2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ne güzel söyledin Aynen öyle hep vicdan olarak öyle hissediyoruz bu sürede çevrede yok sen pes ettin yok ben daha iyi yaparım neler neler. Hiç alamayadabilirdi anne sütü yeter ki huzurlu sağlıklı olsunlarda o diyenlerde kim bilir ne eksiklikleri var bi dönüp kendilerine baksınlar En iyisini istediğimiz için hep oluyor benim kızım 5 yaşına girecek ama hep bebek kalacaklar bizim için hep öyle hissedicez galiba

Dilerim kimse kullanmak zorunda kalmaz herşey doğal akışında gider tüm kalbimle diliyorum ama olmayınca da öcü değil. İlk kullanilan biberonlarin akışi zor efor sarfetmesi gerekiyor . Anne memesine yakın emzik başlıkli olanları mevcut. Ben de olumsuz sonuclanmadi yine yanımda garanti olsun diye bulundiracagim . O zamanlar alttan derslerim vardı Sehir dışına günübirlik koşa koşa gitmek durumunda kalıyordum bende . İyi ki vermişim dedim. Bakalım bu bebisler ne öğretecek bizlere

Kızlar çok güzel bu heyecanlar ama ben size yetişemem valla benim var evde 3 çocuk daha tecrübeli biri olarak diyorum İnanin çoğu şey Fuzuli oluyor zamanla anliyacaksiniz ben üç cocugumda kundak yaptım ama bebek nevresimleri oluyor ya ondan 90/90 kestirdim kenarı diktirdim üçgen yapıp çocuğu ortasına koyup kolları ayakları bağlayıp uyuttum böyle bir yaşına kadar iki çocuğum yaz çocuğu olduğu halde hep yaptım

Aynen canım benim göğüs ucum büyük nasıl olacksa artık hem emzik hem biberon alan bebekler var oysaki bizim öyle olmadi işte senin üçüncüymüş bu arada ne güzel

Şimdi ben de kendime çok kızıyorum neden o kadar yıprattım ki kendimi diye annelik gerçekten çok farklı o an gel de kendine laf anlat halbuki evet en büyük vereceğimiz şey sevgi
Ben kafasının arkası düzleşti diye ağlamıştim düz kafa yastiği almıştım daha iki aylıkken

Gerçekten bu kadar panik yapmaya gerek yok bez stok halinde almaya falan ağzımızın içinde marketler Prima olmadı sleep olur olmadı Molfix olur bu kadar basit şeyleri lütfen kafanıza takmayın duamizda Allahim sağ salim kucagimaza alıp evimize gelmeyi nasip etsin de
Sen istediğin kadar olan yap emzik en iyisi al almayan çocuk almaz emzige verdiğin parada boşa gider biboran da aynı şekilde

Epidural ve spinal belden uyuşturma işlemlerinin adı canım. Anestezi alırsan bebeğin de etkileniyor, sütüne de geçiyor. Bir de doğar doğmaz ağlamasını duymak, hemen yanına getirilmesini, yanaklarını sevmek çok güzel

biliyorum canım. Normal doğum sırasında epidurale dönülebiliyor mu diye sordum.
Sezaryen olursa da narkoz almak istemem. Uyanık olmak isterim o sebeple

Colgate aldık enson ama tadını beğenmedi diş fırçasını sürekli değiştiriyoruz zaten ama pilli alalım belki daha çok sever fırçalamayı diyorum
Ben rocs alıyorum canım. Kimyasal hâlâ kullanmıyorum. Kendim de kimyasallardan kaçınıyorum

Normal doğumdan önce de belden uyuşturuyorlar canım. Prenses doğum deniyor

ay anlaşamadık galiba
Evet biliyorum normalde de uyuşturulduğunu. Lakin o diyalogda konuştuğumuz arkadaş epidural almamış ve çok kesmişler bebek de zor doğmuş çok acı çekmiş doğumda.
benim merak ettiğim şuydu. Ben normal doğumu epiduralsiz yapmak istedim mesela. Ama gidişattan belli oldu ki işlemler zor. Doğum zor gidiyor. Doğum esnasında epidurale dönülemiyor mu? Diye merak ettim. O kadar acı çekmezdi diye.

Kimin butcesine , içine ne siniyorsa alır canım. 2. Bebegim geliyor aldığım hiçbir şeyden pişman olmadım . Çünkü deneyimlilerden yola çıkıp kendimce aldım. Kundak konusunda tedirgin oldum muslin bezle acaba acittim mi deyip rahat olamadım. Keşke daha önce attığım kundağı alsaymisim dedim mesela.
Şubatta indirim var mesela onu kaçırmayı düşünmüyorum erken belki ama nasılsa alacağım. Niye fazla ödeyelim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…