2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
İlk evliliğimi 23 yaşımda yapmıştım 4 kez tüp bebek denemesi negatif sonuçlandı bu ikinci evliliğim 1 yıl olmuştu tam evlilik yıldönümü hediyemiz oldu 37 yaşımda normal yolla hamile kaldım 13 yıldır anne olma hayali kuruyorum ilk gebeliğim inşallah herşey yolunda gider çok endişeliyim 😔
Gerçekten harika bir şey

Merabalar bende eylül annesi olacagim sanirim :) son adet 24 aralik bugün kan verdim 25 cıktı. Dun idrar testi vermistim cok cok silik hayalet çizgi vardi.. 2 gün sonra tahlil tekrarliyacagim nasipse.. sag kasik agrisi , alt karin bolgesinde agri sertlik .. adet olacakmisim hissi var 2 gündür de..
Son adet tarihimiz ve belirtilerimiz nerdeyse aynı. Benim de 23 Aralık ve ayni belirtiler var. Sanki her an adet olacak gibiyim daha gitmedim doktora cuma gitcem. İnşallah sorunsuz geçer hepimizin 🥰

Son adet tarihimiz ve belirtilerimiz nerdeyse aynı. Benim de 23 Aralık ve ayni belirtiler var. Sanki her an adet olacak gibiyim daha gitmedim doktora cuma gitcem. İnşallah sorunsuz geçer hepimizin 🥰
Bende doktora gitmedim henüz kendim gidip kan verdim :) 3 gün sonra yine kan veririm hersey iyi giderse sanirim 1 şubat gibi doktora giderim. Umarim bebeginiz sizinledir🙏🏻

Merhaba kızlar,
Eylül annelerine bir danışmak istedim.
Takvime göre 6+1 günlük hamileyim.
Geçen hafta öğrendim.
3-4 gündür çok hafif kahve rengi lekelenmem var (tırnak kadar)
Aynı durumu yaşayan var mı, normal mi?
Yaşıyan arkadaşlar vardı. Birkaç sayfa önce yazmışlardı. İstersenız bi doktorunuza görünün içiniz rahatlasın. Sağlıkla kucağınıza alın inşallah 🙏

Eşim ve annem aşırı derecede beni germeye başladı kızlar ya sanki düşük tehlikem varmış gıbi veya ben hic dikkat etmiyomusum gibi sürekli uyariyo eşim. Öyle kalkma, ayran çalkalama, gerinme falan diyo surekli kızıyorum bak bu bebek bu kadar ufak biseyden gidecekse zaten sağlıklı degildir yerlesememistir gidecektir zaten, insanlar aylarca otobuslerle ise gidip ayakta durarak çalışıyor yine bisey olmuyor abartma diyorum. Biraz onu ikna etmisken simdi de annem aradi dışarı çıkcaz dedim bi ton laf etti ilk üç ay bari çıkma o yokuşu nasıl tirmancaksin otur oturduğun yerde bilmem ne diyerek canımı cok sıktı. Ben de dikkat ediyorum hicbiyere uzanmiyorum ağir kaldirmiyorum ev bile süpürmuyorum ama onlar mı abartiyo ben mi bilmiyorum. Ben zaten kendimi normalde de cok yoran biri değilim simdi ekstra dikkat ediyorum artik kafayi yicem yaa
Onlara hasta olmadığını sadece gebe olduğunu söyle 😅

Bu videoyu izleyebilirsin ailene

Allah'ım inşallah sağlıkla kucağımıza alırız bebeğimizi 🤲benim hiç belirtim yok başlarda vardı şimdi olmayınca sanki hamile değilmişim gibi geliyor moralim çok bozuk gözlerim doluyor 😔 🥺
Duygulanmak, gözlerinin dolması falan da hamilelik belirtisi ki😊 Hiç üzmeyin kendinizi, kimi kişilerde bulantı olmuyor bile😊 Belki de o şanslı gruptansınızdır😊 İnanın oğlumda mide bulantısı,kusma yüzünden 8 kilo vermiştim. Allah'tan ilk üç ay depolardan besleniyorlar, bi de tombiş bir insanım da sorun olmadı 😊☺Sağlıklı olsunlar ama o bulantı kadar hayatı zehreden bi durum yok 😊

