2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sıcaklığına önem ver gaz ağrısı kötü olabiliyor geçen sefer dikkat edemedim bu sefer edicem sıcak basmazsa yanıma kalın şeyler aldım az olsun demeden birde kayısı hoşafı alıcam inşallah rabbim sag salim kavustursun hepimizi

Kolik gazdan uyumuyor gaz damlasi varsa kullanın bazi bebeklerde bu durum üç aydan önce rahatlamıyor malesef bizim 3.ayda bitmişti

Aynen uyandırmak çok zor uyansın diye neler yapıyorum zorla emiyor memeyi 1 memeyi almıyor onu sağmak zorunda kalıyorum

Yenidoğan hemşiresi bana üç saatte bir 30 cc verebiirsin dedi

Bende suni şancı ile normal doğum deneyeceğiz. Yarın sabahtan gidicez hastaneye. Hem tedirginim hem heyecanli rabbim yardımcımiz olsun
Amin inşallah gönlümüzdeki doğum şekliyle sağlıkla alırsınız kucağınıza miniğinizi

Teşekkür ederim şu an o kadar yanıyorum ki üşüme hissini unuttum diyebilirim. Ama üşünüyoru çok duydum hırka koydum yanıma inşallah hastane sıcak olur.

Amin canım inşallah. Gönlüm normal.sanci beklemekten yanaydı ama hayırlısı böyleymiş sanırım.

Ben bu defa gümüş kalkan kullandım çok şükür yara olmadı. Burda da konuşuldu çok kez. Hatta bir. Ara yara olacak gibiydi de kalkanın etkisiyle olmadı sanırım.
O azabı iyi bilirim. Lansinoh sürüp streç.film kapat. Bir nebze yumuşak nemli kalıyor ve daha az acıyor

Canım bazı bebekler böyle adapte süreci çok zor geçiyor. Da yanmaktan başka çare yok. Üstten gazı çıkıyordur ama alttan gaz zorluyor dur. En zoru o zaten. Göbeği düştüyse karın masajı yapabilirsin. Youtube de videolar var. Oğlumda öyle çözüm bulmuştuk. Kolik bir. Bebeğin varsa bir süre dişini sıkmalısın

Hastanede tek meme dediler bize. 1.5 - 2 saatte bir. Ama bizimki tek meme ile doymuyor. Bi 10.dk sonra diğer memeyi de emiyor. Oğlumda 2 saatte bir tek meme veriyordum.
Bebeğin emiyorsa 30 cc yeterli bence

Pijama alma hiç gecelik ve sabahlık 2 tane alabilirsin 1 geceden fazla kalacaksan
Depend külot
Battaniye 2-3 tane nevresim resim çekersiniz
Alt değiştirme örtüsü
Biberon
Bere
3 tane 5 li takım
Zıbın 2-3 tane
Terlik
Sağma makinesi göğüs ucun icerde ise kesin lazım

1 gece için sadece çok sık ihtiyaçlar bunlar

Doymuyor muhtemelen uykuya dalıyor memede o yüzden uyanıyor sütun henüz az da olabilir

Aynısını biz de yaşadık ve sonuç sarılıkla neticelendi. 13,5 çıktı. ilk önce aynen bu şekilde 2 dakika geçmeden ağlama kriziyle başladı sonra tüm enerjisi bitti sesi kısıldı adeta hiç sesi çıkmamaya başladı devamlı uyumaya başladı sarılık olmuş malesef

Hissizlik normal zamanla azalıyor ya da alışıyorsun bilmiyorum ,bende dikişin altı sert çok ,heryeri değil ama uç kısmı ve orta kısmı altı sert taş gibi.

Ay bilmiom hiç valla sürekli tedirgin eden bişeyler çıkıyor orası kesin.nyse bebişler sağlıklı olsunda

normal için mi gideceksin hastaneye? benim de salı gunu randevum var. doktora sorcam suni ile denesek mi acaba diye? bayram giriyor araya. beklemek istemiyorum beklersek kilosu artarsa diye kafamda değişik fikirler
canım normal olmuyor benim maalesef, ilkinde bebek iri olduğu için doktor olmaz demişti yine de 12 saat hastanede kaldım hiç açıklık yoktu, bunda da aynı iri bebek, o yüzden normal olur mu diye düşünmedim hiç doğrudan sezeryan planıyla gidiyorum. bayramın girecek olması endişe veriyor tabi ama kilo alması iyi olacaksa bekleyebilirsin de doktorunla en doğru en hayırlı kararı alırsın inşallah, benimki tamamlamış gelişimini beklemeye gerek görmedik

Verilir iki çocuumdada verdim gerçi şimdiki almıyor pek ama alışır umarım
Benimki de almıyor ya bibs mi alsam diyorum ama onu da her ay yenilemek gerekiyormuş. Ucu şiştiği için. Hatta sonra ona alışan bebek yeni emziği almak istemiyormuş.
Ama böyle de üzgünüm emziği almadığı için

Valla bence genel olarak bütün emzikler için öyle, alıştıkları emzik dışında almıyorlar hatta benimki tek emziği alıyordu,aynısının başka rengini aldım kesinlikle ağzına almadı ,diğerini eme eme yumşattığı için aynı yumşaklıkta olsun istiyodu.tek emziği kaybetmicez diye neler çektik valla benim denediğim 4.emzik ama yok almıyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…