2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Merhaba kızlar bende doğum yaptım perşembe günü suni sancılı normal doğum. Diğer doğum yapan arkadaslar Allah analı babalı büyütsün inşallah. Rabbım hayırlı evlat nasip etsin
Benim sütüm de daha yeni geldi diyebilirim bi ara demistim galiba gelmeyecek ama bol bol su içtim ve geldi artık. Oğlumu tam doyuramam ama çoğalır zamanla...
Geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün ins 🙏 bol su iç hosaf iç bol bol gelir merak etme her anne ilk bir iki gün sorun yaşıyor emin ol geçiyor ama süt artıyor

Bugun de halen doğurmamis olanlar kulübü burada mi 😬🤪
burdayım endişeler içinde :KK43: bebişim geçen hafta 4 kiloyu çoktan geçmişti bi de ters duruyor kazık yutmuş gibi duruyorum değişik hareketler yapıyor sıkıntıya girip kaka yapacak ya da ne bilim başka bi hal olacak diye bu gece 8 kere uyandım. akıntım da iyice arttı her hissettiğimde suyum geldi diye koşa koşa (tabi bu halimle daha çok penguen gibi yalpalaya yalpalaya :) tuvalete gidiyorum günde 20 kere filan.. yarın sabah 8de hastanedeyim nasipse, bütün bekleyenler sağlıkla kavuşuruz inşallah...

Kızlar ben tek tek etiketleyemedim ama doğum yaptım 1.40ta 12 saatlik bir mücadeleden sonra doğdu. şimdi küvezde solunum cihazı takılı burnuna. Suni sancıyla ilerledi süreç 41+1de geldi. Hiç sancım yoktu açılma desen 3 cm ile başladım 4 te takılı kaldım 7-8 saat boyunca ...Şimdi dikişlerime de buz kompresi yapıyorlar.
Çok uzatmayacağım tabi ki normal doğum ama sezeryan çok büyük bir nimet yeri geldiğinde. Bak normal doğurdum ama bebeğimi göremedim koklayamadım emziremedim. Ağlama sesi geliyor sadece içim parçalanıyor. Herşeyin en hayırlısı olsun hakkınızda.insan bilemiyor. Lütfen dua edelim birbirimize bol emzirmeli bol iuileşmeli güzel günlerimiz olsun
canım geçmiş olsun inşallah en kısa zamanda alırsın yavrunu kucağına, doğum bilinmez bir süreç bazen sorunsuz bazen sorunlarla tamamlanıyor sezeryan ya da normal doğumla ilgisi olmayan sorunlar olabiliyor sen tabi ki bebeğin için en iyisi en sağlıklısı olsun istersin ama bazı şeyler de takdiri ilahidir dediğin gibi dua etmek lazım bebişin için güçlü kal üzme kendini

burdayım endişeler içinde :KK43: bebişim geçen hafta 4 kiloyu çoktan geçmişti bi de ters duruyor kazık yutmuş gibi duruyorum değişik hareketler yapıyor sıkıntıya girip kaka yapacak ya da ne bilim başka bi hal olacak diye bu gece 8 kere uyandım. akıntım da iyice arttı her hissettiğimde suyum geldi diye koşa koşa (tabi bu halimle daha çok penguen gibi yalpalaya yalpalaya :) tuvalete gidiyorum günde 20 kere filan.. yarın sabah 8de hastanedeyim nasipse, bütün bekleyenler sağlıkla kavuşuruz inşallah...
normal için mi gideceksin hastaneye? benim de salı gunu randevum var. doktora sorcam suni ile denesek mi acaba diye? bayram giriyor araya. beklemek istemiyorum beklersek kilosu artarsa diye kafamda değişik fikirler

Gitmedim dra ağrıda yok bi defa daha geldi gelmedi yarın gidicem söylerim anlamadım canım 🤷‍♀️
Zaten nişan gelmesi doğum başladığı anlamına gelmiyormuş. Bazılarının iki hafta önce geliyormuş 😊 sen kendini takipte ol. Sancı su vs olursa gidersin ki yarın da gidecekmişsin zaten.

DİKiŞ YERİNDE SERTLİK olan varmı kızlar,yani kızarıklık şişlik akıntı yok.ama elimle dokununca dikiş başı ve ortasında sertlik var diğer yerler gibi altı yumşak değil.böyle olan var mı doktora sordunuzmu?
Bebeğim uyumuyor sürekli emmek istiyor buraya zor giriyorum kızlar , cevap veremediklerim var inşallah en kısa sürede bakıcam ,annemde gitti kendi başıma iki çocukla çok zorlanıyorum.
Doğum yapan ve yapacak olan herkese sağlıklı uzun ömürlü bebişler diliyorum.
Anneler günümüz kutlu olsun ❤️❤️❤️❤️❤️
Hiç ellemedim daha 🙈 elleyemedim. Ama ikinci sezaryenimiz olduğu için olabilir belki böyle Bi şey canım. Aynı yeri kesip dikmişler bende mesela. Ve sol bitiş yeri cayır cayır yandı benim ilk günler. Orası dikişin bittiği yermiş. Düğüm atılan yer gibi. Senin de öyle bişey olabilir.

