2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Gümüş kapak alanlar olmuş burada ben de avent göğüs kalkına alkıştım daha denemedim sen her emzirmeden önce krem sür beklet birde ayva çekirdeği varsa onları toplayıp jel yap iyi geliyormuş birazda üstünü bekler benim öyleydi krem sürmüştüm sadece ilkinde

maşallah senin oğlun çok düşük bence sarılığı çünkü ağlaması var vs. ben 1 buçuk 2 saatte bir alıp kemdim uyandırıyorum yoksa saatlerce uyur. memede hemen uyuyaklması gerçkten sinir bozucu. aman neyse inç en yakın zamanda uyutma çalışmaları başlar bu durum bunaltıyor beni biraz:))

Ins biran once iyilesir bebis o ayri meselede bence bunalma hiç çünkü bitmeyen uyutma çabaları başladı mı bu günlerini ararsın 22 aylık oldu kızlar hala uyku savaşı yapıyoruz oyy birde bebek gelince ne halt yiyecem hiç bilmiyorum :)

Benim şuan 2. Günüm. Bende az önce mesela 1,5 saat emzirmeyi denedim baktım doymadı ağlıyor mama verdim. İnşallah artış olur da kendi sütümle beslerim çocuğumu çok istiyorum.

Kafayı yiyecem kızlar bebeğim bugün gündüzden beri uyumadı memeyi veriyorum emiyor önünde uyuyor gazini çıkarıp yatağına bırakıyorum 2 dk sonra gözünü açıp ağlamaya başlıyor bugün resmen günümüz böyle geçti artık çöktüm başına gelen var mı ne yapacam bilmiyorum uyumuyir neyden olabilir sizce

Kızlar emzirirken mama verenler bir kerede kaç cc yapıyorsunuz. Biz 4 günlüğüz. Sütüm yeni gelmeye başladı ama ben hep emzirdim sütün olmasada ara sra 30 cc mama veriyorum. Az mı çok mu acaba? Bir de emzirirken bir göğüs mğ enziriyorsunuz ikisini de mi? Kaçar dakika bir de emzirme süreniz

Benimki normal ama benimde var aynı ağrılardan normalmiş canım antibiyotik kullan ihmal etme rahim normal haline dönmeye çalıştığı için oluyormuş

Banyo yaptır muhtemelen kakası ya da gazını tam çıkartamadığındandır o yüzden farklı farklı sürekli masaj yap karnına

Rahim kendini toparlıyor bendede var
Uyuyunca atak altını ov yada başını kaldır memeyi oynat vs uyandir doymadigi için agliyor uyuyakaliyor memede

Bugün ekstra bir şey var galiba benim kızımda aşırı uykucu uyandiramiyirum zorla biberon vermeye başladım biberonda bile uyuyor ,

Bizim bugün 4. Günümüz. Doğumdan beri sütüm çok geliyor emmesi çişi kakası uyku düzeni falan çok güzel ama dün biraz sararmıştı bebeğim kontrole gitmiştik sarılık değeri 10.4 çıktı bugün kendiliğinden daha da emmek istedi sarılığı geçti gibi. Ne kadar emerse emin yine de olabiliyormuş bu durum

30cc dedi bize yenidoğan hemşireleri ben 40 CC veriyirum fazlasını bazen içiyor bazen uyuyor itikliyor dili ile biberonu
Emzirme ise 20 dk filan yapmaya çalışıyorum tek göğüs ağlıyor ise göğüs de değiştiriyorum 10dk sonra filan duruma göre zaten doymaz ise uyumuyor genelde yerine koyar koymaz ağlıyor

Banyo yaptır muhtemelen kakası ya da gazını tam çıkartamadığındandır o yüzden farklı farklı sürekli masaj yap karnına
Kakasını yapıyor onda sorun yok gazını her zaman cikaramayabiliyor her süt verdikten sonra gazi çıkmıyor ama daha önceden de böyleydi bugün böyle olmaya başlamış ondan mıdır

Herkesin derdi farklı desene benim gram uyumadı şaka gibi ya bebek nasıl.bu kadar uykusuz kalabilir ya 10 dk meme emiyor uyuyor önünde sonra yatağa alıyorum tekrar uyanıyor tekrar 10 dk kadar emiyor yine uyuyor yani aslında parça parça süt emip uyuyor ondan midir

Bizimde 10.4 çıktı ama bizim ilk günler uyuyordu hep uyandiramiyoruk gerçi şimdi de uyumuyor ay bu nedif boyle bir gün uyandirmaya çalışıyorum bir gün uyutmaya psikolojim bozuldu

Bende suni şancı ile normal doğum deneyeceğiz. Yarın sabahtan gidicez hastaneye. Hem tedirginim hem heyecanli rabbim yardımcımiz olsun

Canım bebek sadece meme ucunu emiyor olabilir mi? Memeyi ağzına tuttururken kahverengi kısmı elinle sıkıştırıp mümkün mertebe ağzına sığdığınca kahverengi kısmı sok ağzına. Sadece ucu emerse çok yara yapıyor

Bugün biz de benzeri durumdayız. Sabah mesela 11den 13.30a kadar emdi uyudu sanıp koyuyorum feryadı basıyor. Sonra ara ara uyuduğu oldu ama günün çoğu memede geçti. Allahtan ki gündüz oldu bu olay gece olsa hapı yutmuştum inşallah gece uyur. Muhtemelen mideleri büyüyor süt yetmedi ondan çok emdiler ama bu şekilde süt çoğalacak inşallah diye düşündüm ben ya da gaz sancılı dönemler başlıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…