2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Benim iştahım bu hafta itibariyle acayip bir şekilde açıldı. Sürekli bir şeyler yemek istiyorum, aklımdan neler neler geçiyor 😄 ilerleyen haftalarda hep böyle mi oluyor normalde yoksa bana özel bir durum mu acaba 🙈

Bende de bu aksam yemek yerken tikanma oldu sadece iki dilim pizza ve corba yedim. Ama sonra aciktim tabii 4 tane havuc, activia yogurt yatarken de biraz findik yerim😁 sanirim artik az az ama sık sık yicez😁

Bende de bu aksam yemek yerken tikanma oldu sadece iki dilim pizza ve corba yedim. Ama sonra aciktim tabii 4 tane havuc, activia yogurt yatarken de biraz findik yerim😁 sanirim artik az az ama sık sık yicez😁
Canım ya, sen bu havuç işini bi doktoruna sordun mu? Direkt a vit. , ben bayağı kaçınıyorum, yoksa çok severim, bi danışırsan bize de yazar mısın? Ama yerinde olsam doktorla konuşmadan bu kadar çok yemem.

Kızlar merhaba bende dün gitmiştim doktora, bebeğin suyu biraz fazla çıktı😔 olumsuz me varsa yaşadım bu hamileliğimde, önünüdeki hafta da sağlık ocağınada bir sürü tahlil yaptırıcam ve şeker yüklemesi, inşallah bir sıkıntı çıkmaz, cuma günü tek güzel şey bebeği görmek oldu 725 gr olmuş, boyu da 35 cm dedi, başka var mı önümüzdeki şeker yüklemesi yaptıracak olan, çok üzülüyorum böyle şeyler çıkınca, 😔

Ben de indirim görünce dayanamıyorum 😐 dün migrosta şunları gördük eşimle hemen yapştık daha 1 sene sonra kullanılacak suluklara fln :KK70: Sırasıyla 44₺ 11₺ ve 25₺. Biberon almayı düşünmüyodum belki emer hiç gerek kalmaz fln diye. Alırsam da dr browns almayı düşünüyorum ama bu s uçlu, meme ucuna çok benziyomuş ve antikolikmiş diye aldık. Zaten 11 ₺ minnoşum kullanmasa ne olcak diye aldık.
Avent marka sulugu çok uyguna almışsın cnm. Normalde 100 küsur falan .hangi şehir desin hangi migros 😊

Bu arada doktorum diyetisyene başlamam gerektiğini söyledi, aslında 66 ile hamile kalmıştım şu an 69 kilo olmuşum ama işte sıkıntılar çıkınca diyete başlaman gerekiyor dedi😔 bende bu haftalar hiç doymuyorum, inşallah doyurucu listeler hazırlar☺️

Canım ya, sen bu havuç işini bi doktoruna sordun mu? Direkt a vit. , ben bayağı kaçınıyorum, yoksa çok severim, bi danışırsan bize de yazar mısın? Ama yerinde olsam doktorla konuşmadan bu kadar çok yemem.

Hic sormadim acikcasi bir sonraki gittigimde soruyim 30 nda gidicem ama 🤔

Bir kac siteye baktim boyle bilgiler var ama ben a vitamini olarak baska bir sey tuketmedigimden bence sorun olmaz 🤔 her aksam 4 tane yemiyorum bu arada genelde 1 ya da 2 😁 bunlarin arasinda a vitamini olarak tukettigim sadece, bezelye domates tereyagi o da yemeklerde ve havuc vardi

Eklentiler

• SmartSelect_20210110-002307_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210110-002307_Chrome.jpg
    151 KB · Görüntüleme: 25
  • SmartSelect_20210110-002523_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210110-002523_Chrome.jpg
    116 KB · Görüntüleme: 27
  • SmartSelect_20210110-002754_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210110-002754_Chrome.jpg
    35,5 KB · Görüntüleme: 27
  • SmartSelect_20210110-002746_Chrome.jpg
    SmartSelect_20210110-002746_Chrome.jpg
    33,9 KB · Görüntüleme: 26
Canım havuç biraz fazla mı olmuş sanki ? Ben olsam kalan pizzaya devam ederdim 🙈 bi de yemek öncesi çorba mideyi çok şişiriyor ve rahatsız ediyor ben bi süre çorbayı hayatımdan çıkardım. Fazla şişkinlik yaratıyor.

Canım havuç biraz fazla mı olmuş sanki ? Ben olsam kalan pizzaya devam ederdim 🙈 bi de yemek öncesi çorba mideyi çok şişiriyor ve rahatsız ediyor ben bi süre çorbayı hayatımdan çıkardım. Fazla şişkinlik yaratıyor.

