2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Yarın randevumuz var bakalım degerimiz kaç çıkacak emmiyor ki işte keşke emse en azından sürekli emziririm gunduzleri hep uyuyor malesef ama artık zorlada olsa uyandiracam artık mama vermek istemiyorum ama bakalım yarın doktor gerekli görürse mama verecez senin bebek emmede problem yaşadı mı peki
Bu bebekte sorun olmadı çok şükür. Diyorum ya bebek faktörü çok önemli bu emme olayında. Kız zoraki emdi, oğlan meme delisi çıktı. 🤷🏻‍♀️ Sarılığı geçene kadar mama takviyesi vermekten korkma canım ama abartmadan tabi. Doktorun yarın bi yol çizer zaten.

Kızlar bebek 2770 gr olmuş az kilo almış 15 günde 270 gr almış beslenmeden dolayı az almış kötü besleniyorsun dedi cins önceki gidişimde 47 cm demişti bebeğin boyuna şimdi 44 cm kısa olacak dedi dedim önceden böyle demistin yok o yanlış kısa olacak boyu dedi sancılar nstde 20-30 arası gelip gidiyordu şancı hiç yok dedi idrar testi istedi bakalım sonuç ne çıkar diyorum adet sancısı gibi sancılarım karnından belime vuruyor önemsemedi ben ısrarla tekrarlayınca siklasirsa gel dedi yolladı

Kizlar bebis de ben de iyiyiz,3.400 gr dogdu.sezeryan spinal oldu ilki kotu gecince bu da kotu gececek sandim ama inanilmaz sekilde hemencecik toparlandim.yanlis dogum oncesi aclik sekerim 70 80 lerdeyken bugun dogumdan sonra olctuler 230 cikti nasil oldu anlamadim.kan da verdim yine ayni.corba ictim Hemen olctuler 95 cikti acaba birsey tetiklemis olabilir mi seker yuksekligini stres mesela fikri olan var mi?
Gecmis olsun canim🥰 bndede var gebelik sekeri..stresten olabilir bid yeni dogum yaptigin icin hormonlardan etkilenmis olabilir..tabi en dogrusunu doktor bilir

Kızlar bebek 2770 gr olmuş az kilo almış 15 günde 270 gr almış beslenmeden dolayı az almış kötü besleniyorsun dedi cins önceki gidişimde 47 cm demişti bebeğin boyuna şimdi 44 cm kısa olacak dedi dedim önceden böyle demistin yok o yanlış kısa olacak boyu dedi sancılar nstde 20-30 arası gelip gidiyordu şancı hiç yok dedi idrar testi istedi bakalım sonuç ne çıkar diyorum adet sancısı gibi sancılarım karnından belime vuruyor önemsemedi ben ısrarla tekrarlayınca siklasirsa gel dedi yolladı
Suan kac haftaliksiniz?

Anladim canm bndede nadirde olsa oluyor adet sancisi gibi belden..
Eger ağrılar kesintisiz 1 saat sürerse dogum ağrısı oluyormuş. Bizim yaşadığımız ağrılar yalancı dogum sancısıymış.bebek kanala girdiği için rahim kasılıp kendini doğuma hazırlıyormuş.pratik gibi birsey doktor böyle söyledi

Bebeğinin kilosu haftasına göre iyi bence şu anda. Ya ölçümler birbirini tutmuyor ya da gerçekten bebeklerin bi anı bi anını tutmuyor. Bana da minyon olacak minyon olacak dedi 3 kiloyu bulmaz dedi. 38 haftalığım şimdi 3 kiloyu geçmiş görünüyor doktor sanırım pozisyondan öyle ölçüyorum bu kadar büyük bekleme dedi.

Bebeğinin kilosu haftasına göre iyi bence şu anda. Ya ölçümler birbirini tutmuyor ya da gerçekten bebeklerin bi anı bi anını tutmuyor. Bana da minyon olacak minyon olacak dedi 3 kiloyu bulmaz dedi. 38 haftalığım şimdi 3 kiloyu geçmiş görünüyor doktor sanırım pozisyondan öyle ölçüyorum bu kadar büyük bekleme dedi.
Evet yaklaşık değer bunlar zaten kilo boy çok takmıyorum açıkçası 2500 gecmesiydi bnm için önemli olan şükür geçti boyda baba ya çekerse çok uzamaz zaten :) bebegin pozisyon önemli ters dönmüş bebek belki ondan mı yanlış ölçü artık bilmiyorum zaten makinalar eski ztn biran önce doğsa da görebilsek koklayabilsek birde şu sancılardan kurtulsak

