2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Uzun yola çıkılıyor tabii ama olan anneye oluyor. Zaten bebek ilk dört ay patates gibi yatıyor 😄 Hatta uzun yola çıkınca arabanın sallantısıyla hep uyuyor. Ama işte arka koltukta emzir, kusarsa üstünü değiştir. Kaka yapar bezini değiştir. Anne çok yoruluyor. Bir de oto koltuğu olduğu için alan da dar. Bebeği rahatça düz koltuğuna yatıramıyorsun, oto koltuğunun içindeyken bezini falan değiştirmek gerekiyor. Ter su içinde kalırdım
Biz mecburen öyle olucaz. Benim ailem başka şehirde eşimin ailesi başka. Bizimde 2 şehirde evimiz var iş sebebiyle sürekli gidip geliyoruz. Bayramları da annemin memleketinde geçiriyoruz. Yazları da annemler yazlık evlerine giderse bizde gidiyoruz. Bebekle bi yere çıkamayız dersek çakılır kalırız mecburen o tempoya ayak uydurucaz.

Eklentiler

• 3A44CAE8-4CE9-4386-8685-1F76CDC5D7C3.png
    3A44CAE8-4CE9-4386-8685-1F76CDC5D7C3.png
    457,3 KB · Görüntüleme: 33
Uzun yola çıkılıyor tabii ama olan anneye oluyor. Zaten bebek ilk dört ay patates gibi yatıyor 😄 Hatta uzun yola çıkınca arabanın sallantısıyla hep uyuyor. Ama işte arka koltukta emzir, kusarsa üstünü değiştir. Kaka yapar bezini değiştir. Anne çok yoruluyor. Bir de oto koltuğu olduğu için alan da dar. Bebeği rahatça düz koltuğuna yatıramıyorsun, oto koltuğunun içindeyken bezini falan değiştirmek gerekiyor. Ter su içinde kalırdım
Yok ben arabayı durdurup değiştirirdim 🤣 Hatta extra yastıklar battaniye savaşa gider gibi çikardik 😂 Bizim ki hiç sevmedi koltuk zor dururdu işte bu kısım yorucu olurdu

Biz mecburen öyle olucaz. Benim ailem başka şehirde eşimin ailesi başka. Bizimde 2 şehirde evimiz var iş sebebiyle sürekli gidip geliyoruz. Bayramları da annemin memleketinde geçiriyoruz. Yazları da annemler yazlık evlerine giderse bizde gidiyoruz. Bebekle bi yere çıkamayız dersek çakılır kalırız mecburen o tempoya ayak uydurucaz.
Ne güzel değişiklik olur 😊 Dediğim gibi bebek zaten yatıyor. Bakımını yapan yoruluyor. Evde alt değiştirme yerinde bezini rahatça değiştirmek var, arabanın içinde iki büklüm değiştirmek var. Ama yorulmadan da hiçbir şey olmuyor. Bana da ev tıkılıp kalmak saçma gelirdi, hep bir yerlere gitmek isterdim ama bebek evde huzurlu biliyo musun. Bebekler düzeni seviyor. Gün boyu evde olursak huzurlu, mutlu olurdu. Tam dakikasında uyurdu ki hayattaki en önemli şey bebeğim uyku düzeni 😄
Zaten bilmediği bir dünyanın içine yeni gelmiş, anne karnındaki gibi her şey bilinir olsun istiyor

Yok ben arabayı durdurup değiştirirdim 🤣 Hatta extra yastıklar battaniye savaşa gider gibi çikardik 😂 Bizim ki hiç sevmedi koltuk zor dururdu işte bu kısım yorucu olurdu
Evet bir de onun savaşı var. Çözümü de yine anne yorulacak 😄 Hiç kendi koltuğu dışında bir yere oturtmadık. O sayede alıştı. Şimdi direkt koltuğuna oturuyor

Ne güzel değişiklik olur 😊 Dediğim gibi bebek zaten yatıyor. Bakımını yapan yoruluyor. Evde alt değiştirme yerinde bezini rahatça değiştirmek var, arabanın içinde iki büklüm değiştirmek var. Ama yorulmadan da hiçbir şey olmuyor. Bana da ev tıkılıp kalmak saçma gelirdi, hep bir yerlere gitmek isterdim ama bebek evde huzurlu biliyo musun. Bebekler düzeni seviyor. Gün boyu evde olursak huzurlu, mutlu olurdu. Tam dakikasında uyurdu ki hayattaki en önemli şey bebeğim uyku düzeni 😄
Zaten bilmediği bir dünyanın içine yeni gelmiş, anne karnındaki gibi her şey bilinir olsun istiyor
Ay bizim ki tam tersi galiba 😂 Dişarda huzur bulurdu biraz sussun diye dişari çikarirdik 😁

Göğüs pompasının markası modeli neydi?
Kolik bebekler yatmıyor da sanırım. Sabaha kadar ağlayan bebekte gördüm. İnşallah benimki öyle değildir 😂

Bu haftalarda şişkinlik ve gazla karın çıkıyor ama rahmin büyümesi farklı bir şey. Böyle top gibi yusyuvarlak başlıyor büyümeye. Beni en çok şaşırtan sandığımdan çok daha aşağıda olmasıydı. Filmlerde görürüz ya mide hizasında bir göbek 😄 oysa başta leğen kemiklerinin hizasında büyüyor
Bemimde karnim bayagi cikti. Ayakkabimi giyinirken zorlaniyorum. Allahtan yogaya basladim kilom olmamasina ragmen hantal bir vucuda sahiptim. Simdi en azinda dogru hareketler ile egilip kalkabiliyorum. 2 ay sonra halimi dusunemiyorum😔😔😔

Kızlar gezme konusu açılmışken aklıma geldi. Mutlaka bir göğüs pompası alın. Resmen özgürlük aracı 😄 Dışarı çıkınca bebeği emzirecek yer aramazsınız, biberonla verirsiniz anne sütünü. Çok pratik oluyor.

Bir de yeni doğduğu zaman sürekli emzirmek gerekiyor ama gece bebek uyanmıyor. Hatta Allah korusun uzun süre uyanmazsa şekeri düşüyor. Ben mümkün değil memeyi veremedim uyurken ağzına. Ama biberonu ağzına sokunca refleks olarak emmeye başlıyor. Öylece saatte bir anne sütü verdik
Benimde vardı sanırım başkasına verdim hatırlamıyorum evde bulamadin yenisini alicam fiyatları çok artmış uygun fiyatlı araştırıyorum ben ilk doğduğunda süt gelsin diyede kullanmıştım hatta fazlasini dolaba buzluğa koyuyordum iyi oluyordu

X