2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Ooo sen sanslisin bizimkilerde hevesli ama anlazlar bebege ne gerekir biberon ve emzik acagimda karasiz kaldim nasil birsey alsam acaba
Emzikleri anne memesine yakin olanlar varmis ben onlardan alacagm dedesi almis ama ben yinede anne memesine yakin olani alacagm insallah ilk cocugum pek ne gerekli bilmiyorum yasayarak öğreneceğim insallah 🙂

evet liste allah allah yani çok incik cincik detay var ama çoğu da alınacak şeyler liste halinde görnce göz korkmuş.
Şampuanlar kremler için instagramda mühendisin oğlu diye bir hesap var orada yerli üretim daha uygun fiyatlı içeriği temiz seçenekler de var. Onlara baktım ama sonra dedim macera arama. Mustelanın da içeriği temiz onun listesine göre. Herkes memnun kalmış. Şimdi yerli üretim temiz içerik diye saçma sapan bir şey almiyim 😃
Bez sleepy deneyeceğim ilk bakalım giderse onunla devam ederim.
Peki haziran bebesine ne giydirilir diye sorayım madem tecrübe yakalamışım 😂
Body kundak tavsiyesi için teşekkürler çok mantıklı gece ne giydirilir de ayrı bi muammaydı. Terler mi üşür mü bilmiyorum. Ay eve böyle yeni ev hayvanı alınıyormuş da forumlarda kedi bakımı araştırıyorum gibi öyle bir cahillik. Gerçekten terleyip üşüdüğünü anlayabilecek miyim, çok merak ediyorum 🤣
Canım tam yazacaktım telefonun şarjı bitti 🙈 çok tatlısın ya 🥰 ilk bebek olunca acemilik kaçınılmaz valla ben de acemi gibiyim 😅22_23 derece bebek için uygun diye hatırlıyorum. Çok sıcağa alistirip sarıp sarmalamak iyi değil. İlk doğumda sarıp sarmalamisiz bide battaniye bı de klima . Hemşire odaya geldi çocuğu pisirecek misiniz dedi 🤣 ondan sonra evde odası ilikti. Kar yagdiginda disardaydik. Mart dogumlu oğlum direnci iyidir
Kundak için dediğim marka owli sitesinden incele istersen.
Bebeklerin bingildagi çok yumuşak. Konak olabiliyorlar. Mustela bize iyi geldi konak olmamisti.
Doktorumuz sıcak havalarda aynı soğuk havalarda bı tık daha kalın giydirebikirsiniz demişti. 😘

Emzikleri anne memesine yakin olanlar varmis ben onlardan alacagm dedesi almis ama ben yinede anne memesine yakin olani alacagm insallah ilk cocugum pek ne gerekli bilmiyorum yasayarak öğreneceğim insallah 🙂
Aslinda hastane icin pek birsey gerekmiyorda evde gerekecek bebek olunca gidip almada ve siparis beklemek zorlayacak yaz olacagi icinde sansliyiz citcitlilar yetecek ince kiyafetler kendin icin hastaneye esortman bir kactane al cok gerekli oluyor

Benmde cok sukur iyi gidiyor yilin son gunu ogrendim %99 kiz dedi doktor :) tek sıkıntı temizlik yapınca bel agrım oluyor keske robot supurgem olsa 😅
Masallah sag salim kucaginiza alirsiniz insallah🥰🌹robot supurke bikdgim kadariyla pahali biraz 😅yinede cook yormayin kendinizi 😊

Aslinda hastane icin pek birsey gerekmiyorda evde gerekecek bebek olunca gidip almada ve siparis beklemek zorlayacak yaz olacagi icinde sansliyiz citcitlilar yetecek ince kiyafetler kendin icin hastaneye esortman bir kactane al cok gerekli oluyor
Esortman derkenbgecelik takimi mi yoksa sportif mi alalim ilk gebeliginiz mi

Amin canim allah razi olsun. Ikimizin de sefaatcisi olsunlar insallah kaybettigimiz yavrularimiz.
Diger kesem kaybolmadi, plesantalari ayri oldugu icin bir zarari olmaz dedi doktorum insallah.
Ne kusuru lutfen, rica ederim.
Su anda 16. Haftama girdim.
Amin inşallah canım. Tek yumurta ikizi miydi çift yumurta ikizi mi? Rica etsem bana varsa ultrason fotosunu atabilir misin? Benim diğer kesem de aynı boyda şu an ondan merak ettim. Doktorlar sorun olmaz dedi ama işte annelik paniği.

