2021 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    298
Günaydın güzel anneler 😍 Nihayet cinsiyeti öğrendik 🤣 Benim kuzucuğum Erkek💙 Hepimiz hayırla sağlıkla alalım kucaklarimiza 🤲🏻
Hayırlı olsun canım inşallah aminn
Bebekler arabayla uzun yola çıkabiliyor mu? Bende bu pandemi sebebiyle iyice sıkıldım bari bebekle vakit geçireyim gidip görmediğim yerlere onunla gideyim artık.
En sevdikleri araba yolculuğu cnm
Günaydın Kızlar ,
Şimdi doktordan çıktık . Cinsiyetimiz netleşti Erkek miş ..
sağlıkla sıhhatle gelsin inşallah
Aa hadi hayırlı olsun kiz demişlerdi dimi
Olsun cnm bir kiz bir erkek defteri kapatırsın:KK66:

Bu haftalarda şişkinlik ve gazla karın çıkıyor ama rahmin büyümesi farklı bir şey. Böyle top gibi yusyuvarlak başlıyor büyümeye. Beni en çok şaşırtan sandığımdan çok daha aşağıda olmasıydı. Filmlerde görürüz ya mide hizasında bir göbek 😄 oysa başta leğen kemiklerinin hizasında büyüyor
Benimki elips gibi çıkmış öne doğru sivrileşiyor. Şişkinlik falan değil yani bildiğin bebek 😂

Aynen bende çok heyecanlıyım,kız bebekleri çok seviyordum ,ama oğlan gibi hissediyorum,ama hangisi olursa olsun çok mutlu olacağım çünkü üç yıldır bekliyorum ve ilk gebeliğim ,yeter ki sağlıklı olsun ,sen ne hissediyorsun 🥰

Bende tam 15 haftalığım fakat hissedemiyorum birşey, bazen birşeyler oluyor karnımda ama bebişin hareketine yormuyorum ,bağırsaklarımdır ,karnımdır diyorum ,çünkü ilk gebelikte beşinci aya kadar hissedilmiyormuş diye okumuştum buralarda 😅ne zaman ayırt edeceğim acaba..
Bence bebeğin hareketiyle bağırsak hareketinin alakası yok. Çok aşağıda bir kıpırtı oluyor. Ayırt edebilirsin yani.

Günaydın Kızlar ,
sağlıkla gelsin canım. rica etsem kız denildiğindwki ve erkek denildiğindeki ulturoson resmini atabilirmisin acaba.

• Beğen
Reactions: H E
Günaydın Kızlar ,
Bak ne güzel oldu,1 kız 1 erkek aynı anda büyütür kapatırsınız defteri🥰 hayırlı olsun canım sağlıkla gelsin ❤️

🤣🤣 Ben bayılıp kaldım dün pertim çikmiş ya çok yorulunca uyuyorum hemen bazen hiç uykum gelmiyor ama
Ay iyiymiş yorulsam da olmuyor benim,8 de kalktım uyuyamadım geri biraz hava aldım soğuğa çıktım da kendime geldim yoksa bayılacaktım🤣

Bebekler arabayla uzun yola çıkabiliyor mu? Bende bu pandemi sebebiyle iyice sıkıldım bari bebekle vakit geçireyim gidip görmediğim yerlere onunla gideyim artık.
Uzun yola çıkılıyor tabii ama olan anneye oluyor. Zaten bebek ilk dört ay patates gibi yatıyor 😄 Hatta uzun yola çıkınca arabanın sallantısıyla hep uyuyor. Ama işte arka koltukta emzir, kusarsa üstünü değiştir. Kaka yapar bezini değiştir. Anne çok yoruluyor. Bir de oto koltuğu olduğu için alan da dar. Bebeği rahatça düz koltuğuna yatıramıyorsun, oto koltuğunun içindeyken bezini falan değiştirmek gerekiyor. Ter su içinde kalırdım

Kızlar gezme konusu açılmışken aklıma geldi. Mutlaka bir göğüs pompası alın. Resmen özgürlük aracı 😄 Dışarı çıkınca bebeği emzirecek yer aramazsınız, biberonla verirsiniz anne sütünü. Çok pratik oluyor.

Bir de yeni doğduğu zaman sürekli emzirmek gerekiyor ama gece bebek uyanmıyor. Hatta Allah korusun uzun süre uyanmazsa şekeri düşüyor. Ben mümkün değil memeyi veremedim uyurken ağzına. Ama biberonu ağzına sokunca refleks olarak emmeye başlıyor. Öylece saatte bir anne sütü verdik

X