2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım ben ınsulin kullanıyorum ve merak ettigim bir sey var. Ben iğne kullanıyorum günde 4 kez bir de. Yediklerime dikkat edersem şeker normal. Dikkat etmezsem iğne bile düşürmüyor. Bak dünkü yemeklerle aynısını yedim. Dün iğne yaptım hemde 8 ünite. Seker 138 di. 1 ünite en az 30 ml düşürüyor sekeri diyorlar. Bugün de sabah yemek öncesi iğnesini yapmadım. Aynı şeyleri yedim tamamen denemek için şeker. 140 cıktı. Ki 10 aşağı yukarı her kan damlasinda bile değişir. Doktora soylicem haftaya. Bu iğne ne boka yarıyor. Şeker böyle.boyle dicem. Diyabetlilerin sayfalarını okuyorum. Aldıkları karbonhidrat miktarına göre iğne yapıyorlar. 15 gr karbonhidrat 1 ünite sayılıyor. Ben bir öğünde 40 gr karbonhidratı geçmiyorum özellikle yazarak besleniyorum ve buna rağmen 3 ya da 4 ünite yapmam gerekirken 8 ünite yapıyorum. Yine de şekerim iğne yapmadan beslendiğim öğün ile aynı. Saçmalık değil mi bu

Cnm burda geçen bu şeker olayı polemik oldu.
Ben aslında tamda senin yaşadığını anlatmak istemiştim.mesela bazı doktor 1 saat toklu şekeri 150 olunca insüline başlatıyor ,bazısı 180 normal ama diyete dikkat ediceksin ekmek hamurişi yok diyor sadece(benim doktorum gibi).bu şeker olayında doktorlar asla tek bir yol izleyemiyor.hangisi doğru dersen ,tek bir doğruda yok.mesela bende gebelik şekeri var.insülin vermedi doktorum dikkat ediceksin dedi.sabah 1 saatlik tokluk şekerim 200 çıktı.geçen hafta özellikle yediklerimin aynısını yedim ,ozaman ölçtüğümde 140çıktı.doktoruma listelemiştim ölçümleri.genel duruma bakıp yorum yapıyor.yani bir öğün 200çıktı diye insülin kullanman gerekmiyor bu bütün gebelerde olabilir diyor.ilk gebeliğimdede bu yöntem izlendi şükür bir sorun olmadı ama insan tedirgin oluyormu oluyor.ben mesela sabah 200 çıkınca ki inan ekmek yemedim bile tatlı şeker asla yemedim , bi endişelendim hemen bi yeme programı yaptım dikkat edicem doğuma kadar.benim doktorum riskli gebelik uzmanı , onun fikri şu , insülin kullanmaya rağmen 250-300 ve üzeri şeker çıkıyorsa bebek ozaman etkilenmeye başlar.bebek etkileniyorsa anne zaten etkileniyordur diyor.asla tek bir doğru yok bu şeker olayında anlamadım gitti.mesela arkadaşım şeker yüklemesi yaptı gebelik şekeri çıkmadı.33.haftaya geldi şekeri yüksek çıkıyor.e ne anlamı kaldı şeker yüklemesinin

Merhaba kızlar birşey sormak istiyorum size bnm karnımın alt kısmı daha doğrusu göbek deliğinden aşağı olan kısım uyuşuk gibi hissediyorum biraz otursam kalkınca yürüyemiyorum ayaklarıma vuruyor uyuşukluk sizlerde de böyle birsey yasayan var mı

İlk doğum sezaryense normal canım benimde öyle.hatta gece 1 saat uyuyakalsam hareket etmesem inanılmaz bir acı ile uyanıyorum uyuşuklukta var zaten.doktora ne desem normal diyor.normal normal normall...