Gogus pedi alacagim subat ayinda hasta bezi veriliyor canim kullanmadim kizimdada birtane yetiyor zaten bu erkek oldugu icin kizimdan kalanlar olmayacak hepsi pembe cunku zaten hep dagittim bir liste yaptim aldiklarimi ciziyorum unutmusda olmam tabi burada sorariz birbirimize
Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ben normal doğum yaptığım için evde sarı su dökerken dikişlere alt bezi olarak kullanmıştık çok lazım oldu. Sen sezeryanla doğurduysan belki ondan bir tane yetmiştir.

Benimde yırtılma çok oldu uyusturamiyorda doktor çok fazla canlı canlı dikti çok canım yandı uzun süre iyileşmedi bir ay oturamadım yine öyle olcak diye korkuyorum bebek 3.800 du bide aşağı kanala inmedi ebe çok bastırdı karnıma oğlum doğduğunda gözleri kanlanmisti baskıdan
Kolay değil gerçekten her türlüsü meşakkatli inşallah bu sefer öyle olmaz

Esortman derkenbgecelik takimi mi yoksa sportif mi alalim ilk gebeliginiz mi
Gecelik degil canim spor tipi daha iyi 2 gebelik birde terlik unutma ben herseyi erken yapacagim ilkkinde herseyim tam degildi bebegin de eksigi vardi erken gelince kaldim oyle gitti esim aldi yikamadan giydim birtane yetmiyor esortman falan

Amin inşallah canım. Tek yumurta ikizi miydi çift yumurta ikizi mi? Rica etsem bana varsa ultrason fotosunu atabilir misin? Benim diğer kesem de aynı boyda şu an ondan merak ettim. Doktorlar sorun olmaz dedi ama işte annelik paniği.
Iki embriyo yerlestirmislerdi. . Cift yumurta ikizi.
Canim fotoda sedece yasayan bebegiminki var malesef. Hic canimizi sıkmayalım, insallah guzel olacak hersey. Yardımcı olamadim, lutfen kusura bakma

Rabbim sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah. Ben normal doğum yaptığım için evde sarı su dökerken dikişlere alt bezi olarak kullanmıştık çok lazım oldu. Sen sezeryanla doğurduysan belki ondan bir tane yetmiştir.
Amin balim benim cumlemizle beraber saglikla aliriz bebeklerimizi kucagimiza hasta bezi birtane yetti canim bende normal dogum yaptim bebek alt degistirme ortusu sereriz artik sari su vermemisdi batikon vardi oda tahrat alirken kullan yeter demisdi olmadi aliriz canim.benim her dogumda eksiklikler farkli oluyor sonucda tecrube onemli sagol kuzum

Biberon ilk etapta götürmeyin bence hastaneye.ilk çocuğumda acemiliğim çok,acı tecrübelerim var.bebek doğdu cahilim yanımda düzgün anlayan biri de yoktu emziremedim düzgün verdiler mamayı doldurup biberonu ağzına.hiçbir biberon anne memesi gibi değil kolay bebek için.sonradan sütüm olduğu halde emziremedim çocuğumu biberona alıştı bir kez.ve ben ondört ay gece gündüz anne sütü sağdım.kesinlikle kaşıkla falan verilmeli memeye iyice alışana kadar

Her doktor farklı demek ki 😂 Keşke benimki de aynı düşünceye sahip olsaydı yarım kilo ile bir kilo al gel diyor her seferinde. Geçen ay 2 kilo almışım kalkıp beni dövecek sandım oturduğu koltuktan 😂
Boydan kurtarıyoruz bence benim aldığım kilolarda ilk aylardan kaldı. son bir ayda iki kilo almışım o kadar da olur bebekte büyüyor sonuçta :)

