2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Ah canım benim, seni çok iyi anlıyorum. Benim neredeyse 15 yıldır sürekli gördüğüm bir rüya var. Birinin bebeğini kucağıma verdiklerinde düşürüyorum istisnasız her seferinde. Bu rüyayı uzun yıllardır sık sık görüyorum. Neye delalet dedim geçenlerde baktım, içten içe iyi bir anne olabilecek miyim diye düşünüyormuşum meğer. Yani daha bebek ihtimali bile yokken bilinçaltım bunlarla doluymuş. Bilen bilir boyun düzleşmesi ve fibromiyaljinin arkasında yatan sebepler psikolojidir. Uzun fizik tedaviler sonrası hala duzelmediginde doktorum bana hafif antidepresan başlayalım dedi. Migrene birlikte artık çekilmez oluyordu. Benim gibi control freak, iradesi dışında gelişen olaylara tahammülü olmayan ben bana göre dünyanın en faso fiso işini denedim. Meditasyon 😄 tamam hala pamuk gibi değilim ama yaptığım zaman cok faydasını görüyorum. Istersen bi dene. Duanın gücünü de yadsıyamam, teslimiyet sonrası tatmini. Ama dediğim gibi bana göre safsata olan şey ise yaradı (yeşim bayraktar diye bi abla var, bi tek onunkileri denedim).
Testler için de gec degil. Riskli kısım ilk 3 ay olsa da sanırım takviyeleler için 2. Trimester bekleniyor.
Eşe tahammulsuzluge gelince 'ya ben neyse bisey demiyorum'. Burda yazılanları okuyorum da ne naifsiniz😆
Ahh o meditasyon hayatımın dönüm noktası oldu benim de 😊😊😊 hamilelikten önce de çok uzun zaman tedavi olarak gördüm ve şuan kendim devam ediyorum ve kesinlikle ruhsal olarak için de sıkıntı hisseden herkese tavsiyemdir 😊 hatta eşlerinizle birlikte yapabilirseniz sonucu daha bir güzel oluyor ❤

Selam kizlar 2 gunluk rahatliktan sonra bugun eski kusmalarima dönmüş bulunmaktayim gunum yine zehir oldu
Bitmiyor bunlar yaaa bitmiyooorrrr:işsiz:
Selam ☺️ Bende de öyle aralar oluyor ama iki gün ara uzun zaman önce tek sefer olmuştu. Genelde sabah akşam kötü, öğle saatleri nispeten daha iyi geçiyor bu dönem. Bir gün oturup yarım saat ağladım sanırım, çok bunaldım artık. Ama 11+4 oldum, artık geçmek üzeredir diye teselli etmeye çalışıyorum kendimi 😒

Kızlar ben o kadar saldım ki daha takoplazma rubella hiv idrar vs testleri yaptırmadım. Hiç hamile gibi hissetmiyorum aşırı karamsarlık haricinde hatta saatlerce unutuyorum ve sigara kahve isteğim dehşet başladı.. Sütlü Türk kahvesi ile ince düşük değerli içtim malesef vicdanım falan titremedi 😭 bir şey olmaz bundan günde bir paket içenlerin sapasağlam doğuyor hissi vurdu ki başlarda böyle değildi vicdanıma 10 ton beton otururdu yarıda atardım.... . İştahım bitti, eşim o kadar anlayışlı olmasına rağmen ona karşı da tahammülüm yok, gece salona yolladım uyusun diye (burnunda et var horluyor bazen döndüremiyorum) 😔😔Salı gününe devletten randevu aldım 9+4 olacak şu başta yapılması gereken testler için geç de kalmış olabilirim.

Bilmiyorum sizler nasılsınız, bebekle hiçbir bağım yokmuş gibi hissediyorum ve annelik duygum hiç yok.eş duygum da yok açıkçası, resmen Araf tabirindeki boşluktayım... Bunlar da beni çok korkutuyor eşim bebek ve ben sanki baş edemeyecek gibiyim. Bebek konusunda neden bu kadar ısrarcı oldum bilmiyorum ben anne falan olmak istemediğimi farkediyorum... Günde 2 3 saat anca uykuya dalıyorum, kötü rüyalar, huzursuzluk hat safhada.