Evet ya biraz fazla oldu esim yemeyince hepsini kendim kemirdim😁 corbayi ben kabizlik olmamasi icin mutlaka iciyorum ya bazen 2 kase bile oluyor, demir ilacini da gunde 2 almaya basladim cunku kabizlik kacinilmaz gibi😔

Evet ya biraz fazla oldu esim yemeyince hepsini kendim kemirdim😁 corbayi ben kabizlik olmamasi icin mutlaka iciyorum ya bazen 2 kase bile oluyor, demir ilacini da gunde 2 almaya basladim cunku kabizlik kacinilmaz gibi😔
Çorba hiç etki etmiyor zaten bende en iyisi şu ana kadar denediklerim içinde magnezyum oldu kabızlık için. hatta bol su içmek bile işe yaramadı ama çorba çok sevmeme rağmen fazla şişiriyor midemi öyle olunca yemem gereken şeyleri yiyemeyip sonrasında gözüm dönüyor ne yesem diye 🙈 ben öyle havuçla falan da geçiştirmiyorum 😄

Çorba hiç etki etmiyor zaten bende en iyisi şu ana kadar denediklerim içinde magnezyum oldu kabızlık için. hatta bol su içmek bile işe yaramadı ama çorba çok sevmeme rağmen fazla şişiriyor midemi öyle olunca yemem gereken şeyleri yiyemeyip sonrasında gözüm dönüyor ne yesem diye 🙈 ben öyle havuçla falan da geçiştirmiyorum 😄

Magnezyumu bende artik her gun almaya basladim demir 2 e ciktiktan sonra ama hala bir siskinim 😁 maden suyu da cok ise yariyor bu arada, ama ben corbayi da cok severim ya her an yiyebilirim yani😁 bir de yasaklardan dolayi gec yatiyoruz o yuzden de acikiyoruz,.hala uykum yok ve aciktim yine sut isiticam simdi de😁

Magnezyumu bende artik her gun almaya basladim demir 2 e ciktiktan sonra ama hala bir siskinim 😁 maden suyu da cok ise yariyor bu arada, ama ben corbayi da cok severim ya her an yiyebilirim yani😁 bir de yasaklardan dolayi gec yatiyoruz o yuzden de acikiyoruz,.hala uykum yok ve aciktim yine sut isiticam simdi de😁
Evet ben de maden suyu artık her gün içmeye çalışıyorum gerçekten etkisi oldu. Benim de uykum yok ve gözüm mutfakta. heralde yoğurtla kapatırım artık geceyi yanında bi kaç fındık ve ceviz 🙈 zaten bebek gece aşırı hareketleniyor durmadan yediğimden olsa gerek yattığımda bile kıpır kıpır bi enerjik 😂😂

Evet ben de maden suyu artık her gün içmeye çalışıyorum gerçekten etkisi oldu. Benim de uykum yok ve gözüm mutfakta. heralde yoğurtla kapatırım artık geceyi yanında bi kaç fındık ve ceviz 🙈 zaten bebek gece aşırı hareketleniyor durmadan yediğimden olsa gerek yattığımda bile kıpır kıpır bi enerjik 😂😂

Eveet benimde oyle ve artik bir anda cisim gelmeye filan basladi o hareket edince 😁 hic bir sey yok bir anda deli gibi tuvalete kosuyorum degisik seyler😁

Geçen ay aşı yaptırdığımda 3-4 gün sızlamıştı. Hemşire de kolunun üstüne yatarsan sızlar demişti. Bu sefer öyle olmadı dün eşime dedim sen salonda yat yatak geniş olunca da soluma dönmedim hiç sabah hiç ağrımıyordu. Bugün de aynı şekilde deniycem 😅

Kızlar merhaba bende dün gitmiştim doktora, bebeğin suyu biraz fazla çıktı😔 olumsuz me varsa yaşadım bu hamileliğimde, önünüdeki hafta da sağlık ocağınada bir sürü tahlil yaptırıcam ve şeker yüklemesi, inşallah bir sıkıntı çıkmaz, cuma günü tek güzel şey bebeği görmek oldu 725 gr olmuş, boyu da 35 cm dedi, başka var mı önümüzdeki şeker yüklemesi yaptıracak olan, çok üzülüyorum böyle şeyler çıkınca, 😔
Bebişe maşallah 🧿
Üzülme canım inşallah tahlillerin normal gelir.
Ben de şeker testi için Salı günü gidecem ama anladığım kadarıyla yükleme yapmayacak.
Sabah 8.30da burda ol dedi, önce açken kan alınacak, kahvaltı yapıp bir saat sonra tekrar kan vereceksin dedi. Devlet hastanesine gidiyorum.
Ama yükleme yapılacak olsaydı da kabul ederdim, ilkinde de yaptırmıştım.

Günaydın canım
Beşiği şimdi gördüm güzel görünüyor.
Hem elektrikli hem pilli olması avantaj.
Fiyat için dm demişler sen fiyat aldın mı
En az bir yaşına kadar çok rahat kullanılır.
Taşıma kapasitesi 15 kg yazıyor, benim kızım 20 aylık 10 kilo 🙈 alsam ikisini sırayla uyuturum 😀

X