2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kizlar bebis de ben de iyiyiz,3.400 gr dogdu.sezeryan spinal oldu ilki kotu gecince bu da kotu gececek sandim ama inanilmaz sekilde hemencecik toparlandim.yanlis dogum oncesi aclik sekerim 70 80 lerdeyken bugun dogumdan sonra olctuler 230 cikti nasil oldu anlamadim.kan da verdim yine ayni.corba ictim Hemen olctuler 95 cikti acaba birsey tetiklemis olabilir mi seker yuksekligini stres mesela fikri olan var mi?

Maşallah, Allah analı babalı büyütsün canım

Kızlar bende yeni annelere bısey sormak istiyorum havalar cokk sıcak oldu hastanede bebege ne örtttunuz 2 katlı kundak mı muslın mı, eve gelince ne örtuyosunuz gunduz ve gece yaptırırken, cıtcıtlı badı tulum oldugunu duusnur sek ustune ne örtmek lazım
Canim 1 ay once egitim icin evime gelen hemsire bebegin uzerine ortecegim ortunun delikli olmasini yani hava alip vermesi gerektigini soyledi..hatta battaniyelerini getir bakayim dedi bakti..delikli ip gibi olan vardi bunu kullan ilk etapta dedi

yok yok hiç korkma, onu lafın gelişi söyledim, bir safra kesesi ameliyatı, bir kürtaj ve bir sezaryen olmak üzere 3 kez genel anesteziyle ameliyat olmuş tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu sana en kolayı sezaryendi, uyandığımda kıpırdayana kadar ağrı sızı hissetmedim ne baş ağrısı ne mide bulantısı hiç bişey, sadece kıpırdarken haliyle dikiş yerleri acıyor, ama inan bir safra kesesi ameliyatının yanından geçmez, ondan tabiri caizse böğürerek uyandım karnımda bomba patlamış gibiydi bir gün akşama kadar kendime gelemedim... şimdi 4. kez ameliyat masasına yatarken tek endişem uyandığımda sağlıklı bir bebek görmek, ve tabi evdeki oğluma kavuşmak... ağrılar sızılar geçer gider.. sen içini ferah tut canım bebeğine kavuşacağını düşün, sezaryen sadece ona kavuşman için bir araç hasta değilsin korkacak bişeyin yok Allahın izniyle.. ve o hayatına girdikten sonra zaten unutacaksın bunları en çok da korkularını... güzel haberlerini bekliyorum dua ediyorum senin için yarın doğuracak tüm arkadsaşlar için... darısı hayırlısıyla biz kalanların başına :))

Ay ne güzel yazmışsın, ben de dünyanın en zor ameliyatı sezaryen sanıyordum hep.. 😞 tabi sadece onu yaşayınca.. aslında bu bebisten sonra 3.yü de düşünüyorum yıllar sonra tabi.. bu mesajlar aklıma gelecek o zaman 🙂 cesaret almak için

70F2BE19-7F41-4E97-8952-EAE3E3E76121.png

Ben de uyguluyorum bunları ama beklemedeyim. aslindaiyibiri aslindaiyibiri Beni insanlar bunalttı yanda ben mi fazla takıyorum. Yok bayramı bekleyecek yok doğmaya niyeti yok yok belirti var mu. Bi rahat vermeyip meraklarını tatmin için seni hiç düşünmeden konuşup duruyorlar

37+3 teyim ve haftaya suni sanci ile normal dogumu deneyecek doktorum. Nstde hiç sanci cikmiyor bebegimde aşagı inmedi yukarida hala. Ben istiyorumki kendi sancilerim gelsin. Bu süreci hizlandirmak için etkili bir yöntem varmi:) Hurma ananas bunlari çok tüketsem kendi sancim gelirmiki😅
Ben yoga pilates squat yapıyorum egzersizler var normal doğumu kolaylaştıran günde en az 1 saat en fazla 2 saat ortalama genelde 1.5 saat olacak şekilde her gün yürüyorum. Bir de perine masajını deneyebilirsiniz. Baş aşağı duruyordu 3 haftadır. Geçen hafta gittiğimde basi oturmus dedi. Karnimda hafif indi asagi sanki. Gün-de 6 hurma ve 2 bardak ahududu cayi diyordu takip ettiğim fizyoterapist kendisi de 30 nisanda doğum yaptı ve eşi de kadın doğum doktoru. Ben elimden geldiğince bunları yapıyorum

37+3 teyim ve haftaya suni sanci ile normal dogumu deneyecek doktorum. Nstde hiç sanci cikmiyor bebegimde aşagı inmedi yukarida hala. Ben istiyorumki kendi sancilerim gelsin. Bu süreci hizlandirmak için etkili bir yöntem varmi:) Hurma ananas bunlari çok tüketsem kendi sancim gelirmiki😅
Ben hepsini denedim. Hurma ananas tarcin cayi olmuyor kendi saatini bekliyor demek ki, benimkide hala kanalda degil ama o degisebiliyormus doguma bir saat kala indigide oluyormus, hurma tuketmeni oneririm ama bol bol hem dogum sirasinda acilma hemde sutunun cabuk gelmesi icin ben fazla yuklendim sanirim benim simdiden siziyor sutlerim 🙈

Bugün doğumu olan anneler gözünüz aydın Allah analı babalı büyütsün bekleyenlerin de tez zamanda kavuştursun ins 🙏 doğum yapmış anneler biraz bana yardımcı olun şimdi bebeğim emmiyor moral olarak bitmiş vaziyetteyim bende aç kalmasın diye sağıp şırınga ile veriyordum doğum yapacak annelere tavsiyem asla alistirmayin ilk nasıl alissa öyle devam eder ben şimdi sıkıntısını çekiyorum şimdi bebeğime baktım sanki hafif sararmış gibi galiba sarılık oldu bu durumu yaşayan var mı acaba bebeğim uyuyor uyandiramiyorum gece de uyanık gündüz uyuyor uyurken şırınga ile ağzına sütü veriyorum sıkıntı olmaz herhalde değil mi lohusa bunalımı yaşıyorum şuan bebeğim böyle ben çok üzülüyorum tecrübeli anneler tavsiyelerinize çok ihtiyacım var 😣😣
Canım aynı durum bizde de var. Düzenli emmesine rağmen rengi sarardı. Bugün Dr hafif sarılığı var takip edin dedi. Anne sütü sarılığı oluyor genelde. Zamanla geçiyor.sen de sağıp verdiğine göre öyle bir şeydir. Sıkma canını.

Sağolun kizlar darısı bekleyenlerin başına çok giremiyorum burayagenel anestezi sezeryan oldum tabiki her ameliyatın zorluğu varmış bı yandan yürüme ye çalışıyorum iyi ki eşim yanımda olmasa bebeğe bakamazdim her agladiginda ilgileniyor🥰göğüs uxum yok süt az geliyor pompa kullanarak üç çıkarmaya çalışacağım kız gösterdi üç cikarmayi elle çekip tutarak ama hem beek heem meme sağ çek tek zor

Suyun geldikten sonra 12 saat bekledin mi? O zaman su geldikten sonra hemen doktora gitmemek mi gerekir acaba. Sancıyı mı bekleyelim 🤔
Evet sadece bekledm ntsye baglı arada alttan bakıldı ama bende tık yok.. Bilmedigim için hemen hastaneye gitmiştim ama gitmekde yarar var bence misal 12 saat cocuk iyi mi degil mi bilmeyecektm.

X