2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Evet canım yükleme bu şekilde yapılıyor.
Ben bekarken iki kez yapıldı, ilk gebelikte de bir kez yapıldı. Kan alımı bitene kadar su bile içme demişlerdi.

Ama bu doktor nedense yükleme yapmayacak açlık ve tokluk olarak bakacak. Sonuçlara göre gerek görürse yükleme yapılacak herhalde.
İnşallah hepimizin sorunsuz geçer bu da.

İnşallah canım hepimiz sıkıntısız atlatırız.
Bizim ailede şeker hastalığı var, annem, teyzem, anneannem.
Bekarken benden de şüphelenmişlerdi, iki kez şeker yüklemesi yapılmıştı ama ilk gebeliğimde çıkmadı çok şükür, bunda da olmaz inşallah
Kızının doğum günü kutlu olsun

Insallah insallah ortaokul ve lisede bana bakilmisti acken ve kahvalti yapinca kan almislardi sadece. Insallah hic birimizde cikmadan atlatiriz

Canım galiba 790 tl şuan indirimde oyüzden öyleymiş
Ben beğendim mart ayı gibi Adanaya gideceğim orada bundan bulabilirsem alırım
Bence al işine yarar, ben buna benzer bir beşik kullandım on gün kadar, kızım iki aylıktı, çok sevmişti.
İçine reflü yatağı da alırsın çok rahat olur

Canım ben sağlık ocağına yazdırıyorum Demir ilacını 23 ünde kaç haftalık oluyorsun acaba yaparlar mı şeker yüklemesi. 24 ile 28.haftalar arası yapılıyordu sanki

Bende yazdiricam bu hafta demiri 23 ne de yetismiyor ayin 23 nde 23+5 oluyorum ama oglen vaktine aldim seker yuklemesini yapmaz diye. Sonraki muayenede ya da hafta icinde yaptiririm zaten 4 hafta varmis 24 28 arasi

Bende yazdiricam bu hafta demiri 23 ne de yetismiyor ayin 23 nde 23+5 oluyorum ama oglen vaktine aldim seker yuklemesini yapmaz diye. Sonraki muayenede ya da hafta icinde yaptiririm zaten 4 hafta varmis 24 28 arasi
Ben feramat ve diğer vitaminleri hiç yazdırmıyorum eczaneden gidip kendimiz alıyoruz bittikçe.

İnşallah çıkmaz canım Çok teşekkürler

Ben feramat ve diğer vitaminleri hiç yazdırmıyorum eczaneden gidip kendimiz alıyoruz bittikçe.

Aa oyle mi ben doktora yazdirilip aliniyor diye biliyordum feramat i devlet oduyor da vitaminleri odemiyor. Mesela ben o yuzden ozel saglik sigortasini kullanip vitaminleri aliyorum 15 20 tl dusuyor her ay 300 den biraz fazla tutuyor cunku kullandigimiz ilaclar

Benim de problemli bir gebeliğim var. Ayrıntıntılı benim için çok çok önemliydi ama bebeğin midesini ölçtüklerini hatırlamıyorum . Bi endişe ettim şimdi
Bence olağanüstü bir şey görseler söylerlerdi, içiniz rahat olsun,ilk randevuda değilde ikincide farketti doktorda, midenin içinde sıvıyı görmeleri gerekiyormuş, bizim boş denk gelince söyledi, takip edecek sadece, yani sizde de Allah korusun bir şey görse tekrar bakmak isterdi,

Canım 1 hafta geriden gelmesi çok önemli değil allahtan. Sen bu aralar kaşar muz ve et tüket bol bol. Gelişimi etkilediği söyleniyor.

Feramat zaten 19 TL gibi bir şeydi sanırım fiyatı. Ben de uğraşmamak için alıyorum tabi sen şimdi günde 2 tane kullanacaksın, yazdırmışken bi kaç kutu yazdır en iyisi

Hiç üzülmeyin normal diyorlar bu haftalarda bir hafta geri, bir hafta ileri, gerçekten muz ve kaşar peyniri baya kilo aldırıyor bebeğe, inşallah bir de öyle deneyin,sağlıklıysa problem yok aslında, önemli olan sağlığı

Kontrol muayenesine gider yaptırırsın olmazsa

Canım farklı farklı ölçümler oluyor kilosuna göre mi 1 hafta geriden geliyor? Mesela benim bacak boyu ile göbek ölçümü arasında bir hafta fark var. Bacak boyu göbeğine göre önde gidiyor ve bu ölçüm sürekli değişiyor.Ama doktor normal diyor

Onu ayrıntılıda yutkunmayı izleyerek anlamıyorlar mı? Ben öyle anlaşılıyor sanıyordum, midenin küçük olması ile alakalı da bilgim yok maalesef canım, ama normalde diyabet hastası değilsen gestasyonel diyabetin yapabileceği en kötü şey bebeğin kilolu olması ve sezaryen yaomak zorunda kalmakmış sanırsam, internetten doktorların yazısını okuduğum kadarıyla, çok strese sokma kendini, sağlıkla alırız hepimiz kucağımıza inşallah

Ben normalde dün 22+6 ydım. Ama bebeğin tüm ölçümleri bacak, boy, kilo, baş, göbek çevresi 21+ larda çıktı. Öncesinde bizimde hep haftasıyla uyumlu diyordu doktor. Bu ay böyle oldu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…