2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Açıklığım da yok ama burdaki doktorlar ilaç vermek istemiyor nidicart falan sadece bir kez 4 tane ardarda verdiler. birkaç gün etki etti ama sonra etkisi geçti tabi. geçince benim kasılmalar da devam ediyor öyle olunca da çıkarmıyorlar kasılma var diye .bide her gün gelip alttan muayene ediyolardı kasılmayı görünce artık yeter dedim zaten her gün yaşadığım kasılma bu irrite oldum artık
Canım yanlış anlama ama bence doktor ver hastanende bir gariplik var.alttan muayne okadar sık yapılmazki.başıma geldiği için biliyorum.

Normal canım , artık yerleri çok daraldı.
Ona göre kendilerine bir hareket sistemi belirliyorlar.bendede dünden beri daha az ve düzenli.uykuda oldugu saatler fazlalaştı.4-5saat hiç hareket hissetmezseniz tedbir amaçlı nst de fayda var.
Nasil biliyormusun cnm hareketli hissediyorum ama derinden geliyor tekmeleri ya da tekmelemiyor surekli oynuyor sadece endiselendim o yuzden

Merhabalar, dun ve bugun hafif adet sancisi gibi agrilarim oldu, agri denmez de iste geldi gecti. Bunlar 34.haftaya gore normal de doguma alistirma mi yapiyor bilemedim ama beklenen dogum haftasina da daha olunca, neler oluyor yoksa erken mi gelecek bebek diye de dusunmeye basladim. 2 gundur hemen ruyama girmis erken dogum yapiyorum ruyalarimda. 3 Mayis totemim var ve daha cok var, lutfen beklesin 🙃🙃🙃

Kent aldığı paraya göre hiç lüks bir hastane değil.
Ben ilk doğumu kentte yaptım.
Ama anestezi ekibini tek geçerim.
Hemşirelerinide.
Hele bir emzirme hemşiresi vardı aman Allahım alıp eve getiresin geldi.
Belki bana öyle denk gelmiştir hepsi aynı değildir ama ben inanılmaz rahat bir doğum ve sonrası geçirdim.keşke yine orda yapabilseydim ama pandemi şartları ekonomik şartlar fırsat vermedi busefer.
Hemşire en önemlisi zaten yaa, sonrasında bebek bakımında iyi hemşirelerin çok faydası oluyor

Nasil biliyormusun cnm hareketli hissediyorum ama derinden geliyor tekmeleri ya da tekmelemiyor surekli oynuyor sadece endiselendim o yuzden
Hafif yada sert ,hareket hissediyorsan hiiiç korkma canım.ah o endişeler hiç bitmiyor hiiiç.anneyiz ya endişelencek bişey illaki buluruz biz.Rabbim sağ salim kavuştursun inşallah vakti saati geldiğinde🤲❤️

Belki sırtı sana dönük pozisyondadır ayakları iç tarafa dönüktür. Yani sırtını senin karnına yaslamış pozisyondadır

Merhabalar, dun ve bugun hafif adet sancisi gibi agrilarim oldu, agri denmez de iste geldi gecti. Bunlar 34.haftaya gore normal de doguma alistirma mi yapiyor bilemedim ama beklenen dogum haftasina da daha olunca, neler oluyor yoksa erken mi gelecek bebek diye de dusunmeye basladim. 2 gundur hemen ruyama girmis erken dogum yapiyorum ruyalarimda. 3 Mayis totemim var ve daha cok var, lutfen beklesin 🙃🙃🙃
Benim ilk gebeliğimde saatlerce süren adet ağrısı benzeri ağrılarım olurdu.dinlenincede geçmezdi.hatta benim çok erken haftalarda başladı bu ağrılar.buyüzden içime işleyen bir korku endişe hala durur.sürekli doğum ağrısımı diye doktora acillere taşındık durduk.sonuç 39+4 te zorla sezaryenle alınan bir bebe.

Hafif yada sert ,hareket hissediyorsan hiiiç korkma canım.ah o endişeler hiç bitmiyor hiiiç.anneyiz ya endişelencek bişey illaki buluruz biz.Rabbim sağ salim kavuştursun inşallah vakti saati geldiğinde🤲❤️
Evet cnm kayiplarim oldu o yuzden endiseleniyor insan.hele ki bu kadar ona yaklasmisken sagsalim kucagimiza almak nasip olsun insallah 🤲

Benim kizim temmuz dogumlu temmuz 22 40 haftayi doldurdugu tarih ama nasil olduysa temmuz ayi girdi oturdugum yerde aklimdan gecirdim bir an ayin 11 de sancim baslasa birgun sonra 12 de dogar diye tam dusundugumu yasadim belki seninde dusuncen gerceklesir 🙂

Kızlar özel hastanelerin de hemşireleri çok yetersiz oluyor. Bir kan almış kolum mosmor. Düşük ücrete uzun saatler çalışıyorlar motivasyonları çok düşük sanki.

