2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Görmedim kusura bakma:) ben de kanama alanı görünmedi sende proluton kullanıyor musun ?
Proluton + estrofem + progestan iğne + progestan fitil + litunus fitil ve folik asit şuan bunları kullanıyorum. Kanama alanından sebep bu kdr devam edıyor akıntım, sen 1 kez mi doktora gıttın

Kızlar size bir şey soracağım. Anladığım kadarıyla sağlık ocağına gidip kan tahlili yaptırıyorsunuz sık sık ☺️ Tsh için gitmem lazım iki hafta sonra. Randevu alıp mı gidiyorsunuz yoksa direkt gidince tahlil yapıyorlar mı?
Benim bağlı olduğum aile hekimliği randevu ile çalışıyor. Sabah en erken saate randevu alıyorum, tahlil vereceğim için. Her aile hekimliğinde randevuya gerek olmayabilir tabi.

Kese ne durumda. Kanama kırmızı oluyor mu hiç ve pıhtılı
Herşey yolunda gelişim iyi dedi doktor en son. Kırmızı hiç olmadı, az da olsa nokta kadar parçalar var kahverengi ama sorun değil onlar dedi doktorum. Yine de bu kadar iğne ilaç vermesi ve haftaya tekrar çağırması korkutuyor

İnsallah gecer bir an önce.☹️ Eminim cok tedirgin ediyordur. Gorumcemin ve arkadasimin da boyle olmustu hatta aylarca kanama gorduler ama saglikla kucaklarina aldilar bebeklerini. Çoğu insan yasiyor bunu ben de saglikla kucagima alacagim diye inan 😊 pozitif dusunmek çok onemli. Saglikla gelsin miniğin insallah🙏
Teşekkürler bunları duyunca az da olsa rahatlıyorum 😊

Merhaba, ben de Melek. Tahmini olarak 20-25 Eylül arasında anne olacağım Allah nasip ederse. Ovülasyonda kendisi tam da yılbaşını tercih edenlerden. :) Bat 17 Ocak'tı 20 Ocak'ta kan verdim ve sonuç 1400+ hcg sonucu aldım. :)
Benim de ovulasyon yılbaşıydı, bat 15 ocaktı, 14 ocakta kan vermiştim 1040 değerini görmüştüm belki ikizdir dedim 😇 18 ocakta da keseyi gördüm 🙏 Kese tek bir taneydi, ama belki içinde 2 bebiş vardır kim bilirr

Merhaba , benim de beta hcg değerim iki günde 4 katına çıkmıştı.Üç embrio transfer ettikleri için dedk heralde ikiz yanda belki üçüz. O iki hafta ( ilk kontrole kadar geçen süre) ahh me hayaller ne hayaller 🤗 Ama aynı sizde olduğu gibi hep tel bir yerde batma oldu hep sol tarafımda bir takım çalışmalar hareketler oldu. Hala öyle. Sonra kontrole gittik tek gebelik ve gayet iyi görünüyor dedi🙏 Ne yalan söyliyim biraz rahatladım çünkü hem çoğul gebelik benim yaşta çok sıkıntılı ben ilk gebeliğimde preklampsi olmuştum zor bir süreç olabilirdi.hem de o kadar çok seyahat etmeyi seviyorum ve ediyorum ki ikiz ve üçüzle çok zor olurdu. Şimdi inşallah kangurusuna koyup koyup gezmeye devam 🤗 sizin kaç haftalıktı kaçırmış olabilirim 🙈 benim 7 oldu

bende ilk gebeliğimde preeaklampsi geçirdim 7 sene önce şükür sağlıkla dünyaya geldi oğlum☺️ Şimdi zor da olsa tekrar cesaret ettim umarım hepimiz sağlıkla kavuşuruz evlatlarımıza☺️

merhabalar bende 5 haftalik hamile oldugumu bikac gun once ogrendim nasipse eylulde dogucak:) kalp atisini kacinci haftada dinlediniz ben hemen doktora gitmeyip biraz bekleyip gideyim diyorum ins haftaya yada sonrali hafta
İyi günler bende 6+3 haftalık hamileyim. 6+1 de karından ultrasonla kalp atışını duymuştum

Kızlar batma ve ağrılar bugün arttı, kaçıncı haftada kesilecek veya azalacak bu acaba? ya da sıkıntı mı bazen beş dakika sürüyor. 🤦🏻‍♀️ Bu kadar sık ve uzun olmuyordu. Sizin nasıl gidiyor ağrılar (sata göre 5+3 deyim)
Altıncı hafta dolana kadar benimde sık sık batmalarım vardı canım gittikçe azaldı şimdi yok denecek kadar az hiç gibi bir şey.. azalacaktır 🙂 onlar bitince de mide bulantım ve baş ağrım başladı gerçi 🙄🙈 bakalım her uyandığım gün farklı bir şey hissediyorum resmen 😄🥰

Kızlar bulantınız ne alemde
Ben 2 kilo verdim nerdeyse
Zorla bişeyler yiyorum
Çokta zorlayamıyorum kusuyorum bu sefer
Şu bile içemiyorum
Bi akıl verin bana 😔
Offf sorma cok kotuyum 5 kilo vermisim hicbir sey yiyemiyorum surekli kusuyorum doktorum bir ilac verdi bugun ara ara buluntim oldu ama hic kusmadim sukur

Herşey yolunda gelişim iyi dedi doktor en son. Kırmızı hiç olmadı, az da olsa nokta kadar parçalar var kahverengi ama sorun değil onlar dedi doktorum. Yine de bu kadar iğne ilaç vermesi ve haftaya tekrar çağırması korkutuyor
Kanama devam ettikçe düşük tehlikesi var demek oluyor o yüzden takip altında olman gerekiyor. Bu gebeliğimde olmadı ama hep düşük tehlikem oldu benimde sürekli hastanelerdeydim hep. İğneler ilaçlar.. Ama şunu bil sağlıklıysa zaten her türlü büyüyor hiç bişey yapmasan kendine hiç dikkat etmesen bile. Aksine sağlıksızsa da istersen kendini pamuklara sar düşüyor. Doktorum bana böyle anlatmıştı ve ikisini de yaşadım bizzat gördüm. O yüzden içini ferah tut olumlu düşün git gide o kanama da biter Allah'ın izniyle

X