlar sağolsunlar ama keşke anne ne ara uyuyacak ne ara yemek yapıp yiyecek vs gibi konularda da yardımcı olsalar

Ordaki 1 saatten kasıt sanırım emzirme bittikten sonra 1 saat. Diğer türlü memeden hiç ayırmamak gerekir ama o bile zor ne yalan söyleyeyim. İlk günler öyle emzirdim süt çoğalsın diye pertim çıktı

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…