2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Ben kıyafet olarak çok şey almayacağım galiba çünkü alma diyorlar. Çok hızlı büyüyorlarmis. Bir kaç hamile ve yeni doğum yapmış kişileri takip edip tavsiyelerini dinliyorum. Bizde geçen ay patik almıştık öyle görünce alalım dedik. yatak odasına koymuştuk eşimle gelip bakıyoruz gidip bakıyoruz ya aşırı tatlı bir durum. Böyle hemen zaman geçse de doğsa sevsem istiyoruz

Üzülme kuzum bende aynı şeyleri yaşadım 9. Haftada kanamam oldu hastane de yattım bebeğin eşi asagda dediler düşük riski var dediler hala işe gitmiyorm ama çok şükür bak bu zamana kadr geldik inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebislerimizi üzülme canını sıkma yediklerine dikkat et inşallah bı sıkıntı kalmaz bende detaylidan korkuyorum ama bı görsem için rahatlicak güzel sonuçlar alalım insallah

Ay inşallah canım inşallah Birde ultrasonda bebeğin midesi olması gerekenden biraz küçük çıkınca üzüldüm açıkçası çünkü eğer gelişmezse başka ciddi sıkıntılara yol açıyormuş, şu an bebekler amniyon sıvısını yutup tekrar çıkarıyormuş acaba onu mu yapamıyor diye de şüphe olunca o üzdü aslında ama artık takip edilecekİnşallah beslenmeyle alakalıdır çok teşekkürler

Evet canım inşallah, hepimiz güzel sonuçlar alalım

Bazıları iki kez içiyor bazıları üç kez içiyor o glukozdan. Benim de 28 ocakta randevum 8 buçukta. Evden 7 de çıkcaz eğer üç kez içersem 10 buçuğa kadar hiçbir şey yiyemicem bi de yol gidicem. Onun telaşı sardı beni

Ya bende 30 na aldim ama ilaclarim yetismicek saglik ocagina gitsem yazarlar mi acaba acaba bende mi hafta ici gitsem, cumartesi saati kurup o kadar erken mumkun degil kalkamayiz

Kızlar bebeğe büyüyen karyolalı beşik alıcam. Oda sallanmıyor haliyle.
Arada sallanarak uyumak isterse ana kucağı yeterli olur mu? Bebekler onda yatarken uyuyorlar mı?

Benim de problemli bir gebeliğim var. Ayrıntıntılı benim için çok çok önemliydi ama bebeğin midesini ölçtüklerini hatırlamıyorum . Bi endişe ettim şimdi

Kızlar bebeğe büyüyen karyolalı beşik alıcam. Oda sallanmıyor haliyle.
Arada sallanarak uyumak isterse ana kucağı yeterli olur mu? Bebekler onda yatarken uyuyorlar mı?
Ben oğluma sallanan beşik almıştım canım ama sallayınca uyanıyor ya da uykusu kaçıyordu bir de hep emerek uyuyordu sütten kesince de uykusu gelince yanına uzanıyordum hemen uyuyordu. Bebeğin huyuna göre değişiyor istersen beşiği doğduktan sonra bebeğin durumuna göre al. Ben hiç kullanamadım çünkü

Bebek beşikte yatmıyorsa nerde yatırdın canım?

İnsan dayanamıyor gerçekten. İlk ayları çok almıyım zaten bi yere gitmeyecek hemen büyüyecek diyorum elim büyüklerine gidiyor bu sefer de. Hala çok erken olduğu için tutuyorum aslında kendimi biliyorum sağlıklı bi doğsun lüzumlu lüzumsuz herşeyi yığcam eve .

Sanırım sizinde ilk bebiş inslalah sağlıkla gelirler. Rabbim yardımcımız olsun

Ya bende 30 na aldim ama ilaclarim yetismicek saglik ocagina gitsem yazarlar mi acaba acaba bende mi hafta ici gitsem, cumartesi saati kurup o kadar erken mumkun degil kalkamayiz
Bence de hafta içi git sen de ilaç derken hangi ilaçlar canım?

Merhabalar kızlar, dün doktor randevum vardı. Bizim kız yine 1 hafta küçük çıktı. 15 gün sonra tekrar görelim dedi doktorum. Kan değerim çok düşük çıktığı için ekstra bir demir ilacı daha verdi. Ayrıca şeker yüklemesi de yaptırdım. Aç karna kan verip 50 ilk şekerli su içtim. 1 saat su dahil yemek -içmek yok dediler. 1 saat sonra tekrar kan aldılar. 2-3 saate çıktı sonucu anladığım kadarıyla normal çıktı şekerim. Dr ile daha konuşmadık.

Kucuk ya da buyuk cikmasi bu haftalarda cok onemli degilmis galiba canim, bende demiri 2 ye cikardim ekstra bir baska ilac vermemisti ama bana belki gidince verir. Sonuclari whatsappdan atmistim cunku sanirim seker yuklemesi de 130 140 i asmayinca her sey yolunda demek oluyormus insallah seninde cok guzel cikmistir sonuclarin

Bence de hafta içi git sen de ilaç derken hangi ilaçlar canım?
23 ne aldim yine ya seker yuklemesi icin hafta ici sabah erkenden esim beni birakir, ordan yuruyerek anneme gecerim bende kahvaltiya demir ilaci 2 tane icmeye basladim ya yetismiyo ferramat, vitaminlerimde 30 nda gitseydim yetismicekti o yuzden 23 ne aldim

Canım ben sağlık ocağına yazdırıyorum Demir ilacını 23 ünde kaç haftalık oluyorsun acaba yaparlar mı şeker yüklemesi. 24 ile 28.haftalar arası yapılıyordu sanki

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…