2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Atıştırmalık bişeyler al canım yanına, pandemi zamanı sık sık kantine de gidip gelinmez. Kuru meyve, çerez, bisküvi vs olabilir. Bir de sabahlık veya ince hırka. Bebek için alt açma örtüsü 1-2 tane. Ben önceki doğumda nevresim vs almamıştım temizdi hastanenin verdiği yine almam herhalde. Rahat giyip çıkarabileceğin bir terlik al. Duş almanı gerektirecek bir durum olabilir küçük bi havlu alabilirsin.

Ben şunu anlamıyorum koca izmire memorial acıbadem gibi hastahaneler neden gelmez. Benim özel sigortam var ama yine de muayenehaneye gitmek istemedim. Sanırım biraz alışkanlık. Çocuğumu da hastahaneye götürüyorum ihtiyaç halinde

İzmirdeki bütün lüks hastaneleri görüp yorum yaptım zaten. En lüksü kent dediler gittim ilk izmire geldiğim zaman . Bu mu dedim
Sen bi de eski ve kötü özel hastaneleri görsen devlet hastaneleri yanında çiçek kalır. Çınarlı filan çok kötüydü

Hastane daha rahat oluyor çünkü tahlil vs hemen orda yapılıyor farklı bir branşa sevk ederse hemen orda muayne oluyorsun

Ben sezaryen istiyorum bana çatı muayenesi yapmaz sanırım bu durumda

İlk çocuğun olacak değil mi? Neden sezeryan istiyorsun?

Benim de gözümde çok büyüyor çok korkuyorum. İlki sezeryan olduğu için bu da öyle olacak. Senin de mi aynı durum?

Ssvd mi yapacaksın? İnşallah yaparsın. Ben doktora son kontrolde bu konuyu açtım olmaz dedi. Ben de çok ısrarcı olmadım aslında olsam belki kabul ederdi, çünkü daha önce ssvd yaptırdığı hastalar olduğunu biliyorum. Hatta aynı hastanede ssvd yaptiran başka doktorlar da duydum. Ama dediğim gibi ısrarcı olmadım aslında ilk dogumdan itibaren aklımda olan bir şey ama...

şimdi pandemiden dolayı hastaneye ziyaretci kabul edilmemesine ne yalan söyleyeyim çok seviniyorum

Hasteneye ziyaretçi olayı yok muymuş? Valla ben de sevindim buna ne yalan söyleyeyim. Ama eve gelen giden olur mu o iş kafama takılıyor benim açıkçası. Millet pandemi var deyip gelmez mi yoksa bir şekilde gelirler mi onu kestiremiyorum.
Hastanede oda süsleme konusundan bahsetmiş biri ama o mesajı bulamadım Oda süsleme olayı da yokmuş artık kızlar?

Kasılmalar için neden yatıyorsunuz ki benimde var ilk gebeliğimde de olmuştu açıklığınız falan mı var?
Banada kasılmam yoğunlaşınca serum veriyorlar rahatlatmak için.ilk gebeliğimde hem ilaç hem ara ara serum verdiler.

Ben bahsettim. Bana yasak almiyoruz dediler, isime de geldi acikcasi. Ziyaretci olmamasi da super oldu. Kendim evde dikkat ederken kimseyle gorusmezken bebek gormeye de kimse gelemez evime diye dusunuyorum.

İzmirdeki bütün lüks hastaneleri görüp yorum yaptım zaten. En lüksü kent dediler gittim ilk izmire geldiğim zaman . Bu mu dedim
Kent aldığı paraya göre hiç lüks bir hastane değil.
Ben ilk doğumu kentte yaptım.
Ama anestezi ekibini tek geçerim.
Hemşirelerinide.
Hele bir emzirme hemşiresi vardı aman Allahım alıp eve getiresin geldi.
Belki bana öyle denk gelmiştir hepsi aynı değildir ama ben inanılmaz rahat bir doğum ve sonrası geçirdim.keşke yine orda yapabilseydim ama pandemi şartları ekonomik şartlar fırsat vermedi busefer.

