2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Biz 140x80 aldik 4-5 yasina kadar yatar dediler. Almisken uzun vadeli 140 olan alinabilir bence en azindan parasini cikarir, ama tabi alan darsa oda hosunuza gitmicekse o da ayri bir boyut.

Valla benim kullandıklarımı görseniz mağaza açardım günde kaç kez yaptığımı bile hatırlamıyorum. Ama bir günde çıktı yanlarda ve alt kısımlarda inş böyle kalır üste çıkmaz

Bende şuan 60x120 lik bir beşik var. Ama oturma alanına dönüştürülebilecek bir beşik dayanıklı da. O yüzden 1 yaşına kadar onu kullanıp 1 yaştan sonra ikeanın uzayan yataklarından yada montessori yer yataklarından almayı düşünüyorum çok pahalı olursa ikinci el almayı düşünüyorum hatta zaten şuanda da bütün eşyaları 2. El akrabadan gelme vs. Onlardan aldığımda beşiği de oturma yerine dönüştürücem kitap falan okurken kullanırız diye. Gerçi biz şimdiden oda yaptık oğlumuza. Odasına da tek kişilik bir yatak koydum uyku düzeni lluşana kadar 1 yaşlarına kadar yani onunla odasında kalıcam diye. Yatak odasıyla odasının arası uzak olduğundan duyamam diye odasına yatak koymayı tercih ettim

Sen çözmüşsün bu doğum işini : ))
bebekler evde sancı çekerken mi stres oluyor yoksa hastaneye gidince mi? en iyisi pek kurcalamamak susuyorum
Genelde okuduğum yorumlar sancının çoğunun evde çekilmesi yönünde, duş, istediğin gibi hareket etme imkanı, sessiz ve loş ortam vs. Ama hureyre'nin dediği gibi bebek strese girer mi, kalp atışlarını bilemeyiz sonuçta. O ayrı bir konu.
Hamileliğim boyunca 25 mglık kullandım ve düşürmeye yetti tiroidimi. Sadece son ölçümüm 3.50 çıktı, ben de takıldım biraz. Ama doktor bir risk görmedi.
Normal doğum istiyorsanız bırakmayın. Söylemesi kolay tabi ama doğumu kolaylaştırıyor.
Doktorum 32-36 arasını yasaklamıştı erken doğum olmasın diye. Cumartesi 38+3'te çatı muayenem olacak, belki ona göre yönlendirme yapar.

Sirkeli su pek fazla işe yaramadı kuzum bende ben çözümü sıcak su tutarak kuruyunca da krem sürerek buldum anca öyle rahatlatıyor

Benimde cuma 37 doluyor. Cumartesi radevum var soracağım bakalım bu squat pilates topu olayını filan .. 37 itibariyle erken doğum olmuyor zaten ama yine bense ay erken mi acaba diyorum
Benim doktorda ellerim için geçen hafta magnezyum yazdı ama sadece iki hafta kullanırız rahatlatsın çünkü doğumu geciktiriyor dedi aynı şekilde Bende haftadan sonra bırakıcam

Ben giyilebilen tarzda aldım eğer kullanışsız gelirse agraflı sadece belden takılanlardan almayı düşünüyorum.
Agraflı sadece belden takılanlar oturunca katlanıyor kuzum ama komple askılı olan agraflılarda göğüsleri füze gibi gösteriyor açıkçası aldım kızımda doğumdan sonrası için sütyen takamıuordum onu giyince

Benimde cuma 37 doluyor. Cumartesi radevum var soracağım bakalım bu squat pilates topu olayını filan .. 37 itibariyle erken doğum olmuyor zaten ama yine bense ay erken mi acaba diyorum
Ya benim minik kız 3 kiloyu gecti ondan korkum 4ü gecerse normal yaptrmiyo doktorum tabi nasipte ne varsa o olacak orasi ayri

Ben en başından beri göğüslerime de sürüyorum ama altı çatladı karnımda şuan hicbir şey yok çok şükür. Olmamasi benim icin mucize çünkü üst bacağında çizik şeklinde azıcık çatladı yani çatlamaya müsaitim.
Ben de bu soruyu merak ediyorum ya bende sıfır istek zaten enfeksiyonum da var ama eşimi düşündüğümden 30. Haftaya kadar izin veriyordum artık o da dokunmaya korkuyor 33. Hafta oldum . Sizlerde durum nasıl kızlar
Benimde yarın 34+1 Biz devam ediyoruz yarın kontrolde doktor bir şey diyecek mi bilmiyorum ama eskisi kadar sık değil artık seyreklesti korkudan

