2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben iki kat giydiriyorum kıyafeti. bizim ev de soğuk valla. Hala yorganla yatıyoruz.
Hatta bazen ısıtıcı fanı çalıştırıyorum.
Yatarken de çift katlı pazen battaniyesi var onun içine de penye battaniye koyuyorum onlarla sarıyorum.

Yok onu hep öyle derler ya unutuluyor diye o yüzden dedim. Yoksa ben de unutmamıştım.zira sırf o yüzden istemiyordum ikinci bebek. Kızım bize sürpriz yaptı.
Uykuyu sevmeyen çocuk sevmiyor valla. Yazmışsın ya öğlen uyuyor kızım akşam da 9 10 gibi uyuyor diye. Bizimki öğlen uyusa gece 12 den önce asla uyumaz. Öğlen uyulmadığı halde akşam uyutmak zulüm. Eşimle Maymuna döndük vallahi. Her akşam Bi kızma bağırma ile bitiyor uyku rutini doğduğundan beri böyle ama. Onu uyutmak hep zordu hala zor. Kendi haline bırakalım elbet yorulur bayılır dedik ama inan uyumadı gece 2 olana kadar. Biz pes ettik sonunda.

Kesinlikle altina imzani atıyorum yazdiklarinizin

Çoğaltımı peki bende öyle emzirmeye calisiyrium ala çoğalmadı hala. Bazen oğlana vermeyip 2 saatte sağıyorum görmek için. 15 gün öncede 60 65 ml di iki.gogus şimdide 60.65 ml
Benmde 14 gün öyle geliyor az dedi geçen gün hemsire tek sagimla anlasilmaz bence. İkisini birlikte mi emiyor.

Tek kat giydir dediler bize sıcaktan uyuyor diye bazen patikli altın üzerine çorap ya da patik giydiriyorum sürekli uyansın diye uğraşıyoruz yüzünü siliyoruz inşallah hasta olmaz bizdede gaz başladi.

Çoğaltımı peki bende öyle emzirmeye calisiyrium ala çoğalmadı hala. Bazen oğlana vermeyip 2 saatte sağıyorum görmek için. 15 gün öncede 60 65 ml di iki.gogus şimdide 60.65 ml
Evet canım çoğaldı ama çoğaldı dediğim öyle göğüslerimden sütler akıyor filan değil işte oğluma yetecek kadar oldu , emdiği de doyuyor kilo alımı da iyi bol çiş kaka var bu süt yeterli demek. Şuan ortalama gündüz 2 gece 3 saatte bir emziriyorum. Çok saate bakmıyorum ama aşağı yukarı öyle denk geliyor

Maşallah kızına sabah kaçta kalkıyor peki? Benim kız da bebekken uyku düşmanıydı 1 yaştan sonra anca düzenli uyur oldu. Şuan akşam 22.30-23.00 gibi yatıyor sabah 9.00 gibi kalkıyor öğlen de 13.00 gibi 1-2 saat uyuyor. Bebiş iyiydi ama bu gece canıma okudu nazar ettim sen de hergün banyo yaptır bari

Kilo alımı bizimde iyi çiş kaka bol ama geceleri memede çok huysuz oluyor yetmiyor sanki gündüzleri yetiyor gibi bende anlamadım.bu işi

Canım ben öyle çok örtünce ateşi varmış gibi sıcak oluyor uyanınca.
Ev soğuk ama ben üşüyorum yorganla yatıyorum.
Klimayı çalıştırıyorum bende bazen.

Benimkine süt su gibi geliyor doymuyor çabuk acıkıyor.
Mama verince 3 saat deliksiz uyuyor. Süt verince ağzı açık sürekli aranıyor ağlıyor, huysuzlanıyor. İkisini 60ml aynı ölçüde veriyorum.

Kizlar kızım pişik oldu ya ben ki herseyine cok dikkat ediyorum bezi sleepy bio natural olandandi smdi normal sleepy vardi elimde diye onu kullaniyorim altini sdc kaynamis sogumus pamuklu su ile siliyorum pisik kremimde incianin pisik kremi kurutmadan krem surmuyorum altini kapamiyorum. Yalniz ilk 7 8 gün esim pisik kremini surmeden kapamis onu pisik olunca surcez saniyomus o kdr soylememe ragmen

Doktor hametan krem verdi onun da bi yararini cok gormedim. Onerileriniz var mi suan her ne kdr gereksiz yere cinko iceren bi krem surmek istemesemde yuzde 40 cinko iceren bi krem suruyorum ve.tabi hametanla birlikte

Sleppy bio gzl ama cırtcırtlarıı acılmıyor bizde ilk onu kullandık baktım kızarıklık oldu normal sleppy natural kullanıyorum su an, bızım cocuk Dr bıldıgımıx tüp arko önerdi ama ıcerıgı hıc temiz degil pahalı seyler gerek yok hatta cok az pudra bile olur dedi, bende bubchen var onuda kullanıyorum pısık onleyıcı kremini yada pısık kremini ilk ılık suyla s İldım sımdı bio ıslak mendil yada waterwipes kullanıyorum

O gunler hic aklimdan cikmiyor benimde..dogumu yaptim kuveze aldilar 5 ssaat sonra bebegimi gormeye gpturduler beni kuveze..bende saniyorum ki bebegim gozleri acik hareketli hayal ediyorum..bir gittim uyutmuslar minicikk ahh onu oyle gorunce icim yandii bagira bagira agladim hic o ilk gun aklimdan cikmiyor..Allahim birdaha hicbirime yasatmasin

Canım ben ılk cocugumu zeytınyagıyla buyuttum dıyebılırım pişigine hemen etkı edıyordu altını her acmamda yaglıyordum pısık olunca olmadıgındada yınede arada suruyordum ıstersen bı dene ben hala kullanıyorum kızımda ve ıkıncı bebegımdede bıde altını actıgında bu aralar lavoboda yıkama ımkanın varsa oyle yap bı kac gun yıka kurula zeytınyagını sur gecer ınsaallah ondan sonra

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…