Ya çok mutlu oldum mesajınıza inanın benimde 22 den beri sürekli var siz bilirsiniz zaten her hareketle tetikleniyor .Allaha şükür doğurmadım da ayrıca bana ilaç da vermiyorlar demekki vücut yapısı etkiliyor ikinci çocukta da yaşar mıyım diye şimdiden düşünüyorum

Kasılmalar için neden yatıyorsunuz ki benimde var ilk gebeliğimde de olmuştu açıklığınız falan mı var?
Açıklığım da yok ama burdaki doktorlar ilaç vermek istemiyor nidicart falan sadece bir kez 4 tane ardarda verdiler. birkaç gün etki etti ama sonra etkisi geçti tabi. geçince benim kasılmalar da devam ediyor öyle olunca da çıkarmıyorlar kasılma var diye .bide her gün gelip alttan muayene ediyolardı kasılmayı görünce artık yeter dedim zaten her gün yaşadığım kasılma bu irrite oldum artık

Benim ilk olacak.

Kizlar mrb.benim bebis hareket ediyor ama o eski sert tekmeleri yok .surekli belirli zaman araliklariyla hareket ediyor ama tepmiyor normal mi acaba bilemedim. Sizde durumlar nasil?

Valla benim ikincide 30.haftadan sonra başladı.
Doktorum 30.haftadan sonra günde 10 sefer falan olabilir normal dedi.32.haftada aşırı sinirlendiği bir durum oldu kasılmam 5dk da 3-4defa olunca korktum nst çekildi sancı çıkmadı ama doktor tedbir amaçlı serum taktı.oluyo yani böyle durumlar.ilaç neden vermiyorlar anlamadım , adalat ve muadili ilaçlar bu kasılmaları hafifletmekte kullanılıyor doktorlar tarafından.nyse tabikide doktorunuz en doğruyu bilir ama endişelenmeyin okadar kasılma erken doğum yüzünden olsa şimdiye doğurmuştunuz.siz yinede anormal durum hissederseniz eşlik eden ağrı gibi acile gitmeyi ihmal etmeyin

Ben sordum yok dediler daha doğrusu sanırım organizasyon şirketi ile vs anlaşıp oda süsletmek yasak. Yoksa 3-5 balon, tül, flama filan asarım dedim o kadarı olur canım dediler. Ben de hediyelik yaptırıp yaptırmamakta kararsız kaldım. Dediğin gibi kim gelir kim gider nolur belli değil. Kızım 5-6 aylıkken korona çıktı, daha onu görmeye gelecek olanlar vardı korona bahanesi ile gelmediler, yaptırdığım hediyeliklerin bi kısmı kaldı.

Kizlar mrb.benim bebis hareket ediyor ama o eski sert tekmeleri yok .surekli belirli zaman araliklariyla hareket ediyor ama tepmiyor normal mi acaba bilemedim. Sizde durumlar nasil?
Normal canım , artık yerleri çok daraldı.
Ona göre kendilerine bir hareket sistemi belirliyorlar.bendede dünden beri daha az ve düzenli.uykuda oldugu saatler fazlalaştı.4-5saat hiç hareket hissetmezseniz tedbir amaçlı nst de fayda var.

Ben bahsettim. Bana yasak almiyoruz dediler, isime de geldi acikcasi. Ziyaretci olmamasi da super oldu. Kendim evde dikkat ederken kimseyle gorusmezken bebek gormeye de kimse gelemez evime diye dusunuyorum.
Geçen ben bi akrabamız reddetmek zorunda kaldım İstanbuldan geliyorlar okula giden 3 çocuk, kendileri kalabalık yerlerde çalışıyor. Biz onların olduğu ortama gitmedik bilerek bu sefer onlar bize gelmek istedi mecburen rahatsızım dedim Koronadan da korkuyoruz dedim ne diyim, vakalar çok artmış yine

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…