2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Kızlar gezme konusu açılmışken aklıma geldi. Mutlaka bir göğüs pompası alın. Resmen özgürlük aracı 😄 Dışarı çıkınca bebeği emzirecek yer aramazsınız, biberonla verirsiniz anne sütünü. Çok pratik oluyor.

Bir de yeni doğduğu zaman sürekli emzirmek gerekiyor ama gece bebek uyanmıyor. Hatta Allah korusun uzun süre uyanmazsa şekeri düşüyor. Ben mümkün değil memeyi veremedim uyurken ağzına. Ama biberonu ağzına sokunca refleks olarak emmeye başlıyor. Öylece saatte bir anne sütü verdik
Bu çok güzel bir fikir teşekkür ederim canım
Benim oğlum o şeker düşmesini yaşadı malesef dediğin gibi uyuyordu bir türlü meme tutmadı uyanmadı yoğun bakıma bir aldılar 8gün kaldi

Göğüs pompasının markası modeli neydi?
Kolik bebekler yatmıyor da sanırım. Sabaha kadar ağlayan bebekte gördüm. İnşallah benimki öyle değildir 😂
Ben lansinoh kullandım memnundum. Başta bizimki de kolik oldu. Sabah 6.30’a kadar ağlıyordu. Sabah olunca sancısı dinip uyuyordu. Meğer ben ne yiyeceğimi bilmiyormuşum. Mandalina, soğuk süt falan tüketiyordum. Çocuğu mahvetmişim. Sonra gaz yapmayacak şekilde beslendim. Bir de biogaia diye bir damla verdik öğlenleri, akşama gazı azalttı.

Gazlı bebek acı çektikçe emmek istiyor, memede rahatlıyor ama ne kadar emerse o kadar gazı oluyor. Tam bir kısır döngü. Ben emzirdikten sonra hep üstümde yatırdım. Benim sıcaklığımla, kalp atışınla rahatladı uyudu hep. Tabii gündüzleri. Gece kesinlikle yanımda yatırmadım. Resim atayım ☺️

Bu çok güzel bir fikir teşekkür ederim canım
Benim oğlum o şeker düşmesini yaşadı malesef dediğin gibi uyuyordu bir türlü meme tutmadı uyanmadı yoğun bakıma bir aldılar 8gün kaldi
Çok geçmiş olsun. Arkadaşımın oğlu da öyle olmuştu. Ben de hiç emzirmedim uykuda. Hep biberonla besledim. Büyüdükçe uyanmaya başladı

İlk üç ayımın özeti 😄

Eklentiler

• 454B44F8-21A9-458B-B781-0B47A931D097.jpeg
    454B44F8-21A9-458B-B781-0B47A931D097.jpeg
    56 KB · Görüntüleme: 79
Ben de şeker sarılıktan çok korkardım meme reddi vardı biberonla verirdim aç bırak çocuk alır derler ya öyle yapamadım işte. Hastane tipide kiraladım. tekli silikon olanları sevmedim. Ameda lactalina kullandım ben çiftli. Çok pahalı şimdi lansinoh alırım heralde. Göğsünüze uymasıda önemli önceden deneyin ben geniş ağızlı olanı kullandım.

Evet bir de onun savaşı var. Çözümü de yine anne yorulacak 😄 Hiç kendi koltuğu dışında bir yere oturtmadık. O sayede alıştı. Şimdi direkt koltuğuna oturuyor
Yok ya bizim uyursa ancak. Kanguru sling hiç sevmedi sarıp sarmalanıp bi yerde hareketsiz oturmayı şimdide hiç yerinde durmaz 😂
Öyle bekliyor oto koltuğu artık sığmaz yükseltici olanlardan alırız 😀

Ben zaten bebeği böyle yatırmak için istiyorum. Kendi yatmak istemesede ben zorla yatırcam 😂
Yatır tabi canım. Ten teması çok önemli. Hem annenin bol sütü oluyor. Hem de bebek anneye güvenli bağlanıyor. Hatta büyüme hormonunu bile etkiliyor. Ben kızımı hiç kendimden ayırıp bir beşikte sallanmadım. Hep yanımda sarılıp emzirirken ya da pışpışlarken uyudu.

X