2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bende 38+1 deym ilk oglumda direk suyum gelmişti hiç acılma sancı yoktu 12 saat beklemenn ardndan suni sancı verildi verildikten snra 6 saatte dogurmustum.. inşallah bu ogluöda kendi sancımla oluşuyum
Suyun geldikten sonra 12 saat bekledin mi? O zaman su geldikten sonra hemen doktora gitmemek mi gerekir acaba. Sancıyı mı bekleyelim

Bildiğim kadarıyla kendi isteğinle sezaryen oluyorsun. Keşke normal doğum için beklesen.. ben kendi isteğimle oldum diyebilirim kızımda şimdi olsa mutlaka beklerdim (gerçi 41.haftadaydım zaten)
Vajinismus geçmişim var. Ve henüz daha yeni yeni yenmisken hamile kaldım. O yüzden vajinal doğum benim için hiçbir zaman bir secenek olmadı.

Suyun geldikten sonra 12 saat bekledin mi? O zaman su geldikten sonra hemen doktora gitmemek mi gerekir acaba. Sancıyı mı bekleyelim
arkadaşıma gebe okulunda eğer suyunuz geldikten 15 dakika içinde hastanede olabilecekseniz bekleyin demişti. Bana da suyun gelirse asla bekleme gel dedi. Sanırım doktor kontrolünde bekletebiliyorlar. Ben yine de o riski alıp evde bekleyemem ya

Anladim canim tesekkurler bilgilendirdigin icin..insllhh sag saglim saglikla kucagimiza aliriz su stresli sureci atlatiriz

Çok teşekkür ederim, ne güzel şeyler söyledin evet bugün onu düşündüm, bir hastalık için de ameliyat olabilirdim. Ama şuan adeta sonunda bir lütuf gibi hediye verilen bişey için ameliyat oluyorum, aslında bunu düşünmek bile insana iyi hissettirebilir. Ama işte endişeler de çok. Bebek iyi mi olacak? Sutum gelecek mi? Bebegi nasıl besliycem Ameliyat yerim ya iyilesmezse? Vs vs vs bı dünya soru işareti.

Dualarına çok teşekkür ederim yarın 13.00 gözüküyor doğumum ama erken de alabilirlermis. Bakalım sabahı bekliycez

Benim doktor nişan gelirse evde bekle ama suyun geldigi an hastaneye gel dedi suyun gelmesi riskli bir sey bebek icin o yuzden gozetim altinda olmak bana daha mantikli geliyor

Canim simdiden hayirli saaglikli dogumlar olsum bence biz kadinlarn ok evham yapip cok düşünüyoruz okudugumuz hikayeler soynenenler kuruyoruz da kuruyoruz akışa birak kendini bu deneyim sadece sana ozel olcak. Ben endometriozis ameliyti oldum ve cok cok agri yasafim cunku o gercek bi amelytti icinde birseyler.tamir ediliyor vesaire . Ama bu oyle bisey degil bir hastalik parcasi alinmiyor senden bebisin geliyor dunyaya ve sen hafifliyorsun ve cok mutlu oluyorsun. Hic borseyi dusunme sdc bebegini dusun ve hep olumlama yap dua et . Eminim cok iyi olcak. Bu gece senin ve diger sogum yapacak arkdlar icin dua edicem yrn guzel haberlerini alacagimiza suphem yok

Benim doktor nişan gelirse evde bekle amansuyun geldigi an hastaneye gel dedi suyun gelmesi riskli bir sey bebek icin o yuzden gozetim altinda olmak bana dahaantikli geliyor
yukarıda iyi yazamamışım Arkadaşıma sancınız geldiğinde suyunuzun da gelmesini bekleyebilirsiniz ama 15 dakika içinde hastanede olabilecek kadar yakınsanız demişti. Yani suyunuz geldiğinde keyfi beklemenin riskli olduğunu söylemiş o da. Size katılıyorum ben de o riski alamam. Gözetimde olayım çocuğumu sağlıcakla kucağıma almamdan daha önemli değil hiçbir şey

Çok teşekkür ederim gerçekten akışına bıraksak aslında su akar yolunu bulur misali her şey daha kolay olacak.. ama işte yapım da pimpirikli evhamlı olunca kafamda sürekli binbir düşünce inşallah hepimizin su gibi güzel gecsin doğumları yarın doğumdan sonra yazarım kendime gelince bakalım nasıl duygular içinde olucam

Bunlari dusunmen cok normal canim..her anne bu kaygilari yasiyor bende dahil..insan ister istemez kaygilaniyor acaba nasil olucak bebegim saglikli olacak mi emecek mi ya sutum gec gelirse dikisler cok agricak mi vb..ama her zaman guzel dusunelim guzel olsunn insllhh saglikla aliriz kucagimizaa Rabbim yardimcimiz olsun insallhh

37+3 teyim ve haftaya suni sanci ile normal dogumu deneyecek doktorum. Nstde hiç sanci cikmiyor bebegimde aşagı inmedi yukarida hala. Ben istiyorumki kendi sancilerim gelsin. Bu süreci hizlandirmak için etkili bir yöntem varmi:) Hurma ananas bunlari çok tüketsem kendi sancim gelirmiki

Neden 39 40 ci haftayi beklemiyor canm doktor sancinda yokmus..

Kendini biliyorsan çok doğru Bi karar. Afedersin ben Bi bok yedim. Sprinale tamam dedim. Ama ölmeden çıktığıma şükrediyorum. O kadar etkiledi beni. Kesinlikle genel anestezi prenses doğum

canım ben de 39+5 oldum. Artık sancım gelsin istiyorum hurma yiyorum her gün 6 tane. Yok gelmiyor valla varsa öneriler ben de açığım yer silmek, merdiven inip çıkmak dışında

Hurma bende sancıya neden oluyor, birde benım Dr suni sancıyı onermıyor onun yerine Baska teknikler varmıs kullandıkları

Kızlar bende yeni annelere bısey sormak istiyorum havalar cokk sıcak oldu hastanede bebege ne örtttunuz 2 katlı kundak mı muslın mı, eve gelince ne örtuyosunuz gunduz ve gece yaptırırken, cıtcıtlı badı tulum oldugunu duusnur sek ustune ne örtmek lazım

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…