2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302

Bende başak burcuyum o kadar araştırmıştım ki herşeyi doktorlar bana siz sağlıkçı mısınız diye soruyolardı

Tabii ödem de çok fark eder, eminim o kilonun çoğu ödemdi. O dediğiniz şeyi bilmiyorum ama kötü birşey olduğunu duymuştum, umarım bir daha yaşamazsınız ve güzel bir hamilelik olur hepimiz için..
İnşallah hiç de bilmeyin kötü bir rahatsızlık benim için de kötü bir süreçti. 7 yıl sonra şu an neden ve nasıl cesaret ettim bilmiyorum ama mevlam ne eylerse güzel eyler demişler diyip içimi ferah tutuyorum inşallah hepimiz için çok güzel olur

Bende 26 yaşındayım canım otomatik hesaplama kız tablo erkek gösteriyor bakalım ne olacak
Otomatik hesaplama doğru diyorlar. Tabloda yaşı herkes yanlış hesaplıyormuş miladi takvime göre olan yaşımızla çin takvimine göre olan yaşımız aynı çıkmıyor. Mesela ben 27 yaşındayım çin takvimine göre 28 ama. En güzeli ramzi teoremi %97 tutuyor

Çoğu doktorlar ve sağlıkçılar da Başak burcundan çıkarmış astrolojiye göre 7 yıl sonra iyi cesaret ama 7 yaşındaki çocuğunuz daha bilinçli , 2 numarayı büyütmek daha kolay olur bence..Büyük olan okula gidecek ( tabi bu süreç geçerse) diğeri de evde mis gibi bakarsınız, evi organize edip ( Başaklar bu işte de iyidir ne de olsa )

Merhaba kızlar aranızda yeniyim. 6+6 dayım yarın inşallah bebeğimin kalp atışını duymak için gideceğim. Bir haftadır mide bulantısı, ağrısı, hazımsızlık kısacası mideye dair her sorunu çok fazla yaşıyorum. Aynı durumda olan var mı ne zaman geçecek acaba deneyimli anneler bilir. Bi de folik asit de mide sorunu yapıyor diyorlar gece içmek çare olur mu acaba.

Aynen ben de döne döne uyurum ve sert dönerim bir şey olacak diye dikkat etmekten uyuyamıyordum ilk zamanlar iki gündür uyuyorum alıştım

Kızlar umarım hepiniz iyisinizdir .. benim tiksintilerim öyle çoğaldı ki telefon ekranı bile midemi bulandırıyor çok şükür kusmuyorum ama inanılmaz tiksiniyorum, ögrüyorum filan sürekli.. kafam da bi leyla gibi öyle tuhafım inşallah kısa sürede daha dinç oluruz. İlk 3 ay uyum süreci ve bunlar çok normalmiş .. yeter ki sağlıklı olsunlarda ana olmak kolay değil dmi yazılanlara baktım da bende çatlak kremi olarak lierac almaya karar verdim çok çok öneriliyor.. Fakat kaçıncı haftadan itibaren ve günde kaç kez kullanmamız lazım acaba tecrübeli anneler?

Ramzi teorisini ilk kez duydum canımm daha bebişi göremedik biz ama görünce mutlaka bakacağım bu dediğinize ilginç geldi bana da

Kese 5. Haftada görünür ama kalp atışı için 7. Hafta ideal.
Merhaba 5. hafta diyorsunuz ya aslında normalde 5 haftalık olmuyo hani daha küçük oluyo ya peki neye göre 5 haftalık diyip gidicez. Benim takvime göre 5 haftalık tam bugün ama bence normalde 3,5-4 haftalık falan kafam çok karışık

Kızlar normalde 2 gün sonra kalp atışını duymak için gidecektim ama bir haftadır geçmeyen kahverengi akıntım bugün artınca acil çağırdı doktorum. 6+0 biliyorum normalde ama doktor 6+3 dedi çok şükür kalp atışını duydum gelişimi iyi dedi susuz kalmış dedi oysaki az su içmiyorum da. Düşük tehlikem devam ediyor hemen bi iğne yaptı bir de burada kullanan arkadaşlar vardı c harfiyle başlayan bir jel( reçete eşimde de bilmiyorum şu an) verdi hiçbir yerde bulamıyoruz bulan var mı bana yardımcı olmak isteyen çıkar mı ?

Ben de bebek yapma çalışmaları hakkında aşırı bilgiliyim olunca ne yapacağımı hiç düşünmemiştim.. Şimdi sanırım geç kavuşunca kalp durması pıhtılaşma dış gebelik vs korkum var onları araştırıyorum sürekli duramıyorum... inşallah rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip eder.

Tebrikler inşallah sağlıkla ilerler değerin

Kızlar Ramzi teorisini yeni duydum ? Tabiki önemli olan sağlıklı doğması ama insan cinsiyetini de merak etmiyor değil...6.haftadaki ultrason görüntüsüne bakılıp anlaşılıyormuş , %97 tutuyormuş güya. Bilgisi olan var mı, daha önceki gebeliğinde deneyip de tutan ?

Kızımda geç döllenme olmadı ama 2 gün önce arkadaşımı götürmüştüm hastaneye oda 30 haftalık gebe onu beklerken kapıda başka bir bayanın konusuna tanık oldum 4 haftalık kalp atışını duymuşlar alttan muayene de şaşırdım nasıl duydular diye

Son adetin ilk günü gebeliğin ilk günü olarak hesaplanıyor. Yani adet geciktigi an 4 hafta dolmuş oluyor. Bana da çok saçma geliyordu ama kabullendim

Merhaba kızlar,
Eylül annelerine bir danışmak istedim.
Takvime göre 6+1 günlük hamileyim.
Geçen hafta öğrendim.
3-4 gündür çok hafif kahve rengi lekelenmem var (tırnak kadar)
Aynı durumu yaşayan var mı, normal mi?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…