İzmirdeki bütün lüks hastaneleri görüp yorum yaptım zaten. En lüksü kent dediler gittim ilk izmire geldiğim zaman . Bu mu dedim😁
Yokyok kent ilk acıldıgı zaman izmirde hastane olmadıgı icın oyleydıde sımdı bıkdıgımizz sgk hastanesi , yanı bir saglıkçı olarak ızmırdekı bir cok hastaneyi bılıyrm tabıkı neye gore kime göre bıde ben her acıdan bakıyrm ben, vip Bı hastane dusunuyrm ben sadece gunluk oda ucretlı 8000 bin extra ları saymıyrm 😄 var izmirde gzl yerlerde dogum ıcın o kadar ucrete degermı tartısılır, ama s u var gıdeceginiz nyer pandemı hastanesi olmasın, birde iyice ögrenın bazı hastaneler bebeklere artık hepatit asısı yapmıyor, yada 5. Gun kontrol dogum paketi ıcınde olmuyor her seyı iyice arastırma lazım, saglıklı gelsinlerde hastaneden ziyade o bolum sorumlu ebe yada hemsıresıyle görusun size tavırları önemlı, yenıdogan unıtesı de oldumu allahın izniyle sıkıntısız gecer ınsaşlah

Ben sordum yok dediler daha doğrusu sanırım organizasyon şirketi ile vs anlaşıp oda süsletmek yasak. Yoksa 3-5 balon, tül, flama filan asarım dedim o kadarı olur canım dediler. Ben de hediyelik yaptırıp yaptırmamakta kararsız kaldım. Dediğin gibi kim gelir kim gider nolur belli değil. Kızım 5-6 aylıkken korona çıktı, daha onu görmeye gelecek olanlar vardı korona bahanesi ile gelmediler, yaptırdığım hediyeliklerin bi kısmı kaldı.

Hmm anladım kendimiz süsleriz ben de kontrole gidince sorayım zaten ilk doğumda da kendimiz süslemiştik tabi o zaman odaya bir sürü halinde girmiştik şimdi tek kişi alırlar

Evet cnm kayiplarim oldu o yuzden endiseleniyor insan.hele ki bu kadar ona yaklasmisken sagsalim kucagimiza almak nasip olsun insallah 🤲
Kayıplar varsa zaten normal endişelerin 10katı zor geçiyor hamilelik.benimde aynı şekilde 2 kaybım oldu biri ölümden döndüm.ilk 9 ay nasıl geçti bir ben bir Allah bilir.şimdi ilk çocuguma göre bi tık daha rahatım ama yinede kıyıda köşede duran panik atak kaygı bozukluğu arada hortluyor ve zor günler geçirtiyor.az kaldı Allahın izniyle hepsi geçecek 🤲

Geçen ben bi akrabamız reddetmek zorunda kaldım 😬 İstanbuldan geliyorlar okula giden 3 çocuk, kendileri kalabalık yerlerde çalışıyor. Biz onların olduğu ortama gitmedik bilerek bu sefer onlar bize gelmek istedi mecburen rahatsızım dedim Koronadan da korkuyoruz dedim ne diyim, vakalar çok artmış yine

Ben de 3.kere eşimin amcası gile bir bahane uyduruyorum. Bir yandan ayıp oluyor diyorum ama bir yandan da bunlar köyden hastaneye kontrole geliyor, hastaneden çıkıp bize gelmeye kalkıyorlar. E kendi annem babam bile sağlık ocağına aşı için gittiklerinde birkaç gün yanıma uğramadı ne yapayım tedirgin oluyorum.

Benim kizim temmuz dogumlu temmuz 22 40 haftayi doldurdugu tarih ama nasil olduysa temmuz ayi girdi oturdugum yerde aklimdan gecirdim bir an ayin 11 de sancim baslasa birgun sonra 12 de dogar diye tam dusundugumu yasadim belki seninde dusuncen gerceklesir 🙂
Ben 3 Mayis sonrasi istiyorum ama o tarih beklenen 40 haftalik dogum tarihine de cok yakin zaten, cok merak ediyorum ne zaman gelecek. Neyse gittigi yere kadar artik. Sizin ne guzel olmus, beyin gucuyle kontrol etmissiniz resmen. Belki de hypnobirth gibi doguma cok hazirlayinca kendini, dogumun gelisini onden anlamissiniz.

Kayıplar varsa zaten normal endişelerin 10katı zor geçiyor hamilelik.benimde aynı şekilde 2 kaybım oldu biri ölümden döndüm.ilk 9 ay nasıl geçti bir ben bir Allah bilir.şimdi ilk çocuguma göre bi tık daha rahatım ama yinede kıyıda köşede duran panik atak kaygı bozukluğu arada hortluyor ve zor günler geçirtiyor.az kaldı Allahın izniyle hepsi geçecek 🤲
Zaten o kaygi bozuklugu depresiyor acabalar kuruntular derken kendimize yapiyoruz da iste.sana da cok gecmis olsun cnm.sinanacak seylerimiz varmis.

Ben de 3.kere eşimin amcası gile bir bahane uyduruyorum. Bir yandan ayıp oluyor diyorum ama bir yandan da bunlar köyden hastaneye kontrole geliyor, hastaneden çıkıp bize gelmeye kalkıyorlar. E kendi annem babam bile sağlık ocağına aşı için gittiklerinde birkaç gün yanıma uğramadı ne yapayım tedirgin oluyorum.
Kimseye ayip degil darilmasin kirilmasin surda yuzduk yuzduk kuyruguna geldik kendimizi kendimiz korumak zorundayiz. Ben dogumdan sonra da bakim konusunda bana yardimci olabilecek cok cok yakinlarim haric kimseyi eve almayi bebegi gostermeyi dusunmuyorum. Teknoloji gelisti goruntulu aramalarla kisa kisa gorusuruz diye dusunuyorum.

Kızlar gebelere covıd asısı onaylandı bana cıkmıs yaptırmayı dusunen varmı aranızda

X