Allah affetsin içimi döküyorum kızlar hiç kimseye böyle konuşmuyorum, hep olumlama yapıyorum. Sadece kötü bir anne olmaktan aşırı korkum tüm bu saçma sapan hisleri oluşturarak beni rahatlatmaya çalışıyor. Bu hipotermi geçiren birinin mutlu uyuma hissi gibi mi acaba?

Ah hormonlar. (bundan da emin değilim psikolog veya psikiyatri bir şekilde gitmem gerek hissediyorum)

Çok karışık kuruşuk anlamsız yazmış olabilirim asıl sorun testler için geç mi kaldım, annelik duygularınız nasıl, var mı aranızda karakteri 180 derece dönüp çok daha dipte daha manik hale geçen?
Selam canım. Ben de bir hafta öncesine kadar psikolojik olarak bayağı kötüydüm, hatta neden yaptık ki bu çocuğu dedim. Biraz mide bulantıları etkili bende ama hormonlardan dolayı psikolojik gel-gitler ve hatta depresyon olabiliyormuş, normalmiş bu dönem.
Bebekle bağ hissetmek zaten çok zor. Vardır hisseden belki ama bana da doktorun odasındaki bir şeymiş gibi geliyor (sadece orada ultrasonla gördüğüm için). Bulantılar hatırlatıyor kendini. O yüzden hiç sıkma canını.
Duygularınla ilgili de doktorunla konuş mutlaka. Bu dönem bir destek faydalı olabilir gerçekten.
Ek olarak meditasyon önermişler, kesinlikle deneyebilirsin. Sadece ilk günler biraz zor olabiliyor, bırakma hemen. Bir düzen kur kendine ve devam et.

Selam ☺️ Bende de öyle aralar oluyor ama iki gün ara uzun zaman önce tek sefer olmuştu. Genelde sabah akşam kötü, öğle saatleri nispeten daha iyi geçiyor bu dönem. Bir gün oturup yarım saat ağladım sanırım, çok bunaldım artık. Ama 11+4 oldum, artık geçmek üzeredir diye teselli etmeye çalışıyorum kendimi 😒
Insallah oyledir

Bacik Bacik sen nerelerdesin bayadir yazdigini goremedim. Herşey yolunda degil mi 😊
Ah kuzumm sorma evde işler çok fena, oğlum hiç yemiyor 1-2 haftadır. İşe gidiyoruum babası bakıyor, döndüğümde oğlana dalıyorum, mide bulantılarım çok arttı derken hiç gelemedim yanınıza :KK43: şimdilik yolunda çok şükür bir de yese oğlum biraz :dua: sen nasılsın? sana gerçekten helal olsun ya, iki çocuk ve hamilelik ve bu kadar pozitif kalabilmek :KK200::nazar:

Herkese merhaba. Ben dünden beri leğen kemiği ağrısı yaşıyorum. Sanki yanma var gibi. Biraz araştırdım normal bir ağrı ama erken daha. Böyle bir ağrı yaşayan var mı
Bennn..iki gündür özellikle yatarken ağrımak ne acıyor.. geçen gebeliğimde de olmuştu. hatta genişlemişimdir şimdi olmaz artık dedim ama ne fayda başladı yine :KK43: bi süre sonra bacaklarıma vurdu çok bacak ağrısı çektim. Umarım bunda böyle olmaz ve sende de :) endişelenme ama aksine iyiye işaret bence büyüyor yer açıyor kendine annesi rahimle birlikte :KK200:

Ah kuzumm sorma evde işler çok fena, oğlum hiç yemiyor 1-2 haftadır. İşe gidiyoruum babası bakıyor, döndüğümde oğlana dalıyorum, mide bulantılarım çok arttı derken hiç gelemedim yanınıza :KK43: şimdilik yolunda çok şükür bir de yese oğlum biraz :dua: sen nasılsın? sana gerçekten helal olsun ya, iki çocuk ve hamilelik ve bu kadar pozitif kalabilmek :KK200::nazar:
Hadi ya Allah yardımcın olsun canım ☹️ bebeklerin yemeyi reddetmesi de cok zor. Ama zorladikca da ters tepiyor. Ac kalinca fistik gibi yiyorlar😅
Ben iyiyim de oglum dis çıkartıyor bir kac gundur mızmız. Bir de yeni yurumeye basladi. Pesinden kosturuyoruz😪 Allah bir taraftan verirken diger taraftan dengeliyor gercekten. Ben hic hamile gibi degilim bir zorlugu yok bana çok şükür. Belki de o yuzden pozitif kalabiliyorumdur. Ev işlerinden firsat kalan ilk zamanda da dersin basina oturuyorum. Gunler boyle geciyor.. Bu arada İlk firsatta gidip cinsiyeti ogrenmek istiyorum yoksa meraktan cildiracagim🤪