Bende doktora gitmedim henüz kendim gidip kan verdim :) 3 gün sonra yine kan veririm hersey iyi giderse sanirim 1 şubat gibi doktora giderim. Umarim bebeginiz sizinledir🙏🏻
İnşallah. Ben kan bile vermedim🤭 sadece adetten 1 gün önceden beri idrar testi yapıyorum her gün daha da belirginleşiyor. Zaten adetten 3 gün gecti

Eşim ve annem aşırı derecede beni germeye başladı kızlar ya sanki düşük tehlikem varmış gıbi veya ben hic dikkat etmiyomusum gibi sürekli uyariyo eşim. Öyle kalkma, ayran çalkalama, gerinme falan diyo surekli kızıyorum bak bu bebek bu kadar ufak biseyden gidecekse zaten sağlıklı degildir yerlesememistir gidecektir zaten, insanlar aylarca otobuslerle ise gidip ayakta durarak çalışıyor yine bisey olmuyor abartma diyorum. Biraz onu ikna etmisken simdi de annem aradi dışarı çıkcaz dedim bi ton laf etti ilk üç ay bari çıkma o yokuşu nasıl tirmancaksin otur oturduğun yerde bilmem ne diyerek canımı cok sıktı. Ben de dikkat ediyorum hicbiyere uzanmiyorum ağir kaldirmiyorum ev bile süpürmuyorum ama onlar mı abartiyo ben mi bilmiyorum. Ben zaten kendimi normalde de cok yoran biri değilim simdi ekstra dikkat ediyorum artik kafayi yicem yaa
Iyiliğinizi düşünüyorlar bence. Bu kadar kafanıza takmayın 😊 Zamanla alışırlar 😊

Kızlar normalde 2 gün sonra kalp atışını duymak için gidecektim ama bir haftadır geçmeyen kahverengi akıntım bugün artınca acil çağırdı doktorum. 6+0 biliyorum normalde ama doktor 6+3 dedi çok şükür kalp atışını duydum 😊 gelişimi iyi dedi susuz kalmış dedi oysaki az su içmiyorum da. Düşük tehlikem devam ediyor hemen bi iğne yaptı bir de burada kullanan arkadaşlar vardı c harfiyle başlayan bir jel( reçete eşimde de bilmiyorum şu an) verdi hiçbir yerde bulamıyoruz bulan var mı bana yardımcı olmak isteyen çıkar mı ?
Gözünüz aydın. Benim ilk gebeliğimde de bi hafta lekelenmem olmuştu az az progestan kullanmıştım düşük tehliken var demişlerdi. Şimdi 2 yaşını geçti ☺️sizde sağlıcakla kucağınıza alırsınız inşallah

Merhaba kızlar,
Eylül annelerine bir danışmak istedim.
Takvime göre 6+1 günlük hamileyim.
Geçen hafta öğrendim.
3-4 gündür çok hafif kahve rengi lekelenmem var (tırnak kadar)
Aynı durumu yaşayan var mı, normal mi?
Kırmızıya dönmediği sürece lekelenmeden korkmayın bende yaşadım öyle tırnak kadar da değildi fazlaydı. Ama çok dikkat edin kendinize iş yapmayın ağır kaldırmayın istirahat edin ben öyle atlattım. Bi de doktorunuza danışın belki progestan başlar

Kızlar Ramzi teorisini yeni duydum ? Tabiki önemli olan sağlıklı doğması ama insan cinsiyetini de merak etmiyor değil...6.haftadaki ultrason görüntüsüne bakılıp anlaşılıyormuş , %97 tutuyormuş güya. Bilgisi olan var mı, daha önceki gebeliğinde deneyip de tutan ? 😃🙃
Karından ultrasonda bebek sağdaysa kız soldaysa erkek. Vajinal ultrasonda da tam tersi diyorlar. Benim çevremde herkeste tuttu bende dahil. Kendimde tekrar deniycem daha bebeği göremedik ama ☺️

X