2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Sen bol bol emzir canım ev işi vs biraz salla bu ara, kırkı çıkana kadar bebekler durmadan emmek ister gayet normal. Ama artık iyice yorulduğun noktada dinlenmek veya uyumak için kısa süreli emzik verebilirsin bence. Ben de öyle yapıyorum. Bazen aynı anda hem kız ağlıyor hem oğlan mesela o zaman mecbur oğlana emzik verip kızla ilgilenip gönlünü yapıyorum sonra oğlanı alıp emziriyorum tekrar.

Canım çok geçmiş olsun. Sezeryanla doğan bebeklerin ciğerlerinde su oluyor kusa kusa çıkarıyorlar belki onunla alakalıdır. Yani basit bişey olup iyileşme olsalıpı yüksek, moralini bozma. Doktor sana en kötü olasılığı söylemiş olabilir.

En azindan oglunla ilgilenecek bir destekcin olsa iyi olurmus kucukmus daha Allah kolaylik versin insallah.

Yani bugün kaç kez emzirdim annem dedi belki doymuyordur mama verdi yine aynı yani uzandigi gibi yatağa uyumuyor ne hikmetse
Bebekler sütü arttırmak için de çok emiyor. İlk günler benim oğlan da memeden ayrılmak istemiyordu adete diyorum ya belki günde 15-18 saat filan emzirmiş olabilirim ilk günler. Sonra göğüslerim bayağa şişti, sütüm bayağa çoğaldı ondan sonra bebeğin emmesi bi tık azaldı. Sen bol bol emzir. Bebek lohusanın yaka iğnesidir diyorlar, 20 saate kadar bile emmesi gayet normalmiş. Sonra inşallah emme aralıkları yavaş yavaş açılacak.

Yani bugün kaç kez emzirdim annem dedi belki doymuyordur mama verdi yine aynı yani uzandigi gibi yatağa uyumuyor ne hikmetse
Bir de bebekler her türlü şey için emmek istiyormuş sadece doymak için değil. Kaka çiş yapmak için, gaz çıkarmak için, anne kokusu duymak için, güvende hissetmek için, uyumak için vs vs vs...

Evet, Dün oldum çatı muayenesini. Doktor çatın cok arada net bisey diyemiyorum, ancak sanci basladigi zaman net bisey soyleyebilirim dedi. Benim bebegimin de kilosu iyi, maşallah 3650 gr olmuş. Benim durumumda bir iki hafta icersinde halen bebek kilo almaya devam edeceği icin catidan sigamama durumu olacağını öngörüyor sanırım doktor, bunu dile getirmedi, ama anlaşılıyor neticede. Bakalim hayırlısıni diliyorum b3n de, yanimda annem olabilecek benim ama yine de hizli toparlanmak icin gönlüm hep normal doğumdan yana ayni sizin düşündüğünüz gibi

Allah muhakkak kolayligini verecektir size merak etmeyin. Zaten dediginiz gibi insanın kendi evi, kendi düzeni gibisi yok, hele ki boyle bir dönemde bence de kendi evinizde kalmaniz en güzeli.

Bebeklerin gazı olduğunda emmek istediklerini bilmiyordum bundan sonra dikkat edeyim ona o zaman

İyiki söylediniz ben bu gaz olayına pek dikkat etmedim demek ondandır bundan sonra daha dikkat edecem

Ann Annendeyim zaten sağ olsun iş güç yaptırmıyor ama emzirmek çok yoruyor bundan sonra bende emzik yoluna basvuracam

Kilo konusu arti eksi oynayabiliyor net birsey soylemek zor o konuda ama cati darligi veya basikligi durumunda normal olma sansi nedir bilemiyorum doktorunuza guveniyorsaniz sizi en iyi sekilde yonlendirir zaten kalbinizden gecen olur umarim.

Ann
Annendeyim zaten sağ olsun iş güç yaptırmıyor ama emzirmek çok yoruyor bundan sonra bende emzik yoluna basvuracam
Özellikle karnı tokken uykuya geçmesi. İçin kullanabilirsin emziği. Memede uyutmak ds sıkıntı oluyor büyüdükçe. Sabaha kadar memede oluyorlar uykusuz perişan oluyor insan. Ama emzik uyku aracı olması çok iyi.

Kızlar herkese ıyı aksamlar bugun kontrol dıye geldım bebegımın kalbı ve hareket ı yavaslayınca apar topar spinal sezeryan a alındım cok sukur hersey yolunda darısı dogum yapacak olanlara
Boy ve kılo ultrason la aynı cıktı kılo sadece 80gram oynadıkızım maşallah cok tatlı ama sut yavas gelıyor ınsallah artar

Kızlar kan uyusmazlıgı olanlar vardı aranızda, dogum yapan oldumu, dpgumdan sonra anneye tekrar ıgne yapıldı ı, yoksa bebegin kan grubuna bakılıp yapılmadımı bunu merak edıyrm

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…