2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Bebde tansiyon problemi var. Kardiyoloji doktoru hamilelerde tuzu tamamen kesmeyi önermiyoruz demişti. Azalt ama tamamen kesme bence
İşte çok kullanmıyorum aslında ama yine de şişiyorum baya artk 🙄 hayırlıca sağlıklıca doğuraydık artık bi :)

Anladim canim..bn 32 ci haftada gittim donmemisti..36 da gel dedi donebilir dedi..bnm doktorda biz dondeririz olmazsa dedi..ama bn istemiyorum dondermesini bebege zarar verr falan diye..zaten sezaryan istiyordum
Döndeririz dediğine göre iyi bir doktorun var orası kesin her doktor cesaret etmez.dönmedi mecbur sezaryen derdi direk.valla ben sezaryen oldum ilkini hiçte pişman değilim.illaki zorlukları var ama dayanışmayacak boyutlarda değil.normalde olsa sıkıntılı 5-6saatin oluyo , sezaryende yapsan 5-6saatin oluyo.yani normal isteyen normal yapsın sezaryen isteyen sezaryen.

Kızlar benim hastanede de herşey yasak. Hiç umrumda değil açıkcası zaten abartılı olan hiçbir şeyi sevmem. Oda süsleme vs. bu kadar ayrıntı çok gereksiz bence. Eşim kat hemşirelerine doktorlara ikramlık alacak bi onları veririm o kadar. Zaten ameliyattan çıkıcam saç baş yaptırıp biblo gibi oturamam bu süreci bi an önce tamamlayıp rahatça evimde bebeğe bakmak isterim.

Kızlar benim hastanede de herşey yasak. Hiç umrumda değil açıkcası zaten abartılı olan hiçbir şeyi sevmem. Oda süsleme vs. bu kadar ayrıntı çok gereksiz bence. Eşim kat hemşirelerine doktorlara ikramlık alacak bi onları veririm o kadar. Zaten ameliyattan çıkıcam saç baş yaptırıp biblo gibi oturamam bu süreci bi an önce tamamlayıp rahatça evimde bebeğe bakmak isterim.
Vallada aynı hisleri paylaştığım biri.😍

İnstagramda görüyorum millet bu kadar gereksiz şeyle nasıl uğraşıyor hayret ediyorum. Bebek sanki gösteriş için kullanıyor. Sağlıklı iyi olalım en önemlisi o 😊
Angarya işleri zaten normal hayatımda bile sevmem.ki doğum yorucu bir süreç , tek derdim bi an önce sağlıkla evime gitmek bebeğimle ailece.tabiki içinden gelenlere saygı sonsuz enerjisi yeten yapsın.ben dağılmış suratımla bulduğum her fırsatta uyumayı planlıyorum 😀 tabi ağrım sızım hafifledikten sonra 😫

Döndeririz dediğine göre iyi bir doktorun var orası kesin her doktor cesaret etmez.dönmedi mecbur sezaryen derdi direk.valla ben sezaryen oldum ilkini hiçte pişman değilim.illaki zorlukları var ama dayanışmayacak boyutlarda değil.normalde olsa sıkıntılı 5-6saatin oluyo , sezaryende yapsan 5-6saatin oluyo.yani normal isteyen normal yapsın sezaryen isteyen sezaryen.
Oyle katiliyorum size..yok ya normal bir doktor yani sanmiorum iyi bir doktor oldugunu

Valla benim ikincide 30.haftadan sonra başladı.
Doktorum 30.haftadan sonra günde 10 sefer falan olabilir normal dedi.32.haftada aşırı sinirlendiği bir durum oldu kasılmam 5dk da 3-4defa olunca korktum nst çekildi sancı çıkmadı ama doktor tedbir amaçlı serum taktı.oluyo yani böyle durumlar.ilaç neden vermiyorlar anlamadım , adalat ve muadili ilaçlar bu kasılmaları hafifletmekte kullanılıyor doktorlar tarafından.nyse tabikide doktorunuz en doğruyu bilir ama endişelenmeyin okadar kasılma erken doğum yüzünden olsa şimdiye doğurmuştunuz.siz yinede anormal durum hissederseniz eşlik eden ağrı gibi acile gitmeyi ihmal etmeyin❤️
Evet bende öyle teselli buluyorum çok teşekkür ederim 🥰

Seraa0606 Seraa0606 canm sen hangi hastanede yapacaksın Ankaradayım bende . Bizde bazen doktorun paylaşımları görüyorum bi kez oda süslemesi yapan görmüştüm

677 heterozigot polimorfizm toplumun yarısında var zaten ayrıca pıhtılaşmayla değil daha çok folik asit metabolizmasıyla ilgilidir. O yüzden mutasyon değil polimorfizm olarak geçer. Her yiğidin bir yogurt yiyişi var demek ben kaslı yapıdayım bacak kol çok daha fazla yakıyor bana da özellikle göbekten daha rahat yapabilecğeimi söyledi doktorlar. Ayrıca bu iğneler subkutan bebeğe kadar çok mesafe var. Karar merci olan doktorum da bir çıktı verdi bundan çoğalt yaptığın bölgeyi işaretle böylece her 40 günde bir aynı yere iğne gelir dedi.
sizinki hangi geninizde

677t heterozigot icin igne veriliyormu

sizinki hangi geninizde

677t heterozigot icin igne veriliyormu
Sadece 677 heterozigota proflaktik doz yazan oluyor mu bilmiyorum. Bunun bir standardi yok ONLEM adi altinda leblebi seker gibi dagitiliyor. Hatta buna gebelerin eroini diyen doktorlar bile var.
Bende factor v heterozigot da var ayrica 36/1 gebelik kaybim var ve ben onda da igne ve corasprin kullaniyordum. Bu benim besinci gebeligim. Yani kotu obstetrik oyku diye geciyormus benim durumum. Igne beni koruyor bacagima cigerine pihti atmasi diye, bebegimi degil. Zaten doktorum da igneyi 32 de biraktirdi su an sadece corasprin ile devam ediyorum corasprini de dogumdan bes gun once birakacagim. (Dogumum Planli sezaryen olmak zorunda)

X