İlk doğum sezaryense normal canım benimde öyle.hatta gece 1 saat uyuyakalsam hareket etmesem inanılmaz bir acı ile uyanıyorum uyuşuklukta var zaten.doktora ne desem normal diyor.normal normal normall...
Evet cnm malesef sezeryan ilk dogumum dayanılmaz oluyor bazen bu uyuşukluk ağrı arası karışık durum bnm doktor da aynı normal deyip duruyo kadın kilo ile tansiyonuma taktı dün kontrolüm vardı şimdiye kadar 39 haftada olacak doğum diye tutturuyordu dün umutsuz konuştu ne zaman gelir belli olmaz ne kadar dayanabilirsek dedi 32+2 de 2000 gr 47 cm dedi kilosu az daha iyi olabilir boyu uzun dedi ağrılar normal ilaca devam dedi bakalım ne zmn gelir su oğlan artık doğsun kurtulayım 3 bebe yeter zaten tövbe daha hamilelige :))

Valla duygularıma tercuman olmuşsun.yaşımda 34 etkisi vardır belki ama bu çok zorladı beni özellikle kemik ağrı ve acıları bakımından.ben zaten tüpümü aldırcam tek tüpüm var zaten.Allahım olmayanlara nasip etsin isteyenlere.ama hamileliği sevebilenlerden değilim yalan değil Allah içimi bilio.sağlıkla kavuşalım inşallah az kaldı sabır hepimizede

Amin cnm bende 33 yaşındayım bende düşünüyorum ama esim istemiyor tüpleri baglatmami ilk hamileligimde de sevmemiştim bunda zaten çok zor geçiyor anneme yük oluyorum ona da üzülüyorum kadın bir aydır bize bakıyor kendi evini bırakıp geldi

Valla ben bu konuda eşimden fikrini almıyorum.
Tabi herkesin görüşü farklı aile yapısı farklı.
Benim bu 4.hamileliğim.
İlk ikisi zorlu süreçlerle canlı doğmadan son buldu.
Şükür sağlıklı bir kızım var,nasip oldu birde oğlum olacak Allah izin verirse.
Yoruldum yıprandım yinede çok şükür bugüne.
Ama bir tane daha düşünmüyorum çnkü hem kendime hem bebeğe haksızlık etmiş olurum.
Herkesin durumu farklı tabi ama eşimden önce benim kararım bu oda saygı duydu şükür sonuçta zorlada olsa imzası lazım

Hamilelik banada yaramadı kızlar demir hapından hemoroid oldum, bütün dişlerim diş etlerim ağrıyor, kemiklerim sızlıyor, karnım bazen çatlıcak gibi oluyor. Doğsada yanımda olsa artık.

Benimki 32 de 1700 grdı. Ben zayıf dedim doktor normal sınırlarda demişti. Seninkine nasıl zayıf dedi anlamadım

Benimki 32 de 1700 grdı. Ben zayıf dedim doktor normal sınırlarda demişti. Seninkine nasıl zayıf dedi anlamadım
Bnm doktor biraz cins canım takıntılı kadın bebek az kilo alıyor zayıf doğacak deyip duruyo dün de proteini artır günde 1 kilo yoğurt iki kase mercimek yetmezsen bebek içerde kakasini yapar erken doğuma almak zorunda kalırım dedi ben artık çok takmamaya çalışıyorum cerrahi bilgisi çok ıyiymis diyé ona gidiyorum degismek istemiyorum az kaldi doguma ztn

Hamilelik banada yaramadı kızlar demir hapından hemoroid oldum, bütün dişlerim diş etlerim ağrıyor, kemiklerim sızlıyor, karnım bazen çatlıcak gibi oluyor. Doğsada yanımda olsa artık.
Aynı düşüncelerdeyiz hepimiz.
Ben ilk gebelik düşünmeden önce hemoroid ameliyatı olmuştum bende makatta çatlakta vardı.
Hayatımda aldığım en doğru kararlardan biri bu ameliyattı.şükür iki gebeliğimdede böyle bir problem yaşamadım ama hemoroidi bilen biri olarak , Allah yardmcın olsun diyorum.ben her tuvalette ağlardım yaşam kalitem çok düşmüştü.ameliyat sonrası çok zor bir süreç ama sonra hayata yeniden dönmüş gibi oluyorsun.öldürmüyor ama süründürüyor.hele çatlakta eşkik ediyorsa vay haline.denemediğim bilimsel bitkisel ilaç kalmamıştı.ne duyduysam bi umut yaptım.asla ve asla kalıcı çözüm olmadı.seninki gebelik kaynaklıdır doğumdan bir süre sonra geçer.merak etme canım.

