2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Yo o amaçla yazmadım kafasına çok takıldığı için acaba baskı mı yapıyorlar diye düşündüm. Bizim buralarda da var yani 2 oğlu olana birde kız yap diyen, kızı olana inşallah oğlunda olur diyen.
O yüzden kendini cinsiyet konusunda sorumluluk altında falan hissediyor gibi geldi. Yoksa hep iyi temennilerde bulunmuştum kalbinden geçen olsun diye.
Ben çevre baskısına hiç takılmam ya hatta inadına aksini isterim 😂 Sadece söylediklerinde hırsımı alamam bi an sinirim bozulur 😄 Ayse 80 Ayse 80 hayırlı olsun canım. Allah herkesin gönlüne göre versin 🥰

Canim sorun su sen kiz isteyenlere niye böyle bisey demiyorsun evlat evlat sonuçta istemenin kizi erkeği yok
Hayır ben kimsenin cinsiyetine yorum yapmadım ki zaten. Sana inşallah erkektir kalbinden geçen olsun demiştim. Hatta burda çoğu kadın kız istiyor.
Sen doktorun dediğine ikna olamadın hep şüphe içindeydin o yüzden öyle düşündüm.
Neyse konuyu daha fazla uzatmayalım hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah.

Ben çevre baskısına hiç takılmam ya hatta inadına aksini isterim 😂 Sadece söylediklerinde hırsımı alamam bi an sinirim bozulur 😄 Ayse 80 Ayse 80 hayırlı olsun canım. Allah herkesin gönlüne göre versin 🥰
Dedim ya bizede tedavi olun çocukları olmuyor mu falan diyorlardı. Bazı ailelerde aşırı bir erkek isteği var bu ülkenin gerçeği yani. Sen ben önemsemeyiz böyle şeyleri ama kadınlara baskı yapan aileler olduğuda bir gerçek.

Ben hep 2kizim olsun istedim🙂 kiz çocuk aşığıyım aslında ama Allah bir de erkek nasip etti ama çok sevindim hiç yadırgamadim. Bazen acaba nasil olacak demiyor değilim cunku kıza alışkınız ama Allah bilir demekki hayırlısı buymuş diyorum .
Eşim kv annem çok sevindi onlar erkek istiyorlardı zaten ama belli etmiyorlardi

Hayır ben kimsenin cinsiyetine yorum yapmadım ki zaten. Sana inşallah erkektir kalbinden geçen olsun demiştim. Hatta burda çoğu kadın kız istiyor.
Sen doktorun dediğine ikna olamadın hep şüphe içindeydin o yüzden öyle düşündüm.
Neyse konuyu daha fazla uzatmayalım hepimiz bebeklerimizi sağlıkla kucağımıza alalım inşallah.
Cunku doktor bana kesin demedi ve emin olamayan cok arkadas var daha tek ben değilim neyse kimseden baskı aldığım yok veren Allah kimse cinsiyete baskı yapamaz insallah sağlıcakla gelir

Dedim ya bizede tedavi olun çocukları olmuyor mu falan diyorlardı. Bazı ailelerde aşırı bir erkek isteği var bu ülkenin gerçeği yani. Sen ben önemsemeyiz böyle şeyleri ama kadınlara baskı yapan aileler olduğuda bir gerçek.
Var var olmaz mı. Biz bi kere duyuyoruz canımız sıkılıyor. Sürekli içindeler etkilenirler ister istemez Allah yardım etsin.

İkiz istiyorsun ya belkide ondan etkilendin ama bence anlamı güzeldir bebekler melek oluyor sonuçta
Valla kafam karıştı gerçek gibiydi,ikiz istiyordum ama ilk başta istiyordum iki çocuktan sonra bide ikiz olmaz artık 😂
Evet güzeldir inşallah etkisnden çıkamıyorum 🥰🤭

Ailende ikiz varsa olabilir. Ben senden umutluyum 4'e tamamlıcaksın sanırım. Rüyalarına bile girmiş 😂
Benim ikizlerim olacaktı sayılır mı 😂
Of yok be 4 çocukla ne yapacağım ben aslında çok güzel olurda işte zor, yanlız dedem ne mana hala anlayamadım yani vahiy mi indi acaba ay tövbe yarabbim ya🤣

Benim ikizlerim olacaktı sayılır mı 😂
Of yok be 4 çocukla ne yapacağım ben aslında çok güzel olurda işte zor, yanlız dedem ne mana hala anlayamadım yani vahiy mi indi acaba ay tövbe yarabbim ya🤣
Noldu ikizlerine onu bilmiyorum.
Aklına ölüm falan geldiyse öyle şeyler düşündüysen yada geçmişi falan düşündün ondan rüyana girmiş olabilir. Korkma filmlerdeki gbi seni yanına çağırmamış 🤣

Allahtan iyi bir rüya ben iyi görmeyeli ne zaman oldu unuttum uykusuz olunca bir de daha kötü görüyorum bak sen ona rağmen iyi gördün yani çok hayirli rüya olmuş 🤣
Banada karabasan çökmeye başladı son zamanlarda bilimsel adıyla "uyku felci" fena birşey ya😂 büyük şans,eve dönünce dedemin mezarına gideyim ay ne demeye çalıştı ayol kafayı yiycem en azından kızımı gördüm ve oğlumun biraz büyümüş halini gördüm bide dedem bana melek gibisin dedi canım dedem pamuk dedem😍 bebekleri boşver 🤣

Noldu ikizlerine onu bilmiyorum.
Aklına ölüm falan geldiyse öyle şeyler düşündüysen yada geçmişi falan düşündün ondan rüyana girmiş olabilir. Korkma filmlerdeki gbi seni yanına çağırmamış 🤣
Şu an karnımdaki bebek bir değil iki taneydi aslında birinin kalbi durdu maalesef neyse,
Ahahha çok korkardım valla pamuk dedem benim yaa yine şenlendiriyorsun beni😂 nur içinde yatsın🙏

Banada karabasan çökmeye başladı son zamanlarda bilimsel adıyla "uyku felci" fena birşey ya😂 büyük şans,eve dönünce dedemin mezarına gideyim ay ne demeye çalıştı ayol kafayı yiycem en azından kızımı gördüm ve oğlumun biraz büyümüş halini gördüm bide dedem bana melek gibisin dedi canım dedem pamuk dedem😍 bebekleri boşver 🤣
Karabasan hiç çökmedi bi o kaldı oda çökerse kalpten giderim 🤣🤣 Git bi dua et öyle durumlarda iyi olur derler 🥰

Böyle bi baskı yapılıyor, evet, çok cahilce. Ama bunu birinin direk yüzüne söylemek çok ayıp. Karşıdaki insanı aşağılamaktan, incitmekten başka işe yaramaz. İstediği olmayadabilirdi.. hala da değişme ihtimali var, olmayadabilir. Ama senin bu söylediğin, o baskı yapan cahil kesimin yaptığı şey kadar acı verici bi şey...

Son düzenleme:
X