Benimde doğumdan sonra olctuler açtım baya süre hiç bişey yiyip icememistim ameliyat için zaten ameliyattan sonra olctuler 129 çıktı yüksekti yani açlık şekeri bence o gün stres ve korku olunca yükseliyor ister istemez hadi gözün aydın bu arada Allah analı babalı büyütsün ins 🙏
Amin cnm cok tsk ederim.😍

Bu bebekte sorun olmadı çok şükür. Diyorum ya bebek faktörü çok önemli bu emme olayında. Kız zoraki emdi, oğlan meme delisi çıktı. 🤷🏻‍♀️ Sarılığı geçene kadar mama takviyesi vermekten korkma canım ama abartmadan tabi. Doktorun yarın bi yol çizer zaten.
Sanırım erkek bebekler emmeye daha meğilli.
Benim kızda emmedi oğlan 7/24 emcek bıraksan.

Enkaz deme, deme öyle😃😃😬😬 ayy valla hayatımda gecirdigim tek ameliyat gömük yirmilik dis ameliyatiydi. Ona da giderken yolda bayılacaktim korkudan😆😆 şimdi baya bı kesmeli falan ameliyata giricem üzerimde tuhaf bı sükûnet var. Fırtına öncesi sessizlik😆😆

Bildiğim kadarıyla kendi isteğinle sezaryen oluyorsun. Keşke normal doğum için beklesen.. ben kendi isteğimle oldum diyebilirim kızımda şimdi olsa mutlaka beklerdim (gerçi 41.haftadaydım zaten)

benim dr yarın kontrolüm var. 37+5 deyim. kız bebiş bekliyorum. kızım 38+3te kendi sancimla normal olmuştu. bu da normal doğum olsun istiyorum. suni sancidan korkuyorum. normal dogum yapan var mi içimizde ? hep sezeryan mi mayıs bebislerimiz? suni sanci cok zor mu

Enkaz deme, deme öyle😃😃😬😬 ayy valla hayatımda gecirdigim tek ameliyat gömük yirmilik dis ameliyatiydi. Ona da giderken yolda bayılacaktim korkudan😆😆 şimdi baya bı kesmeli falan ameliyata giricem üzerimde tuhaf bı sükûnet var. Fırtına öncesi sessizlik😆😆
yok yok hiç korkma, onu lafın gelişi söyledim, bir safra kesesi ameliyatı, bir kürtaj ve bir sezaryen olmak üzere 3 kez genel anesteziyle ameliyat olmuş tecrübeli biri olarak söylüyorum bunu sana en kolayı sezaryendi, uyandığımda kıpırdayana kadar ağrı sızı hissetmedim ne baş ağrısı ne mide bulantısı hiç bişey, sadece kıpırdarken haliyle dikiş yerleri acıyor, ama inan bir safra kesesi ameliyatının yanından geçmez, ondan tabiri caizse böğürerek uyandım karnımda bomba patlamış gibiydi bir gün akşama kadar kendime gelemedim... şimdi 4. kez ameliyat masasına yatarken tek endişem uyandığımda sağlıklı bir bebek görmek, ve tabi evdeki oğluma kavuşmak... ağrılar sızılar geçer gider.. sen içini ferah tut canım bebeğine kavuşacağını düşün, sezaryen sadece ona kavuşman için bir araç hasta değilsin korkacak bişeyin yok Allahın izniyle.. ve o hayatına girdikten sonra zaten unutacaksın bunları en çok da korkularını... güzel haberlerini bekliyorum dua ediyorum senin için yarın doğuracak tüm arkadsaşlar için... darısı hayırlısıyla biz kalanların başına :))

benim dr yarın kontrolüm var. 37+5 deyim. kız bebiş bekliyorum. kızım 38+3te kendi sancimla normal olmuştu. bu da normal doğum olsun istiyorum. suni sancidan korkuyorum. normal dogum yapan var mi içimizde ? hep sezeryan mi mayıs bebislerimiz? suni sanci cok zor mu
Bende 38+1 deym ilk oglumda direk suyum gelmişti hiç acılma sancı yoktu 12 saat beklemenn ardndan suni sancı verildi verildikten snra 6 saatte dogurmustum.. inşallah bu ogluöda kendi sancımla olur

X