2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Kızlar bugün biz de kontrole gittik 34+0dayız bebişi 2550 gram civarında ölçtü ben hiç kilo almamışım son kontrolden bu yana nasıl olduysa. İki hafta sonra tekrar gideceğiz bakalım günler yaklaştıkça gerginlik oluyor ben de evde herkes bana batmaya başladı tabi kızım hariç.
En zor haftalara girdik normal yaa ☹️ benim de hareket edesim bile yok hatta yatasım da yok. Dün gece yine her yerim ağrıdı uyuyamadım. İnsanın keyfi de olmuyor

Bende makineyle alıyorum ama o zaman geldiğinde yapamam benim göbeğim ikiye katlanmıyor eğilemiyorum artık herkeste öyle mi acaba?
Aynen canım göbekten ne eğilebiliyorum ne görebiliyorum el yordamı ile hallediyorum en son bi ayna ile bakıp kalan yerleri tespit ediyorum ve son rotüşleri yapıyorum 😅

Merhaba msjınız içime su serpti. Ben şuan 36+4 üm bebeğim 3400 boyu da 53. Doktor beni çok korkuttu yemek yeme meyve yeme deyip kızdı. Şekerim falan yok. Tüm gebelik boyunca 7.800 gr almışım. Sezaryen olacağım halde sen herhalde 4 kilo doğuracaksın deyip duruyor. 4 kilo çocuk için kötü bir kilo mu zararı mı var anlamadım. Şimdi ne yiyeceğimi şaşırdım
canım hiç endişe etme eğer şeker vs gibi riskli bir durumun yoksa neden seni korkutuyor her bebek 3 kilo doğacak değil ya, benim oğlum eşimin kopyası 1.90 boy 100 kilo adamın da 48 cm 2800 gr bebeği olması daha az olası, kaldı ki ben de kısa değilim, elbet iri olacak bebeğimiz, bazı doktorlar da felaket tellallığı yapıyor yani.. aldığın kilo da oldukça az endişe edecek hiç bir durumun yok bence. doktorum bana hiç yeme içme demedi şeker yoksa zaten bebeğin kilo alması senin beslenmenden çok genetiğiyle ilgili, bebişinin boyu da gayet iyiymiş kilolu bile olmayabilir gör bak benimki 4 kiloydu ama baktığın zaman kilolu diyemezdin boyu da olduğu için yeni doğmuş değil de belki 2 aylık filan gibiydi olduğu gibi iri bebek işte:) hem iştahlı oluyorlar daha kolay adapte oluyorlar herşeye, sen keyfini çıkar canım hiç takma kafana..

canım hiç endişe etme eğer şeker vs gibi riskli bir durumun yoksa neden seni korkutuyor her bebek 3 kilo doğacak değil ya, benim oğlum eşimin kopyası 1.90 boy 100 kilo adamın da 48 cm 2800 gr bebeği olması daha az olası, kaldı ki ben de kısa değilim, elbet iri olacak bebeğimiz, bazı doktorlar da felaket tellallığı yapıyor yani.. aldığın kilo da oldukça az endişe edecek hiç bir durumun yok bence. doktorum bana hiç yeme içme demedi şeker yoksa zaten bebeğin kilo alması senin beslenmenden çok genetiğiyle ilgili, bebişinin boyu da gayet iyiymiş kilolu bile olmayabilir gör bak benimki 4 kiloydu ama baktığın zaman kilolu diyemezdin boyu da olduğu için yeni doğmuş değil de belki 2 aylık filan gibiydi olduğu gibi iri bebek işte:) hem iştahlı oluyorlar daha kolay adapte oluyorlar herşeye, sen keyfini çıkar canım hiç takma kafana..
Benim eşimin ailesi eşim görümcem hepsi çok uzunlar. 180den aşağı kimse yok ailede. Benim boyum çok değil ama yeğenlerim hep 50 cm üstü 3700 falan doğdu 38. Haftalarda.çok şükür ailelerde şeker tansiyon olanda yok. Resmen korkuttu beni manyak doktor. Teşekkür ederim içime su serptin. Yavrunu da Allah bağışlasın sana

yok şeker filan yoktu çok şükür bunda da yok. genetik galiba. oğlum babasının kopyası o da uzun ve yapılı. küçük de onlara benzeyecek heralde :) elbette her anne bebek farklı süreçten geçer ama hazırlıklı olmanızda fayda var zaten 35 de az değil telaş etmeyin ama çantanız hazır dursun bence :KK66:
Çantam hazır zaten her ihtimale karşı çünkü bende şuan 37 haftaya göre gidiyorum ama bende şeker olduğu için öyle malesef 😭

Bende makineyle alıyorum ama o zaman geldiğinde yapamam benim göbeğim ikiye katlanmıyor eğilemiyorum artık herkeste öyle mi acaba?
Ben de öyleyim. Kontrol günlerinden önce ne olur ne olmaz diye genital temizliği yapıyorum ve tabiki jiletle. Saçlarımi kestirmeye bile gitmiyorum kuaföre ne olur ne olmaz diye, hele agdaya hayatta gitmem. Ama çok zor oluyor artık goremedigim egilemedigim için🙁

En zor haftalara girdik normal yaa ☹️ benim de hareket edesim bile yok hatta yatasım da yok. Dün gece yine her yerim ağrıdı uyuyamadım. İnsanın keyfi de olmuyor
Ben de aynıyım. Yürürken ve yatakta dönerken hiç geçmeyen bir kasık ağrım var nerdeyse haftalardır. Keyfim tadım hiç yok. Artık bitsin diye bekliyorum.