Aynı yaştayız ben de 34 yaşındayım. Eşim 3.yü de istiyor aslında düne kadar ben de istiyordum ama bu doğum sezaryen olacak 3.sezaryeni de olursam ölürüm diyorum artık. Tüp bağlatmak malesef söz konusu bile olmuyor benim eşim de çok karşı çıkıyor ama aynı senin gibi anneme babama o kadar yük oluyorum ki eşimin ailesi yok gibi bir şey o yüzden her şey ama her sey benimkilerin üzerinde. Zaten kızımı onlar büyüttü sayılır.

Yok canim kullanmıyorum insülin ben hiç ölçmuyorum bile çünkü hep strese girerim öyle

Gerçekten sana katılıyorum ben geçen hafta kadın doğum doktoruma sordum insulin kullanmama gerek var mı yok dedi bana ama bebek önden gidiyir 18 şubattan beri diyet yapıyorum tabi arada kacirdigim zamanlarda oluyor ama hiç bişey değişmedi bebekte hep yani devam ediyor ben bir kilo bile almadım 18 şubattan beri bebek hala ayni bazen diyorum o zaman ne anladım bu işten yiyeyim daha iyi ben ölçmuyorum dahiliye doktorum cihaz yazdı ama almadım zaten dikkat ediyorum neden kendimi strese koyayım açıkçası bu konu canımı çok sıkıyor ne yapacam bilmuyirim burda kalmış 3 haftam yani bu saatten sonra ne yapmalıyım akıl verin bana da

Bizim de aynı sayılır cnm bizim iki ailede farklı şehirdeler ama kızların doğumunda annem geldi hastanede yattım hep annem yanımdaydı kv kp iki kişi çocukları hep büyük kp emekli çalışmıyor yani bi ayak bağları yok her kisda gelir en az 1 ay dururlar ama yardıma dgl keyfi çocuklar 6 aylıktı gelmistiler keyfi geldiler ondada her kış geliyorlar diye geldiler bu kız pandemiden dolayı gelmediler gelseler de yanimda durmaz bakmazdılar sadece ben iyiyken geliyorlar yardıma hiç gelmediler telefonla arıyorlar hergun kızları görüyorlar eşim dedi gelin eşimin ihtiyacı var umurlarında olmadı annemin de evde bekar kardeşim var babam çalışıyor onları bırakıp geldi sadece telde anneme sağolsun deyip geçiyorlar baya uzattim ama bu konuda çok doluyum

Benim ilk gebeliğim aslında bazen düşünüyorum da her şeyi bu kadar takmamak lazım rahat olup akışına bırakmak lazım çünkü ne kadar stres okadar gereksiz üzüntü Allah zaten nasıl nasıl etmişse öyle olacaktır tamam dikkat ediyorum önlem alıyorum ama her şey olacağına varıyor illaki ne yapabilirim ki diye düşünüyorum bazen burda gelmişim 35. Haftama yani evet gebelik gerçekten zorlu bir süreç bazen 4 5 tane çocuğu olanlara hayret ediyorum nasıl bu süreci yaşıyorlar diye ya bizimki çok sorunlu ya başkalarının çok rahat anlamadım düşünürsem içinden çıkamam akışına bıraktım geçen bir arkadaşımla konuşuyorum annemde de şeker vardı dedi 35 yıl önce ablamı 4500 kilo normal doğurmuş dedi e düşünüyorum 35 sene önce ve şimdiki imkanlar demek olacağı varsa oluyor Allah kısmet ederse her şey oluyor o yüzden bazen akışına da bırakmak gerekiyor stres yapmamaya çalışıyorum evet şekerim var belki bebeğe zararda veriyor ama yemiyorum ne yapayım buna rağmen olmuyorsa dusmuyorsa ben ne yapalirim

Babanelerin bakıp büyüttüğü çocuklar eskidenmiş sanırım. Şimdi kimi görsem anane bakıyor çocuğa. Erkek tarafı hiçbir şeye müdahil olmuyor kolay yolu bulmuşlar.

Neden her yıl 1 ay geliyorlar ya çokmuş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…