2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Çok güzel yazmisiniz katılıyorum keşke emseler şırıl şırıl sütler anında gelse ama emziremeyen annelere biraz da haksızlık olmuyor mu?

Maşallah.Çok sevindim,sağlıkla al kucağına...
Emzirme sütyenlerine geçtim ben ya çok darliyor diğerleri
Bende uzun zamandır soracaktim napiyorsunuz bu konuda diye

Benim oğlum erken doğduğu için kuveze aldılar 32 haftada diğer çocuklara göre kilosu iyiydi kucağıma alıp emzirmemi istiyorlardi biberonla besleyenlerde vardı hemşireler bazen bebeklere emzik veriyordu emme gücü gelişmesi için minicik devamlı uyuyorlardı uyandırması çok zordu

Doğum başladıktan sonra o mümkün değil hızlı hareket etmek gerekiyor bebek oksijensiz kalır diye sağdan sola dönemiyorsun çatal koltuğa oturuyorsun uyusmasini beklemen gerekir bebek kanala girince doktor onu beklemez bebek için tehlikeli bana düzgün ıkınmazsam vakumla çekerim dedi bebegi benim oğlanda 2 ci 40 hafta doldu aşağı inmedi ebe usttden bi sürü bastırdı suyu doktor patlattı bi aletle benimkinin gelmesi yoktu

Evet arkadaşım da çok acı çekmiş, uyuşturun demiş. Doktor artık çok geç demiş ama sebebini bilmiyorum
Doğum eylemi başlayınca bebek kanala inince doktorlar hızlı hareket ediyor allah korusun bebek havasız kalabilir uyuşturma için zaman lazım onu beklemek risk benim kesik te atmadı gelişi güzel yırtıldı

Benim kızımda 37 haftalık doğdu. Çok zordu ve aynı şeyleri bende yaşadım. Uyandırmak emzirmek için ne kadar çok uğraşırdım. Birde sarılık olmasın diye tabiki...

Çok güzel yazmisiniz katılıyorum keşke emseler şırıl şırıl sütler anında gelse ama emziremeyen annelere biraz da haksızlık olmuyor mu?
Ben psikolojik danışmanım. Üniversite de okuduğum, psikoloji kurucularının bize anlattıkları, öğrendiğim bilgileri yazdım sadece... O zaman onlara sormak lazım, emziremeyen anneler varken neden bunları araştırmışlar ve bize ders olarak neden okutmuşlar!...

Keyfiyen biberon kullanan olmuyor ki bütün acılı süreçleri yaşayıp ki; sağarak emzirmek normal emzirmekten çok daha zor bir süreç, doğal yolla emziremeyen anneler var benim gibi. Öncelikli olarak bebeğin sağlıklı olması mutlu şekilde büyümesi ve olumsuzluk yaşanmadan eve dönebilmek önemli. Yine bebek ile ten teması sağlanıyor emme güdüsünü bir şekilde karşiliyor. Herkes her şeyi dört dörtlük yaşamiyor yani tercih meselesi olmadığını ve bu kadar sağlık sorunu bir çok sıkıntı yaşayan bebek varken öncelik sağlık ve huzur. Bunu anlamak lazım.

Kesisiz doğum yapmak yada yapmamak doktorun elinde olan bi şey değil ki. Bebeğin kafasının büyüklüğü, senin durumun vs belirler kesi olup olmamasını

tabi ki sonuçta öyle ama şu an devlet hastanelerinde kesisiz yapma ihtimalini bekleyecek doktor var mı? Sonuçta kesi açmak işleri kolaylaştırıyor? Sonuçta her türlü ona mecbur kalınabilir.
Bir arkadaşım fulyada bir doktora gidiyor. 20bin doğum ücreti adamın vaadi direk bu. Kesisiz ya da minimum kesiyle devam edecek. Bu fikir çok cazip doğalı da bu zaten. Ama buna sabreden doktor bulmak için çok para ödenmesi gerekiyor.

canım burda özel hasteneler devletten daha yaygın doğumda. devlette kocam refakat edemiyor vs.
Ve özel hastanelerde olay tercihe bırakılıyor. Herkes para ödeyince de kendisini takip eden doktor, doğumunu yaptırsın istiyor. Çünkü güven problemi de var genel olarak hastanelere ve doktorlara karşı.
Senin doktorunun normal doğumunu yaptırabilmesi için de nöbetçi olmadığı gece abuk bir saatte kalkıp gelmesi lazım. E doktor bunu istemiyor haliyle planlı olsun istiyor. Elinden geldiği kadarıyla da seni sezaryene çekmeye uğraşıyor. Çatın dar olur, bebek çok kilo almış olur, bebek dönmedi, zor bir doğum olacak çok kesin olacak vs gibi son anda herkes sezaryene dönüyor. Ya da ta en başında kötü hikayelerden etkilenip direk ben sezaryen istiyorum diyen de çok.
Türkiyede sistem baştan bozuk yani.