Ben de aynıyım. Yürürken ve yatakta dönerken hiç geçmeyen bir kasık ağrım var nerdeyse haftalardır. Keyfim tadım hiç yok. Artık bitsin diye bekliyorum.
Ben 1 aydır bu moddayım. Gece uyuyamıyorum sanki bacaklarım bi huzursuz gibi devamlı hareket ettirmek istiyorum. Neyse tam dalıyorum uykuya biraz uyuyayım yattığım taraftaki kemiklerim ağrıyor. Ayağ kalk öteki tarafa dön bi daha uyumaya çalış derken sabah oluyor. Gündüz de sarhoş gibi geziyorum

Ben 1 aydır bu moddayım. Gece uyuyamıyorum sanki bacaklarım bi huzursuz gibi devamlı hareket ettirmek istiyorum. Neyse tam dalıyorum uykuya biraz uyuyayım yattığım taraftaki kemiklerim ağrıyor. Ayağ kalk öteki tarafa dön bi daha uyumaya çalış derken sabah oluyor. Gündüz de sarhoş gibi geziyorum
Artık iyice zorlaştı değil mi🙁 salondan mutfağa bile yürürken ağrım oluyo benim de. Sadece fiziksel ağrı olsa bı nebze, ama mutsuzluk keyifsizlik hicbisey yapmak istememe hicbiseyden keyif alamama da üzerine eklenince artık çekilmez oldu😢

Merhaba kizlar ben dün cantamin yarısını hazırladım çoğunluk kendi esyalarim eksik dün Dr randevum vardı bebek erkenden aşağı inmişti hala asagidq ters pozisyonda pelvis de 😁 erkenci kuş olacak 3 hafta kaldı tahminen doğuma tutabildigimiz kadar tutacağız içerde 🤔 20 günü felan kaldı farazi bu gün ama erken yada geç ne olur bilinmez bebeğe bağlı 47 cm 2300 olmuşuz
Geçen haftadan öğrenmiştim fazladan aşağı erkenden indiğini ilaç kullanıyorum kasılmalar için
Taşınma işimiz de var ne kadar geç gelirse o kadar iyi bizim için daha ev toplamanız lazım 🤷🏻‍♀️

Bu son haftalarda eklem ağrısı ani diş çürükleri falan başlıyor bebek çok kalsiyum aldığı için bende takviye ilaç aldım kalsiyum Magnesyum zinc d vitamini olan yoksa mahvoluyorum size de tavsiye ederim kızlar yoksa bi diş gidiyor malesef

Bende kontrole gittim bugün 33+2 deyim 2600 olmuş ve hala ters. Aranızda bebeği önden gidip dönmeyen var mı?

Kızlar yaşadıklarınızın hemen hemen hepsi bende de var maalesef son ayın kronik ağrıları. Bacak içerim kaslarım tüm kemiklerim ağrıyor şişiyor elim ayağım bacağım magnezyum alırsam iyiyim biraz evet kalsiyum almak gerekiyor bolca çarşamba gidince söyleyeceğim ekstra vitamine ihtiyacı var vücudumun. Sağlıkla gelsin kolayca hepsi 🤲🏻😇

Bende kontrole gittim bugün 33+2 deyim 2600 olmuş ve hala ters. Aranızda bebeği önden gidip dönmeyen var mı?
Ben geçen hafta gittiğimde bebeğim zaten önden gidiyir doktor bebeğin başı aşağıda ama bu hep öyle kalacak diye bişey yok dedi hareketli sürekli değişebilir dedi normalde benim şimdiye kadar kıçının üzerine oturuyordu geçen hafta başı aşağıdaydi

Ben her akşam uyumadan bir magnezyum ilacı atıyorum iyi geliyor kas ağrılarına bende gece uyuyamıyorum artık sabah uyuyorum sabah uyandığımda kasıklarım falan ağrıyor hareket ettikçe açılıyor artık agirlastik gerçekten Allah yardımcımiz olsun ama az kaldı direnin bayanlar 😀 sabrın sonu selamettir zaten bebisler geldikten sonra uykusuz kalacak şimdi ön hazırlık oluyor

Çantam hazır zaten her ihtimale karşı çünkü bende şuan 37 haftaya göre gidiyorum ama bende şeker olduğu için öyle malesef 😭
Cnm sen insülin kullanıyormuydun?
Benim sabah çok az yememe rağmen yüksek çıkıyor 200gibi.sonra normale dönüyor gün içinde.sanırım geceden sabaha ara öğün olmadığı için bir anda kahvaltı ile yükseliyor değer.

Ben de öyleyim. Kontrol günlerinden önce ne olur ne olmaz diye genital temizliği yapıyorum ve tabiki jiletle. Saçlarımi kestirmeye bile gitmiyorum kuaföre ne olur ne olmaz diye, hele agdaya hayatta gitmem. Ama çok zor oluyor artık goremedigim egilemedigim için🙁
Benim karnımda sert dik oturamıyorum illa bi yere yaslanmam lazım. Ayakkabımı oturarak giyiyorum. Benim tüylerim hızlı uzuyor jiletlede olmuyor makineyle hallediyorum şimdilik.

X