2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ziyeretci olayı yok hatta bazı hastaneler refakatçi bile değiştirilmesine izin vermiyor diye biliyorum ben eşimi istiyorum yanımda kizima da evde anneanne ve babaanne olacak nasipse onlar ilgilenir zaten 6 yaşında tek sıkıntısı uyurken birinin yanında oturup kitap okuyup onu uyutmasi olur şimdiye kadar 2,3 kere babası uyuttu benden başka kişiyle uyumadı hiç ,kayinvalidemle altlı üstlüyüz zaten kendi annemde nasipse doğuma gelecek eve de bı zahmet kimse gelmesin ben normal zamanda da bebek ziyareti adı altında şıp diye damlanilmasindan hiç hoşlanmıyorum kendimde çok yakınim değilse 20 gün falan asla gitmem bı rahat bırakılsın bebek anne bı düzen oturtsun bı yorgunluklarıni atsınlar ilk dogumum sabah 9:30'da olmuştu o gece 12'ye kadar gelen giden olmuştu hastaneye hiç dinlenememistim eve gelince o yorgunluğu üstümden atmak uzun sürdü.

Ben kizimdada oda süslememistim bı kapı süsü asmistik ,keçeden bir takı yastığı yaptırmıştım birde gelene ikramlık badem şekerleri hazırlamıştım o kadar ben çok gereksiz buluyorum o tarz şeyleri şimdi kapı süsü bile düşünmüyorum küçük bı yastık o kadar oda evde durur hastaneye taşımaya uğraşamam ne kadar az eşya o kadar rahatlik

Kızlar gebelere covıd asısı onaylandı bana cıkmıs yaptırmayı dusunen varmı aranızda
geçirip geçirmeyecegim belli olmayan hastalığın, koruyuculuk oranı sadece %40 olan ,helede hamileyken inaktifte olsa vücuduma o virüsünü almak faz3 çalışmaları ne alemde tam manasıyla bilinmeyen aşıyı asla olmayı düşünmüyorum

17 veya 18. haftaydi sanirim, tat ve koku kaybindan suphelenip test yaptirmistim covid pozitif cikmisti. Baska herhangi bir belirti gostermedi 10 gun icinde de tat koku kaybi geri gelmisti. Su an antikor testi yaptirmamin imkani yok zaten ama umit ediyorum ki antikor, bagisiklik kazanmisimdir ve hatta bebek de ayni sekilde. Bu yuzden asi yaptirmayi dusunmem. Atlatmamis olsaydim da dusunmezdim cunku virusun hamileler ustunde etkisi az deniyor zaten arastirmalar da kisitli. Ancak bir zorunluluk durumunda yaptirirdim herhalde.
Bir de ben genel olarak bagisikligima da guveniyorum, cok cabuk etkilenip hastalanmam veys ilsc kullanmadan cok cabuk toparlanirim. En son cocukken belki antibiyotik almisimdir bogaz enfeksiyonuna. Covid de her bunyede farkli tepki veriyor, kirilgan olsaydim onlem olarak dusunebilirdim belki bilemiyorum.

Kasılmalar çok normal açılmanız yoksa sorun yoktur. Bazen doktorları anlamıyorum.

Mrb arkadaslar bebegi halen(bas assagi)donmeyen var mi?
Cnm benim değil ama aynı dönem hamile arkadaşımın henüz dönmedi.
Doktor bu saatten sonra imkansız değil ama ihtimal azaldı demiş.
Çok ender bazı iyi doktorların çevirebildiklerini biliyorum ama tabi onlardan birine denk gelmek lazım.

Anladim canim..bn 32 ci haftada gittim donmemisti..36 da gel dedi donebilir dedi..bnm doktorda biz dondeririz olmazsa dedi..ama bn istemiyorum dondermesini bebege zarar verr falan diye..zaten sezaryan istiyordum

Kızlar hayırlı sabahlar nasılsınız?
Son 10gündür ellerim felaket olmaya başladı elim ayağım davul gibi şişti öyle ki magnezyum hafifletiyor ama geçirmiyor şimdi mesajı zor yazıyor poğaça gibi kabardılar koca adam eline döndü elim normal değil gibime geldi bu kadarı da nasıl gececek 9hafta böyle ya kendimin şiş olması önemli değil de bu benim ve bebeğimin sağlığını dogum vaktini riske sokacak gibime geliyor. Hiç ödem yoktu puf puf şişmeye başladım

Anladim canim..bn 32 ci haftada gittim donmemisti..36 da gel dedi donebilir dedi..bnm doktorda biz dondeririz olmazsa dedi..ama bn istemiyorum dondermesini bebege zarar verr falan diye..zaten sezaryan istiyordum
32 de gittin kontrollerini 2 haftaya en azından 3 haftaya bir düşürmesi gerekmezmiydi 36 da gel demesi bana saçma geldi dönmesinden çok buna takıldım. Ben 30da gittim 32 de gel dedi 2haftaya düşürdü artk tabi her doktor bir değil ama dogum gelmiş oluyor neredeyse o zamana insan 34te bari gel der yani. Sende imkan varss erken git canm be olur ne olmaz,.

Bn yutdisinda yasiyorum sistem farkli olabilir bilmiyorum..erken gitsemde bir anlami yok donerse doner zaten 36 ya kadar donmezse 36 dan sonra biraz zormus..bakalim insllah doner bebislerr

Evet ilk dogumum guzel gecmisti umarim bu da oyle olur. Hepimiz saglikla kavusalim minnaklarimiza Nisan ayi giriyor nisan 15 den sonra baslar guzel haberler gelmeye ☺

Tansiyonunuza dikkat ettiniz mi. Birde tuzlu mu tüketiyorsunuz yiyecekleri o da etkileyebilir

Bn yutdisinda yasiyorum sistem farkli olabilir bilmiyorum..erken gitsemde bir anlami yok donerse doner zaten 36 ya kadar donmezse 36 dan sonra biraz zormus..bakalim insllah doner bebislerr
Hmm anladım Türkiyede olmasına şaşırmıştım evet yurt dışında genelde geç çağırıyorlar

Tansiyonunuza dikkat ettiniz mi. Birde tuzlu mu tüketiyorsunuz yiyecekleri o da etkileyebilir
Tansiyon hiç yok çıkmıyor bende. Tuzu da Biraz kullanıyorym evet. Galiba tamamen kesmem lazım yoksa ne olacağım bilmiyorum hiç kullanmazsam geçer umarım.

Tansiyon hiç yok çıkmıyor bende. Tuzu da Biraz kullanıyorym evet. Galiba tamamen kesmem lazım yoksa ne olacağım bilmiyorum hiç kullanmazsam geçer umarım.
Bebde tansiyon problemi var. Kardiyoloji doktoru hamilelerde tuzu tamamen kesmeyi önermiyoruz demişti. Azalt ama tamamen kesme bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…