2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Baya pahaliymis ya musil ortusu ile bile sarilir kundak kolay tabi uyku tulumu gibi dusunursek ise baya yarar canim

Ben 6-7 kilo aldım

Gecelik degil canim spor tipi daha iyi 2 gebelik birde terlik unutma ben herseyi erken yapacagim ilkkinde herseyim tam degildi bebegin de eksigi vardi erken gelince kaldim oyle gitti esim aldi yikamadan giydim birtane yetmiyor esortman falan
Tesekkur ederim cnm bende mayista hazir olsun istiyorum hersey bakalim hayirlisi

Dogru diyorsun canim acisa da emzirmem gerek

Herkesin kendi kararı sonuçta ama ben hastaneye biberon götürme taraftarıyım. Aventin biberonunu almıştım . Sezeryan sonrası hemen sütum gelmedi oğlumda uyuzluk yapıp kavrayamadi. Böyle olunca açıktı mecburen mama verildi tek seferlik düşük CC. Sonra sütum geldi.
Gayette emzirdim meme reddi çok sonra oldu. Büyüme atağı mi bilmiyorum bı ara memeyi almak istemedi . İnat ettim sagarak verirken memeyi de teklif etmekten vazgeçmedim ve bı hafta sonra tekrar memeye döndürdüm.
Oğlum kolikti bu sefer de tomyy diye bir markanın kolik biberonunu baştan alicam .

Baya pahaliymis ya musil ortusu ile bile sarilir kundak kolay tabi uyku tulumu gibi dusunursek ise baya yarar canim
Evet canım bebek ürünleri baştan pahalı malesef. Muslinle kundak yaptım ama ya elini çıkardı ya ben çok mu bunalttim diye tedirgin oldum canım benim . Nasılsa uzun süre kullanacağız bı seferlik verilir diye düşündüm. İndirim olursa hiç kaçırılmaz

Yenidoğan bebeğe memeden önce biberon verilirse biberona alışır, memeyi emmez denir ama . Benim kızımda sezeryanla doğdu, 1 gün sütüm gelmedi bizde mama vermek zorunda kaldık ama asla biberon kullanmadık. Çay kaşığı ile falan verdik. Sonra zaten gelmişti sütüm. Öğretmen olduğum için çalışmaya başladığımda sağdım dolaba koydum, biberonla veririz artık diye düşünüyoduk 5,5 aylıkken o zaman bile asla almadı. Şükür 20,5 ay da emzirdim.

Ben ilk 4 ay önce meme sonra mama verdim,sonunda mamayi kusmaya başlayınca sütümün yeterli olduğu kanisina vardik kestik

Benim sütüm azdı tutamadı bi türlü mecbur mama verdik sonra emmedi sağarak devam etti ama ben de götürüm mecbur kullanmak istemesemde.

Aynen katiliyorum canim. Hersey zamanninda yapiliyor bakalim nasip olacakmi tekrar annelik tabi isteyene vardir her sitenin indirim aylari takip etmek gerekir, saglikli olsunlar onlara hersey feda olsun

Aslında genelleme yapıyoruz ama her bebek aynı olmuyor sizin ne güzel emmiş hep . Ben de bı kere kullandım mecburen sonra meme . Red zamanı biberon sonra yine uzun süre emzirdim . Almayan bebek biberonu da almayabiliyor. Mesela emizik denedim kesinlikle almadı

Benim sütüm azdı tutamadı bi türlü mecbur mama verdik sonra emmedi sağarak devam etti ama ben de götürüm mecbur kullanmak istemesemde.

Annelik hep vicdan azabı ben bunu öğrendim. Ne yapsak da hep eksiklik. Elinde olmuyor insanın. En iyisi olsun diye çırpınıyor uz. Evet anne sütünü alsa iyi ama olmayınca da dünyanın sonu değil öyle de böyle de büyüyorlar. Sevgimizi verdik mi emek harcadık mi evet

Bu sefer kafam rahat doğrusu emmezse sağar veririm. İcmezse mama . İyi olsun yeter ki. Doğru bir tane değil ki. Şartlar ne gerekiyorsa o o zamanlar meme yarası mahvetmis . Ayaklarımı yere vura vura ağlaya ağlaya emziriyorum yeter ki içsin derken bir de aaa sütum yetiyor mu soruları. Şimdi bakınca ne çok yipratmisim kendimi. Büyüdü martta üç yaşına girecek zaman geçiyor.

Annelik başka birşey kalbine siniyorsa içinden ne geliyorsa o. çevrenin de çok da fifi

Hadi ya kaderdaşız desene benimde öyle oldu 10 ay aldı kızım. Meme reddi oldu.
Demek öyleyizen baştan almayınca bayağı yıprattı beni hem fiziksel hem psikolojik ama şükür bitti o günler
Tabi her bebek aynı olmaz,mecbur haller ayrı.bazı bebek unutmuyor memeyi ama bazısı da reddediyır nedense.keşke o zaman biri de beni uyarsa idi biberon sonrası memeyi almayabilir diye o yüzden yazmak istedim arkadaşa
Aynen ben de aksi durumda çay kaşığı deneyeceğim.hatta bir doktordan da beslenme sondası önerisi okudum memeye bağlamışlardı o da mantıklı geldi.ben de öğretmenim sağıp bıraktım sonrasında ikinci oğlumda o da almadı biberonu.bakalım bu sefer hayırlısı öyle de bir zamana denk geliyoruz ki eylül e iki üç aylıklar

Şimdi ben de kendime çok kızıyorum neden o kadar yıprattım ki kendimi diye annelik gerçekten çok farklı o an gel de kendine laf anlat halbuki evet en büyük vereceğimiz şey sevgi

Sizler krem veya yag kullanmay basladinizmi Ne kullaniyorsunuz?? Ben diyer hamileliklerimde sadece tatli badem yagi kullanmistim ve bana yaramisti..
Ben hindistan cevizi yağı kullanıyorum. Bu sefer Lierac’a para vermek istemedim açıkçası. Ama sanki işe yaramıyor. İki gündür çok fena kaşıntım var. Sabrediyorum kaşımıyorum ama çatlamaz inşallah

Kızlar aklimdayken konusu geçmişken yazayım ilk zamanlar süt geliyor sonra meme terbiye oluyor diye bi tabir var. Biz sütum kesildi yetmiyor diye hisse kapılıyoruz ama bebek sütü cok güzel çekiyor . Hani o ben memeyi tutunca duvara fışkırıyordu sütüm hikayelerini duyup ben de bı acayiplik var diye pakinlemeyin
Gelmeyebilir de sütümüz doktorumuz inanin güzel yönlendiriyor. Persentil eğrisine göre kilo alımına bakıyorlar ihtiyaç varsa takviye mama .
Siz iyi olun mutlu olun bebeklerde huzurlu oluyor.

Aslında genelleme değil. Her bebek doğuştan emme refleksi gelişmiş şekilde doğuyor. Ve ilk anda biberonla tanışan bebek, emmesi kolay, çekmesi kolay, kendini de yormadığından biberona alışması çok kısa sürüyo. İşinede geliyo. Daha sonra anne memesini veriyor ve çocuk emmeyi o kadar kuvvetli bilmediği için, zorlandığı içinde hiç kendini yormuyor. İlk alıştığını istiyor bu seferde. Ha sonrada alıştıranlar var mıdır illaki vardır. Ama yok bebeği aç bırakıcaksın, yok tentene temas yapıcaksın vs.. bissürü süreçlerden geçmek zorunda kalıosn. O yüzden ne kadar zorda olsa ilk etapta meme ile tanışması tercihimdir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…