2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
Güya hamile olan biziz valla eşim benden çok yiyo bana aldığı şeyleri yiyo horul horul uyuyo bende odadan gondercem bu gidişle bebiş doğunca napcaz valla uyutmaz bunlar

Kizlar kabizlik sikintisi yasiyorum 3 gundur birde tansiyonum cikiyor bn hamis olmayi boyle beklemiyordum hersey gulluk gulustanlik olucakti hayaller paris
Tansiyon benımde sürekli zırt pırt oynuyor geçen gün akşamında çok kötüleştim WC ihtiyacı bitmedi ben balayı ayına giremedım (hamılelıkte 2. Trimester güya balayı)

Doktoruma mesaj attim sonuclari bana ilk kez cansucum demis haha demir hapini gunde 2 e cikaralim demis sabah 1 aksam 1 sanirim benim de cayi kesme zamanim geldi

Ben şimdiden Leylayım
Ayakta durunca belim ağrıyor. Maşallah ne hamaratsınız
Aslinda rahat olmak en iyisi ama olamiyorum malesef duzen ve temizlik takintim var bu da insani yoruyor tabi. Kizimda uykusuzluktan cok cektim gunde 3 saat uyku yetiyordu. Bitmek bilmeyen bir enerjisi var aglamasi hic olmadi ama hep yaninda olmak lazimdi 7 yasinda suan hala cok uyumaz 6 saat uyku yetiyor bu kizcem uykuyu sever insallah

kızlar 24. haftada idari izni sadece kamu çalışanları içinmiş özel sektörde 32. haftada normal doğum iznine ayrılıyorsun ben zaten işten tamamen çıkmayı düşünüyorum geri dönmeyeceğim özel muayenehanesi olan bir doktora gidiyordum başta bana 24. haftanda gel rapor veririz 32 haftalık olana kadar rapor kullanırsın sonrasında doğum iznine ayrılırsın demişti bu konuda detaylı bilgisi olan var mı dün kafama takmaktan uyuyamadım

Cumhurbaşkalığı kararnamesi yayınlandı ama kamu personeli ve riskli grupta olan çalışanlar içinmiş. Kurumunuzda evden çalışma uygulanmıyorsa kendi rızanızla ücretsiz izine ayrılabilirmişsiniz. Çalıştığınız kurumun uygulamalarını öğrenmek lazım.Sağlık personeli de kamu personeli ama onları dahil etmediler bu kararnameye . Sandalye tepesinde saatlercr oturmak gerçekten çok zor ama evde oturmak da çok kötü bir durum.
Keşke çalışma imkanım olsaysaydı çalışmak isterdim bu süreçte

İyi olduguna sevin dım canım insan rahatlıyor doktor a gidip iyi haber alınca ben de detaylı ultrasyon a gideceğim
Aynen kuzum eşim diyo doktor ne iğne vurdu ne ilaç verdi giderken agliyodun çıkarken gülüyorsun bende diyorm anayım ben bebişim iyi olsun bende iyi olurum insallah sende güzel haberler alırsın kuzum bende yrn gdiicem büyük ihtimal

Benimde yorumum insulin direnci olanlara degil zaten sadece bebegin suyuna etki etmeyecegi gorusundeyim o tamamen ayri birsey
Yok gerçekten ınsulin direnci şeker yüksekliği varsa etki ediyor kuzu. Tanıdığımdan biliyorum.

Güle güle oturun inşallah. Ne kadara mal oldu size sorması ayıp?

ben bu konu konuşulurken yazmıştım aslında bunu sana :)
memur ve sgk'lı ayrımı var bu tür izinlerde.

istersen 37'ye kadar çalışabilir izni raporu alıp, sonrasına aktarabilirsin iznini, yoksa 32. haftada çıkıyorsun ve toplam doğum öncesi + sonrası 16 hafta iznin var..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…