Benim de bugün bele ve bacaklara vuran adet sancım var. Geçen hafta da vardı ama yoklayıp geçiyordu bugün biraz daha etkili. Kontrolüm çarşamba günü çok merak ediyorum ne diyecek doktor.
Benimde 2 gündür gece tuvalate kalktığımda bi bakıyorum ağrıyo aynı dediğin gibi.. ama bence normal ya bebekler artık pozisyonu aldı baskı oluyo tabi..

Bende hep bunun tereddütünü yaşadım o yüzden ondan almadım diğerini hiç düşünmemiştim bile iyi ki öyle yapmışım ben şöyle bir şey aldım

Eklentiler

• 20210816_163614.jpg
    41,6 KB · Görüntüleme: 33
Ben de yarın 36+ lı günlere giriyorum. Doğum tarihim sat a göre 15 Eylül. 17 Eylül de doktorumun yurtdışında olması gerekiyormuş. Pilates topu, squat falan başlarsam erken olmasa bile gecikmesini önlemiş olurum belki.

Kızlar çok fena grip oldum yaaa
Dün dr gittim test yaptılar negatif çok şükür ama çok kötüyüm
Sadece parola kullanabilirsin dedi
Öksürük var ve doğum sezeryan olacak
Bi öneriniz var mı?

Biz 70x140 boyutlusunu aldık anne yanı park yatak. 4 yaşına kadar da kullanabilir dediler. O ahşap olanları çoğu arkadaşım önermiyor. Bebekler kafasını çarpıyomuş dişliyormuş vs. O yüzden park yatak al dediler. 4 yaşından sonrada zaten normal yatak alırız diye düşündük nasip olursa

Bi öneriniz var mı?
Çok geçmiş olsun. Bol bol su iç, meyve ye, bal ye karabiber at içine azcık. Sıcak şeyler tüket boğazların için. Limon sık sıcak suyun içine öyle iç C vitamini. Ben bunları hamileyken korona olduğumda yapmıştım. Tabi o zaman kıştı. Portakal falanda yemiştim ama limonda çok iyi oluyor

Bi öneriniz var mı?
Çok geçmiş olsun. Yazın grip daha zor. Ben saçma bir inatla parol içmedim. 1 hafta 10 gün sürdü. Sirkeli su içtim ateşimi düşürmek için. Normal suyuma da limon attım. C vitamini olsun diye. Bir de kabuk tarçın, zencefil, zerdeçal, tane karabiberi bir cezvede kaynatıp içtim. Doktoruma danıştım bitki çaylarının 2 fincanı geçmemesi koşulu ile izin verdi bana. Tamamen iyilesemeyince mecbur parol içtim. Parol sayesinde toparladım.

Bi öneriniz var mı?
Öksürük için bir fincan pekmezin icinde bir tatlı kaşığı kadar tereyag eritip icmek işe yarıyor ama kaynatmicaksin ısıtıp tereyağın erimesini saglicaksin.. bi dene istersen esim covidken bile fayda etmişti. Geçmiş olsun

Tahlil sonuçlarım çıkmış idrar yolu enfeksiyonu varmış bekliyordum zaten benim doğuştan idrar yolum dar olduğu için sürekli olan bir şey suya katılan tek şaseden verdi doktor halsizliğim de B12 çok düşük çıktı onun için de siprey verdi kanım normalmiş kansızlık yok dedi gece yine kasık ağrısı bel ağrısı oldu çok sürmedi ama iki üç saat kalp çarpıntısı yaşadım doktora da gitmiştim bir sorun yok demişti galiba bu da B12 eksikliğinden eczacı bayan da bana karnın inmiş ne kadar kaldı dedi 3 hafta var dedim o kadar beklemez bir hafta sonra doğar dedi bakalım tahmini tutacak mı 37 bitsin ondan sonra gelsin istiyorum ben de Allah bilir sağlıkla gelsin inşallah yavrum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…