2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Gözün aydın canım geçmiş olsun

geçmiş olsun canım inşallah tez zamanda düzelir bebişin neye bağladılar solunum düzensizliğini? gebelik esnasında bilinen bi problem var mıydı? hiç kötü düşünme bebişler öyle güçlü doğuyor ki yaşama tutunmak için ne zorluklardan çıkan ne bebek hikayeleri dinledim son bi kaç aydır hepsi de gayet iyi şimdi. sen iyi ol her şeyin iyi olacağına inan Allah sağlıcakla kavuşturacak inşallah sizi...

Kızlar kan uyusmazlıgı olanlar vardı aranızda, dogum yapan oldumu, dpgumdan sonra anneye tekrar ıgne yapıldı ı, yoksa bebegin kan grubuna bakılıp yapılmadımı bunu merak edıyrm
Canım bende kan uyusmazlıgı var daha kan grubuna bakılmadı doktoru beklıyoruz bakıp duruma gore yapılacmıs eger babanın kanı gıbı pozitif olursa bana iğne yapılacak mıs beklıyoruz bakalım zaten dogumdan sonra ilk 72saatte yapılıyor
Allah razı olsun canım

Kızlar kan uyusmazlıgı olanlar vardı aranızda, dogum yapan oldumu, dpgumdan sonra anneye tekrar ıgne yapıldı ı, yoksa bebegin kan grubuna bakılıp yapılmadımı bunu merak edıyrm
Canım bende kan uyusmazlıgı var daha kan grubuna bakılmadı doktoru beklıyoruz bakıp duruma gore yapılacmıs eger babanın kanı gıbı pozitif olursa ana iğne yapılacak mıs beklıyoruz bakalım zaten dogumdan sonra ilk 72saatte yapılıyor
Allah razı olsun canım

Sevindim canim senin adinazaman gectikce dahada toparlanirsin insalhh..zor zamanlari atlattin..ah keske benmde annem yanimda olabilseydi ama malesefbnde sukir iyim canm haftaya cumartesi doktor gel dedi dogum icin..

Bir sebep söylemiyorlar. Sezeryan bebeklerde görülebilen bir durumummuş. Yaş akciğer durumu imiş. Az önce yenidoğan yoğun bakım ünitesine girip gördüm ve çok kötü hissettim. Bir sürü ışığın altında küvez içinde çıplak şekilde öyle yatıyor kuzum.

Sagol canım bu ara dan hayırlısı olsun darısı bıze

Canım üzülme diyemem insan bebeğini öyle görünce kahroluyor gerçekten.
2 Mayıs Pazar günü doğum yaptım ve bebeğimle hala kavuşamadık.
Bize de solunumu çok hızlı diyip götürdüler, solunum desteği alıyordu, üçüncü günde desteksiz nefes almaya başladı.
Kusması olmuş, tahlilde enfeksiyon çıkmış, onun için de tedavi alıyor ve maalesef beslenmesi hala düzene girmediği için ağızdan beslenme yapamıyorlar düzenli olarak.

Her gün bir saat yol gidiyoruz bebeğimi görmek için, iki dk gösteriyorlar sadece, korondan dolayı temas yasak. Süt götürüyoruz her gün.

İlk günler ben de çok ağladım, yoğun bakımın önünde kıyafetlerini verdiklernde neler hissettiğimi anlatamam.
Ama onların bize her zamankinden daha çok ihtiyacı var güçlü olmak zorundayız.

Ağlama diyemem ama kendini harap etme lütfen, dilerim en kısa zamanda kavuşursunuz

kızlar ilki normal dogum olup 2.yi doğuran var mi aramızda? varda nasıl geçti ilkine gore

İlkine göre daha az dikişim oldu, ilkinde ıkınmayı beceremedim ama bunda yapabildim.
Bir de aktif sancılar başladıktan sonra daha kısa sürdü bebeğin doğması.

Hayirli olsun darisi bizlere insallh

İnşallah kolaylıkla sağlıkla kucağına alırsın canım stres yapma
Benim suyum geldi ama sancılarım hiç düzenli değildi, suyum gelmemiş olsa o sancılarla asla hastaneye gitmezdim ki zaten doktor da doğumu başlatmazdı.
Suyum geldikten sonra 12 saat beklediler ama doğumu başlatacak sancı olmayınca suni sancı verdiler, üç saat o da pek işe yaramadı.
Ne zaman ebe geldi suyumu tamamen açtı doğum o zaman hızlandı ve yarım saat içinde bebeğimi kucağıma aldım.

İnşallah senin de çok güzel ve rahat bir doğum olur, pek takip edemesem de güzel haberlerini bekliyorum

Gecmis olsun canim korkma sakin ol bazi bebeklerde solunum sıkıntisi oluyor bnm eltimin oglundada olmustu 5 gun kuvezde yatti simdi 7 yasinda masallh..stres yapma yeni dogum yaptin guclu ol kalbini ferah tut boyle durumlar olabilir ama emin ol duzelirr..dualarim seninle

Aynen canım bende karnını doyurup yatağa koyduğumda ağzına koydum baktım emdi uyudu bundan sonra böyle yapacam yoksa memeden kopmaz o şekilde uyur

Hadi gözün aydın geçmiş olsun Allah analı babalı büyütsün maşallah gruptakiler sayımiz artık bebislerimiz Allah'a şükür gelmeye başladılar bekleyenlerde ins hayırlısıyla kavusurlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…