Günaydın kızlar
Her hamilelik doğum ve bebek kendine hastır.Birinin doğrusu diğerine uymayabilir şartlar neyi gerektiriyorsa anneler onu yapıyor zaten
Bende erken doğum yaptım kızım 2200 doğdu sonra 2100 kg düştü
Doğumdan önce 10 günden fazla hastanede yattım ve doğumdan sonrada hemen süt gelmedi sanırım 5. Günde süt gelmişti
Sıcak duşlar süt sağmalar emzirmeler falan asla gelmedi kızım zaten çok küçüktü çekemiyordu bile
Sonra süt geldi ama hep 30 cc ancak çıkıyordu süt çayları süt arttırıcı damlalar yiyecek içecekler her şeyi ama her şeyi denedim en sonunda midem ve bağırsaklarım bozuldu yine hastanelik oldum
Karşıdan konuşan çok oldu mama veriyorsun kolaya kaçıyorsun diye genelde hep eşim cevap verdi benim yerime nasıl çabaladığımı biliyordu çünkü
Şimdi bu doğumda emzirmek nasip olur inş süt olur inş tek isteğim bu ama yine olmazsa dünyanın sonu değil sağlıklı olsun yeter

Hep derimki sutu cok olan anneler yatıp kalkıp Allaha sukretseler yine az gelir. Tabi herkes şükretmeli o ayrı konu ama.
Bende ne yaptıysam sütümü arttıramadim.
O çaylar incir suları bulgur çorbası vs aklınıza ne gelirse surekli yedim içtim ama yine de belli seviyenin üstüne çıkmadı sütüm. Ki öyle kaymaklı bir sütüm de olmadı cok kilo aldırmıyordu.
Bende meme ve mama birlikte gittim. Kim isterki mama versin hazır meme varken? hem mamanin masrafı bile fazla ama napalm yeterki bebekler büyüsün gelişsin. Insallah bunda sütümüz yağlı ve bol olur aminnnn

Elde olmayan sebepler çok ayrı tabi her annenin elinde olmadan yapmak isteyip yapamadığı şeyler vardır,bebeğin emmesiyle herşey bitmiyor.ama bazen yanlış izlenen yollardan dolayı bebek anne memesini hiç tutmuyor ya o anne için çok zor birşey oluyor,emsin de boş memeyi emsin anne de bebek de terapi oluyor gerçekten.biri hiç emmeyip biri iki sene emdiği için çocuklarımın farkı hissediyorum.mama verilmiş biberon verilmiş bunlar olabilir ve sevgiyi azaltmıyor tabi

Siz siz olun benim gibi açılma olduğu halde korkup ta sezeryan istemeyin heleki genel anestezili...ben sütü etkilediğini düşünüyorum

Evet yanlış izlenen yollar konusunda çok haklisiniz mesela ben memede mama yöntemini çok sonra duymuştum

Kızlar konuyla çok alakasız olacak allah herkese sorunsuz emzirmeler nasip etsin ama oğlum olacakmış öğrendim sonunda
Hayırlı olsun sağlıkla gelsin inşallah bizdede sali günü artık kesin belli olur bakalım özeldeki dr pipiyi görecek mi (umarım kutu görür ama)

Tabiki en önemlisi hem annenin hem de bebeğim sağlıklı ve huzurlu olması. Sen yada benim gibiler illa emzirmek için uğraşıyor. Çok isteyip emziremeyenlerde var tabiki, onlarda mecbur biberon veriyor. Ama bazıları, özellikle ünlüler göğüslerim büyür diye emzirmeyi değil biberonu tercih ediyor.

Amin canım çok aminnn
Dediğin gibi mama hem çok masraflı hemde her seferinde hazırlaması ayrı bir dert yok sıcak oldu yok soğuk oldu aman kaynamış su azalıyor yenisini unutmadan kaynatayım
Hele dışarı çıkarken bir sürü telaş
Allah herkese bol sütler versin emzirmeyi nasip etsin inş hepimize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…