2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Canım benim doktorum da bana biraz fazla dedi 24. Haftada şeker yüklemesi yapmamız gerek dedi sağlık ocağında verdiğim tahliller de bı sıkıntı çıkmadı çok şükür salı gunu detayliya gidicem insallah orda içimi rahatlatcak bisyler söyler sende bu aralar havuç yeme ve soda içme birz dikkat et insallah herşey normaldir kuzum

Canım galiba 790 tl şuan indirimde oyüzden öyleymiş
Ben beğendim mart ayı gibi Adanaya gideceğim orada bundan bulabilirsem alırım

aynen öyle diğer grupta endişeli hüzünlü ama ümidini kaybetmeden yazışıyorduk şimdi geldiğimiz nokta Rabbimize ne kadar Şükretsek az misali inşallah daha da güzel haberlerde buluşuruz

Beni de 24. haftada çağırdı şeker yüklemesi için. Benim aile öyküsü var annemin en küçük kardeşimde hamilelik şekeri çıktı. O yüzden bende de varsa ve farketmezsem diye korkuyorum kendi isteğimle yaptırcam açıkcası. Bu arada inşallah öyle bişi çıkmaz ama gebelik şekeri çıksa da hiç korkmayın annem gebelik boyunca insülin kullanmak zorunda kaldı günlerce hastanede kaldı doz ayarlaması için ama şu anda sağlıklı ve inanılmaz zeki bir kardeşim var maşallah

Maşallah ne güzel büyümüş minik kuş su işini de beslenme ile hallederdin inş. üzülme çok.
Hic sormadim acikcasi bir sonraki gittigimde soruyim 30 nda gidicem ama
Ben çarşamba gidicem canım. Sorarım, ben de her gün 1-2 yiyorum çünkü.

Bende de bu aksam yemek yerken tikanma oldu sadece iki dilim pizza ve corba yedim. Ama sonra aciktim tabii 4 tane havuc, activia yogurt yatarken de biraz findik yerim sanirim artik az az ama sık sık yicez
Canım ya, sen bu havuç işini bi doktoruna sordun mu? Direkt a vit. , ben bayağı kaçınıyorum, yoksa çok severim, bi danışırsan bize de yazar mısın? Ama yerinde olsam doktorla konuşmadan bu kadar çok yemem.
Dur bak ben yarın gideceğim, sorayım, izin veriyorsa ben de günlük bir tane yiyeyim, sana da yazarım

Ben varım ama rutin şeker yüklemesi, suyunda bi skntı yoktu, benim doktorum herkese kesinlikle yapılmalı diye düşünüyor, ondan, sen neden canını bu kadar sıktın ki, bi beslenme programına girersin tüm skntı giderilir, canını sıkma hiç, bebişin turp gibi maşallah

Bence ye dicek gunde 1 tane, amniyon sivisini yukseltiyomus cunku 4 biraz fazla olabilirdi dun evet bizede haber ver

Ben çarşamba gidicem canım. Sorarım, ben de her gün 1-2 yiyorum çünkü.

Belki a vitamini cokca tuketsem sorun olabilir ama o listede yediklerim cok cok az, bence sorun olmaz ama yine de sormakta fayda var tabii bir de ben o kadar dikkat etmiyorum acikcasi, yediklerimin arasinda en masumu havuc

Seker yuklemesi icin 8 saat aclik gerekiyormus youtube da yaptiran birini izledim de ilk acken kan aliniyo, sonra 50 mg glukoz bazilari 75 de veriyormus sanirim sonra tekrar kan alinip kahvalti yapabiliyormussun. Bende 24. Hafta olsun diye 30 ocaga aldim ama saati gec aldim
onu erkene cekiyim de bir daha gel git olmasin dedim

Bende dün biraz fazla yedim rahatsız oldum sonra. Midem boşken daha rahat uyuyorum.
Bugün az yicektim ama börek yedim
Birde hamilelikte şunu farkettim 1-2 gün çok yiyip kilo alınca o kilo kalıcı oluyor gitmiyor.

Teşekkür ederim canim gereksiz birşey almayı düşünmüyorum bende. Aralıkta indirim vardı internetten alacaktım beşik vs fiyatlar baya düşmüştü kaçırdım. Belki bir daha denk gelir diye bekliyorum.

Hosgeldınız
Ben bebek arabası ufak tefek şeyler aldım
Kıyafet hastane çıkışı yatağı vs alacağım en geç marta kadar halletmem lazım son ay zor olabılır alısverıs ıcın
Hoşbuldum ben internet üzerinden alacağım çok şeyi. Öbür ay belki bende başlarım. Heyecanlı bir bekleyiş

Günaydın canm, evet banada öyle dedi bakalım, ömünüzdeki bir hafta gideceğim, bu ara kızımın doğum günü vardı biraz tatlıyıda fazla kaçırdım, dr belki ondan da olabilir dedi, sağlık ocağındaki ebe de geleceğin zaman biraz şekeri azaltırsan daha iyi sonuçlar alırız dedi, bakalım bu ara biraz az yiyeceğim artık Ailede de hiç yok şeker hastalığı ama işte gebelik şekeri denen şey de olabiliyormuş, inşallah hiç birimizde sıkıntı çıkmaz.

Ay ne güzel sonuçların sıkıntısız çıkmasına sevindim diğerlerinde de problem olmaz inşallah, bir ara havuç çok seviyordum, her gün yiyordum onun etkisi oldu mu bilmiyorum, ama sodanın suyu arttırdığını bilmiyordum, bunu duyduğum iyi oldu☺Her gün iyi değil biliyorum ama meyveli soda içiyordum üzerinde şekersiz yazdığı için rahat rahat içiyordum demek ki masum değillerBirde ultrasonda bebeğin midesi olması gerekenden biraz küçük çıkması canımı sıkıyor işte dedim ya her şeyi yaşadım önceki haftalarda plesanta aşağıda kanamalar derken rahatlamıştım şimdi ise bunlar, Allah dermansız dert vermesin inşallah hiç birimize bunlara şükür napalımCanım inşallah seninde bütün kontrollerin sıkıntısız geçer

Hoşbuldum ben internet üzerinden alacağım çok şeyi. Öbür ay belki bende başlarım. Heyecanlı bir bekleyiş
Ben de ilk mağazaya gidip görmek istiyordum aslında ama hepsi için pek mümkün görünmüyor şu dönem. H&M ve Lcwaikikiye gittim özellikle H&Mdekilere bayıldım. Ebebek ve diğer mağazalara da gitsem keşke insan görünce eline alınca gözleri doluyor daha duygu dolu oluyor

Günaydın canm, bizim ailede de hiç şeker hastası kimse yok,dr işte bu aralar çok şekerli beslendiysen o suyu arttırmış olabilir dedi, birde hergün havuç canım çekiyordu onu yiyordum ve meyveli soda içiyordum onlar mı tetikledi bilmiyorum artık Varsada çaresine bakarız artık inşallah sizde de çıkmaz, beslenme önemli dedi doktorum işte yarın diyetisyene gideceğim, artık ona göre uyarım artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…