2021 Mayıs Anneleri ve Bebekleri

Bebeğinizin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    286
ben bu konu konuşulurken yazmıştım aslında bunu sana :)
memur ve sgk'lı ayrımı var bu tür izinlerde.

istersen 37'ye kadar çalışabilir izni raporu alıp, sonrasına aktarabilirsin iznini, yoksa 32. haftada çıkıyorsun ve toplam doğum öncesi + sonrası 16 hafta iznin var..
kuzum onları biliyorum çok sağol aslında benim sormak istediği ben dönmeyeceğim tekrardan işe o yüzden 32 ye kadar normal özel hastaneden heyet raporu mu alsam aceba diye düşünüyorum 24 haftalıkken rapor alcam 32 ye kadar 32 de de normal doğum izni raporunu alcam sorun olur mu özelden böyle rapor almak veya alanlar var mı nasıl oluyor onu sormak istemiştim

Aslinda rahat olmak en iyisi ama olamiyorum malesef😑 duzen ve temizlik takintim var bu da insani yoruyor tabi. Kizimda uykusuzluktan cok cektim gunde 3 saat uyku yetiyordu. Bitmek bilmeyen bir enerjisi var aglamasi hic olmadi ama hep yaninda olmak lazimdi 7 yasinda suan hala cok uyumaz 6 saat uyku yetiyor bu kizcem uykuyu sever insallah
Benim kızlarda çok uykusuz umutla büyüyünce düzelecek diyordum ama yazdığını okuyana dek dun 2 de yattı minnoslar sabah 9 da uyandık ben gunde 1 saat uyuduğum zamanları biliyorum 4 saat uyusam ne guzel bir gun diye uyanıyordum inş bu bebislere uykuyu sever yoksa vay halimize

Güle güle oturun inşallah. Ne kadara mal oldu size sorması ayıp? 😁
Biz hesaplatmıştık arsa hariç 1.5 -2 milyona falan geliyordu ama bi kaç ay öncesi tabi artmış da olabilir 😕 bu anahtar teslim her şey dahil fiyat. Büyük şehirlerdeki apartman dairesi fiyatlarına bakınca normal aslında.

Ben doğsun diye çok sabırsızlanıyorum artık😌
Sosis kollarını ısırıcam, mıncıklıcam, ev mis gibi bebek kokacak 🤗
Sürekli hareketlerini dinliyorum ama yetmiyor artık. 👼🏻
Ben de ikide bir odasına gidip bakıp çıkıyorum 🙈eşim de ne yapıyorsun sen girip çıkıyorsun diyor 😄 odasına baktıkça mutlu oluyorum 🥰

Canım çok geçmiş olsun nasıl bı ağrı bende 3 gün işe gittm dün doktorluk oldum artk daha fazla dikkat etmemiz gerekiyo sanırım
Adet sancısı gibiydi sürekli serumdannsonra sol kasık bölgemde hissettim ama mahvoldum gece gece daha iş miş yapmıycam

Adet sancısı gibiydi sürekli serumdannsonra sol kasık bölgemde hissettim ama mahvoldum gece gece daha iş miş yapmıycam
Çok geçmiş olsun kuzum kendini birz zorlamış olabilirsin bundan sonra daha dikkat et ben o ağrıları çok çektim anlıyorum seni bugün ayağının altına yastık koy dinlen güzelce

kuzum onları biliyorum çok sağol aslında benim sormak istediği ben dönmeyeceğim tekrardan işe o yüzden 32 ye kadar normal özel hastaneden heyet raporu mu alsam aceba diye düşünüyorum 24 haftalıkken rapor alcam 32 ye kadar 32 de de normal doğum izni raporunu alcam sorun olur mu özelden böyle rapor almak veya alanlar var mı nasıl oluyor onu sormak istemiştim
Verilen raporun 6 haftalık ihbar süresini geçmemesi gerekiyormuş. Yani aynı hesaba geliyor aslında. Hamilelikte rapor tek başına fesih nedeni olamaz.
Tam açıklayıcı olur mu bilmem ama çok yakın bir örnek olmuş.

Biz hesaplatmıştık arsa hariç 1.5 -2 milyona falan geliyordu ama bi kaç ay öncesi tabi artmış da olabilir 😕 bu anahtar teslim her şey dahil fiyat. Büyük şehirlerdeki apartman dairesi fiyatlarına bakınca normal aslında.
Arsalar ne kadar ortalama? Büyük şehirde böyle bir işe girmek hayal sanırım. 🥲

Arsalar ne kadar ortalama? Büyük şehirde böyle bir işe girmek hayal sanırım. 🥲
Biz 450 bine almıştık geçen sene, burda baya uygun oluyor. deniz manzaralı baya büyük bi arsa ama ev için bi kısmı kullanılıyormuş gerisi bahçe havuz falan yapılabilecek alan kalıyor. Keşke bu işlerin içinde olup kendimiz yapabilsek ya da bi akraba falan 😄😄 eminim çok daha ucuza gelir. İzmir’de yaşıyordun sanırım sen, teyzemler de güzelbahçede yaşıyor onlar orada yaptırmıştı çok uçuk fiyatlar ödediler.

Biz 450 bine almıştık geçen sene, burda baya uygun oluyor. deniz manzaralı baya büyük bi arsa ama ev için bi kısmı kullanılıyormuş gerisi bahçe havuz falan yapılabilecek alan kalıyor. Keşke bu işlerin içinde olup kendimiz yapabilsek ya da bi akraba falan 😄😄 eminim çok daha ucuza gelir. İzmir’de yaşıyordun sanırım sen, teyzemler de güzelbahçede yaşıyor onlar orada yaptırmıştı çok uçuk fiyatlar ödediler.
Canım ilgilenebilirseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Proje-evrak-belediye işleri ortalama 10 bin civarı tutar. Onu mimar,mühendise verip ruhsat çıktıktan sonra kendiniz de ilgilenip yaptırabilirsiniz. Anahtar teslim işin içine girince fiyat 2 kat artıyor. Tabi vaktiniz yoksa ilgilenmeniz çok zor. Usta,malzeme, inşaat ile tek tek ilgilenmek gerekiyor

Evet maalesef. Ya çok ücra yerlere yaptırmamız lazım o da bir işime yaramaz çalışıyoruz. Emekli falan olsak neyse. Güzelbahçede 3.750.000 ye beğendim bir tane 4+1, şimdi zengin olmayı bekliyorum:KK70:

Canım ilgilenebilirseniz kendiniz de yapabilirsiniz. Proje-evrak-belediye işleri ortalama 10 bin civarı tutar. Onu mimar,mühendise verip ruhsat çıktıktan sonra kendiniz de ilgilenip yaptırabilirsiniz. Anahtar teslim işin içine girince fiyat 2 kat artıyor. Tabi vaktiniz yoksa ilgilenmeniz çok zor. Usta,malzeme, inşaat ile tek tek ilgilenmek gerekiyor
Hiçbir şeyinden anlamıyoruz ki canım 😕 bir de eşim çok yoğun çalışıyor, bize kalırsa 3 aylık ev 1 senede ancak biter. Mimara proje çizdirip sonrasıyla mı biz ilgileniyoruz öyle bir durumda ?

X