2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kauçuk emziklerden almıstim hastane çantama koyayim diye kaynar suda biraz dezenfekte ediyim dedim ama rengi değişti. Sonra araştirinca soğuk suda yıkanmasi gerekiyormuş. Acaba emzigi böye kullanmak zararli olurmu

Diğer emziklerde yine iki tane alınır dönüşümlü kullanılır falan deforme süresi daha uzun olur. Ama bunda 1 ayda şişiyor muş hemen. Gerçi son çare yine de almayı düşünüyorum belki alır. Avent soft u da çok az tutuyor ağzında. Bikaç dk ancak. Atıyor sonra. Belki onu anne memesine yakın diye kabul eder. Çok çektim ben oğlumda. Emzik gibi kullandı beni. O yüzden kızım alışsın çok istiyorum

Kauçuk emziklerden almıstim hastane çantama koyayim diye kaynar suda biraz dezenfekte ediyim dedim ama rengi değişti. Sonra araştirinca soğuk suda yıkanmasi gerekiyormuş. Acaba emzigi böye kullanmak zararli olurmu
Hangi marka almıştın? Diğerlerini bilmiyorum ama bibs için kaynar suda bekletin diyorlar kaynatıncs renk değişiyormuş

İnşallah canım. Her zaman hayırlısını istemek lazım. Kapıya kadar gidip oradan göremeden eli boş dönmek... sonra diyorum ki çok şükür ki sağ. Elbet çıkacak oradan. Güzel güzel emzireceğiz inşallah

Teşekkür ederim canım. Senin de doğumun inşallah çok güzel gerçekleşir,sağlıkla alırsın kucağına bebeğini

Iri bebek dediginiz kac kg acaba? Benimki de cok minyon değil de merak ettim iri kistasina giriyor mu diye. Bana direkt hic iri, normal doguramazsin demedi ama acaba oyle mi

Ay demek yalnız değilmişim gerçekten annem diyor bebekler banyodan sonra huy degistiriyormus seninki gündüz artık bu şekilde olacak diyor kabus

Cabi Canım daha bizimkinin göbek bağı düşmedi malesef evet bir süre dayanacaz ne yapalım ah bu bebeklerin gaz derdi nedir ya ne güzel sütünü ver uyusun bir de gaz problemi çıktı başımıza

O uyuşma uzun süre devam edecek canım ben neredeyse 1 yık sonra tam anlamıyla hissetmiştim o bölgeyi merak etme :)
1 sene mi ayy ne biçim şey ya dokununca bile.tuhaf oluyorum, korkudan dokunmak istemiyorum. Demek bı seneye yakın bu his olcak

Ayva hala var mı pazarda acaba? Zamanında bu günlere yatırım yapsaydım şimdi böyle olmazdi..gümüş kapağı hep duyuyorum, insan başına gelmeden anlamıyor. Şimdi araştırıyorum hangi marka alsam diye. Bı 999 ayar var bı 925 ayar var. Krem olarak lansinoh sürüyorum arada ama acısına hiç çare olmuyor. Bir de benim sağ gogsum mastite doğru hidiyomus, saglikocagindaki hemsire dedi. Çok sertlesmisti. Ve agriyodu. Mastıt olur diye çok korktum..en çok bunu emzirmeye calistim.. bakalim bugün sıcak kompres yapip ilk defa sagicam.

Benim şuan 2. Günüm. Bende az önce mesela 1,5 saat emzirmeyi denedim baktım doymadı ağlıyor mama verdim. İnşallah artış olur da kendi sütümle beslerim çocuğumu çok istiyorum.
Merak etmeyin hiç, süt geliyor bikac güne. ben de benim sutum olmayacak sandım. 3. gunde ilk defa mama vermeden yetti. Ama işte ben de şimdi göğüs acisiyla basetmeye çalışıyorum. Buna da şükür en azından sütüm var diyorum.

Benimki normal ama benimde var aynı ağrılardan normalmiş canım antibiyotik kullan ihmal etme rahim normal haline dönmeye çalıştığı için oluyormuş
İçinde parça mi kaldı yoksa diye kaygilandim dunden beri normalse rahatladim şimdi.

Kanamam ne durumda? Benim azalarak giderken sanki dün biraz daha fazlaydı ve koyu kirmiziydi. Ağrı da olunca dedim içerde bişey mi kaldı

Normal canım ve bi süre öyle olacak
Normalse dert etmem, napalim sezeryanin da cilveleri. Ama işte insan bilmeyince herşeyi kafasına takıyor

İşte ilk baştaki yanlis emzirmeden oldu bence. Hemşire geldi 1 dk gösterdi gitti, zaten dikislerden hareket edemiyorum, bebeği tam.tutamadim demek ki. Sonra biraz okudum, dediğin gibi o kahverengi kismi almaliymis. Ama hepsi tam ağzına girmiyor. Yine bı kısmı açıkta kaliyo.

Lansinoh surup göğüs pedi koyuyorum ama acısına hiç çare olmuyor. Gümüş kapak alicam 999 mu 925 mi alsam peki? Seninki hangi marka? Fiyat farkları da var, neye göre oluyo bilmiyorum.

Hissizlik normal zamanla azalıyor ya da alışıyorsun bilmiyorum ,bende dikişin altı sert çok ,heryeri değil ama uç kısmı ve orta kısmı altı sert taş gibi.
Ödem yapmış olabilir. Ben dikiş yerimi elleyemedigim için bilmiyorum ama karın bolgemin bazı yerlerinde sertlikler var.

salıydı aslında. cuma son kontrole gidince pazartesi alalım dedi olur dedim zaten baya zordayım :)
O zaman büyük gun bugun acaba ne yaptın girdin mi ameliyata. Çok kolay geçsin, sağlıcakla dön

Merhaba kızlar, benim de çarşamba günü doğumum olacaktı 39 hafta oluyoduk tam. Bugun de anestesi ve covid testi için hastaneye geldik tam hastaneden girdim suyum geldi. Ağrı sancı sızı yok. Öğleden sonra doğuma alacaklar. Güzel anneler dua edin hepimiz sağ salim bebeğimizi kucağımıza alalım

Allah yardımcınnn olsun.. Geliyoo mis kokuluuu

Kızlar birşey sorucam aranızda memur olan var mı. Maaş yatmaya devam ediyor. Rapor parası yokmuş. Böyle bişey var mı maaşa dokunup dokunmama noktasında kararsız kaldım. Acaba bi hata mı oldu diye.

kızlar 38+5 te bebegim doğdu. cok sukur.darisi tüm.bekleyenlerin başına. şimdi uyandırma ve meme tutturma mücadelesi başladı.
Canim saglikla buyuSun minik allah anali babali buyutsun seninke tarihlerimiz bir gun arayla ama ben hala bekliyorim bebek dogum kanalina girmedigi icin muhtemelen carsamba kontrolum var.doktor sezaryan diyebilir

Canım ben 2018 de doğum yaptım orası hala uyuşuk o geçmiyor

Kızlar birşey sorucam aranızda memur olan var mı. Maaş yatmaya devam ediyor. Rapor parası yokmuş. Böyle bişey var mı maaşa dokunup dokunmama noktasında kararsız kaldım. Acaba bi hata mı oldu diye.
Maaş yatıcak, çalışabilir raporu aldıktan 16 haftaya kadar annelik izni var. Bu dönemde maaş yatar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…