Kızlar bebişleriniz gözlerini açtı mı🙈 bizimki ilk bikaç gün açmadı nerdeyse hiç. Yeni yeni açmaya başladı 9 gün oldu. O da günde 10 dk yı geçmez yani. Erken doğduğu için böyle olduğunu düşünüyorum kendi kendime ama ilgisi de olmayabilir. Oğlum haftasında doğmuştu sancımla beraber. Ve daha ameliyathanede açıktı gözü. Sonraki zamanlarda da açıktı hep. Bu Bi değişik geldi o yüzden. Zamansız yerinden çıkardık bebişi 😁 ondan mı açmıyor nedir? Hala dünyaya geldiğinin farkında değil 🙈

Kızlar ben tek tek etiketleyemedim ama doğum yaptım 1.40ta 12 saatlik bir mücadeleden sonra doğdu. şimdi küvezde solunum cihazı takılı burnuna. Suni sancıyla ilerledi süreç 41+1de geldi. Hiç sancım yoktu açılma desen 3 cm ile başladım 4 te takılı kaldım 7-8 saat boyunca ...Şimdi dikişlerime de buz kompresi yapıyorlar.
Çok uzatmayacağım tabi ki normal doğum ama sezeryan çok büyük bir nimet yeri geldiğinde. Bak normal doğurdum ama bebeğimi göremedim koklayamadım emziremedim. Ağlama sesi geliyor sadece içim parçalanıyor. Herşeyin en hayırlısı olsun hakkınızda.insan bilemiyor. Lütfen dua edelim birbirimize bol emzirmeli bol iuileşmeli güzel günlerimiz olsun
Gecmis olsun canm insallh kisa surede bebegini kucagina alirsin🤲

Kızlar ya bebeğimde sarılık çıktı 😰 başına gelen var mı nasıl olucak
evet bizde de çıktı ve çok zor bir durummuş özellikle uyandırma neselsesi. bugün dr a gittik hastaneden çıktığımız kilodan 30 gr azalma olmul ebe bu durum iyi değil dedi. çok morqlim bozuk. hiç doğru düzgün emmiyor midesi çok küçük galiba artık sütümü sağıp veriyorum ona çok karşı koyamıyor

canım o bende de var ilk doğumda da olmuştu son ayda, ayaklarım fırında kabaran poğaça gibi özellikle üst kısmı ve sağ ayağım biraz daha fazla şiş, bi kaç hafta önce çok kötü olmuştu iki gün hep yükseğe kaldırdım epeyce inmişti, iki gündür yine arttı, doğumdan sonra da bir hafta 10 gün gibi bir sürede geçmişti diye hatırlıyorum biraz daha sabret ve oturduğun ya da uzandığın sürece hep yüksek tutmaya çalış aşağı sarkıtma. batikon olayına çok güldüm bu arada gülerken bi yandan da kim bilir ben neler yapacağım diyorum :)))

Doğumdan çıktıktan sonraki duygularını merakla bekliyorum. Son 2🤭🤭

Hamilelikte de ödem var mıydı yoksa, sezaryenden sonra mı başladı?

Hamilelikte hiçbir şekilde hicbiyerimde ödem olmadı ben de şaşırdım. Sezeryandan sonra yine farketmedim basta, ayaklarima bakmak aklıma gelmedi, terligim de büyüktü. Ne zaman ki eve döndük, giyinirken ayaklarımı gördüm şok oldum😳😳😳 fırında kabarmış milföy gibi olmuşlar😬
Benim de aynı. İki gündür fena Şiş. İlk doğumda yaşadım hiç böyle Bi şey.
Su da içiyorum ama neden anlamadım
İnşallah çabuk geçer ya. Terlige bile sigmiyor

Aa ben doğumu salı sanıyordum.. yarın mi dogum😍😍

86deliha 86deliha

Ben dikiş yerimi elleyemedim korkudan. Ama benim de dikişin üstündeki karın bolgem uyusuk. Sanki orda his yok gibi. Sanki anestezi verilmiş de duzelmemis gibi🥺.normal mi bilmiyorum. Salı günü kontrolüm var sorucam.

Kızlar merhaba sezaryen doğumla çocuğum dünyaya geldi ayın yedisinde. Ancak sütüm yetmiyor yani bir kaç damladan öteye geçmiyor bebek dolayısıyla doymuyor ne yapmam lazım? Süt sağma makinesini denedim yine de gelmiyor
Gozunuz aydin🌺Benim de öyleydi. İlk gün hastanede hem kendi doktoruma hem muayeneye gelen çocuk doktoruna sorduk, mama takviyesi yapabilirsiniz süt gelene kadar dedi. Biz de mama takviyesi yaptık ilk 3 gün. Ama mesela mamadan önce hep emzirdim. Sonra biberonla mama verdim. Emzirmeyi hiç bırakmadım. 3. Günün sonunda sütüm resmen çoğalmış. Doyunca uyudu. Son 3 gündür hiç mama vermiyorum.

Ama bu sefer başka büyük sorunum var. Göğüs uclarim cehennem azabı gibi aciyor, yaşayan bilir ancak. Emzirme saati gelince resmen ilk 5 dk açıdan bayilacak gibi oluyorum. Benim gibi olan var mı ve ne yaptiniz🥺

Ve bir de sormak istediğim, sezeryanla doğum yapıp dikiş yeri haricinde kasıklarında aynı adet ağrısı gibi agri yasayan var mi? Benim son 3 gundur gun icinde karnimin alt kismina sanki adet olmuşum gibi agri vuruyor, 2 3 dk sürüyor bı sure sonra tekrar aynı ağrı geliyor ve böyle tekrarlıyor. Bilmiyorum normal mi.

86deliha 86deliha

Ben dikiş yerimi elleyemedim korkudan. Ama benim de dikişin üstündeki karın bolgem uyusuk. Sanki orda his yok gibi. Sanki anestezi verilmiş de duzelmemis gibi🥺.normal mi bilmiyorum. Salı günü kontrolüm var sorucam.
O uyuşma uzun süre devam edecek canım ben neredeyse 1 yık sonra tam anlamıyla hissetmiştim o bölgeyi merak etme :)

X