Selam kızlar, grubun en nane mullası çıkıcam sanırım :işsiz: dün besin zehirlenmesi yaşadım gibi görünüyor, yazmıştım tabi ki :KK70:
inşallah bebiş iyidir aklıma takıldı. doktora söyledim bebekle alakalı hiçbir şey söylemedi, haftaya pazartesi kontrol var gün sayacağız artık, inşallah her şey iyidir :dua:

Selam kızlar, grubun en nane mullası çıkıcam sanırım :işsiz: dün besin zehirlenmesi yaşadım gibi görünüyor, yazmıştım tabi ki :KK70:
inşallah bebiş iyidir aklıma takıldı. doktora söyledim bebekle alakalı hiçbir şey söylemedi, haftaya pazartesi kontrol var gün sayacağız artık, inşallah her şey iyidir :dua:
İnşaAllah iyidir canım kötü düşünme.. sen daha iyi misin

Kızlar dün ki kanamadan sonra bugün kendi doktoruma gittim.. çok şükür her şey yolunda dedi eski bir kanama muhtemelen bir kaç gün sürebilir dedi.. veee cinsiyet içinde bir yorumda bulundu ama bir ay sonra net olurum dedi 🤗 oğlum oluyor Allahın izniyle 🤲🏻🤲🏻🤗❤️❤️😍
Öncelikle geçmiş olsun iyi olmana sevindim 😊🙏🏻 Allah bağışlasın sağlıcakla kucağına al ben de çok merak ediyorum cinsiyeti ama henüz çok erken bana 😁

Kızlar dün ki kanamadan sonra bugün kendi doktoruma gittim.. çok şükür her şey yolunda dedi eski bir kanama muhtemelen bir kaç gün sürebilir dedi.. veee cinsiyet içinde bir yorumda bulundu ama bir ay sonra net olurum dedi 🤗 oğlum oluyor Allahın izniyle 🤲🏻🤲🏻🤗❤️❤️😍
çok geçmiş olsun her şeyin yolunda olmasına sevindim :KK19: hadi bakalım hayırlısı olsun ilk çocuk mu olacak inşallah? :) 4. ayı atlatmak gözüme kritik gözüküyor hem cinsiyet hem tahliller açısından, yavaş yavaş öğrenip kafamızı rahatlatırız umarım :)
İnşaAllah iyidir canım kötü düşünme.. sen daha iyi misin
ben daha iyiyim, dün doğum sancısı gibi sancılar yaşadığıma yemin edebilirim ama ispat edemem :KK70: arada sancılar dürtüyor ama idare ediyorum.

Ya kızlar bilenler varsa bana cevap verebilir mi. Daha 8+1 günlük gebeyim ancak dün akşamdan beri göbek kısmım çok kaşınıyor tatlı tatlı bu nasıl geçer ve bu kadsr erkenden niye kaşınsınki.

Ya kızlar bilenler varsa bana cevap verebilir mi. Daha 8+1 günlük gebeyim ancak dün akşamdan beri göbek kısmım çok kaşınıyor tatlı tatlı bu nasıl geçer ve bu kadsr erkenden niye kaşınsınki.
Ben biliyorum diyemem ama karnınız büyüdüyse gerildiyse olabilir diye düşündüm okuduklarımdan. Nemlendirmek iyi gelebilir belki.

Ben biliyorum diyemem ama karnınız büyüdüyse gerildiyse olabilir diye düşündüm okuduklarımdan. Nemlendirmek iyi gelebilir belki.
Yok hayır zaten 8 haftalık içeride üzüm büyüklüğünde 😁 karnım büyümedi şaşırdım doğrusu şimdilik badem yağı sürdüm bakalım

X