Amin balim benim cumlemizle beraber saglikla aliriz bebeklerimizi kucagimiza hasta bezi birtane yetti canim bende normal dogum yaptim bebek alt degistirme ortusu sereriz artik sari su vermemisdi batikon vardi oda tahrat alirken kullan yeter demisdi olmadi aliriz canim.benim her dogumda eksiklikler farkli oluyor sonucda tecrube onemli sagol kuzum
Ben eşimin terliklerini almıştım o kadar kolay giydim çıkardım ki,bir de lohusayken üşütmesin diye giydirdiler çorap patik erkek terliği süper rahatlık😀

Biberon ilk etapta götürmeyin bence hastaneye.ilk çocuğumda acemiliğim çok,acı tecrübelerim var.bebek doğdu cahilim yanımda düzgün anlayan biri de yoktu emziremedim düzgün verdiler mamayı doldurup biberonu ağzına.hiçbir biberon anne memesi gibi değil kolay bebek için.sonradan sütüm olduğu halde emziremedim çocuğumu biberona alıştı bir kez.ve ben ondört ay gece gündüz anne sütü sağdım.kesinlikle kaşıkla falan verilmeli memeye iyice alışana kadar
Hadi ya kaderdaşız desene benimde öyle oldu 10 ay aldı kızım. Meme reddi oldu.

Canım tam yazacaktım telefonun şarjı bitti 🙈 çok tatlısın ya 🥰 ilk bebek olunca acemilik kaçınılmaz valla ben de acemi gibiyim 😅22_23 derece bebek için uygun diye hatırlıyorum. Çok sıcağa alistirip sarıp sarmalamak iyi değil. İlk doğumda sarıp sarmalamisiz bide battaniye bı de klima . Hemşire odaya geldi çocuğu pisirecek misiniz dedi 🤣 ondan sonra evde odası ilikti. Kar yagdiginda disardaydik. Mart dogumlu oğlum direnci iyidir
Kundak için dediğim marka owli sitesinden incele istersen.
Bebeklerin bingildagi çok yumuşak. Konak olabiliyorlar. Mustela bize iyi geldi konak olmamisti.
Doktorumuz sıcak havalarda aynı soğuk havalarda bı tık daha kalın giydirebikirsiniz demişti. 😘

çok teşekkür ederim kundağa da bakıyorum ❤️

succulentaski succulentaski T tospigin annesi bahsettiğim kundak şöyle canlar. Tog değerleri önemli sıcaklığa göre alıyorsunuz . Birde yanlardan citcitlari varmış genisliyormus büyüdükce kullanabiliyoruz. Bundan alicam .

Eklentiler

• Screenshot_20210108-205801~2.png
    Screenshot_20210108-205801~2.png
    566,6 KB · Görüntüleme: 49
Dogrudur canim.benim.ama.her bebek ayni olmuyor kizim 5 gun hastanede kaldi ben kucagima dahi alamadim orada hep mama yedi sutum 3 gun gelmedi evde sagip iki gun hastaneye gonderdim bebegi hastanede ilk emzirmeden vermiyorlardi almaya gittigimde gogsumu verdim hemen aldi 6 lik olana kadarda biberon vermedim,,ama emzik almadi belki verselerdi alirdi bende rahat ederdim azicik :KK48: tabi her bebek farkli oldugu icin ben yanlis yonlendirmeyim.benimki emdi sizinkide emer diyemem tedbirli olun ben im ki mecburdu biborun icmeye

Whatsap guncellemesi ekrana geliyo normal guncellemerden ayri kabul et tikladginda kisiler bilgiler depolaniyo artik internette de var haberi
Ben bundan daha ayrıntılı bir liste yapıp aldım doğumdan sonrada sterilazatörü felan devam ettim yani almaya çok mu gerekli dersen bence değil :) Ama ilk heyecanla insan yapıyor.

X