2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim kız da döndü 2-3 hafta önce. Bazen aşağıdan bıçak saplanır gibi oluyor. Farklı bir ağrı hissediyorum. Ne olur vaktinde gel diyip duruyorum, çünkü doğuracam gibi hissediyorum. Ama idrar kaçırma gibi nir durumum olmadı daha.

Benim hiç aklımda bile yoktu lazım olur mu acaba ya
İlk bebiste hastanede sütümü sağıp şırınga ile verdiler ama sonra emmek istiyor biberon getirseniz iyi olur dediler. Biberon ile süt+mama verdik. Sütüm arttıkça da sadece memeden emdi zaten. Bence bir ufak cam biberon yedekte dursun, en kötü su vermeye başladığında kullanırsın

Selam , doktor bana da doğuma kadar 1x200 kullanacaksın dedi. Henüz dönmedi erken doğum riskim de yok ama

Ben de bunu aldım. elimin altında dursun kullanmazsam sonraki aylarda su için kullanırım diye aldım.zamanı gelince de iki adet aynı Boy avent alacağım . Biri süt- meyve suyu diğeri su için .

Eklentiler

• EC3A6D4A-BCC0-4FC5-9F2F-782190DFF3DF.jpeg
    75,2 KB · Görüntüleme: 32
Aynen ben de öyle yapmıştım 30 CC mi neydi minicik hastanede özellikle sezaryen olunca gerekiyor. hiç reddetmedi biberon aldı diye. Sonra da su veririm diyorum. O yüzden büyük boy şu an için almayacğım.

Ben de bunu aldım. elimin altında dursun kullanmazsam sonraki aylarda su için kullanırım diye aldım.zamanı gelince de iki adet aynı Boy avent alacağım . Biri süt- meyve suyu diğeri su için .
Su için çok kullanışlı bir biberon, hiç gaz yapmadı bize 6 aydan sonra kullandım kızımda neredeyse bir yıl yanımda tasıdım.

Aynen ben de öyle yapmıştım 30 CC mi neydi minicik hastanede özellikle sezaryen olunca gerekiyor. hiç reddetmedi biberon aldı diye. Sonra da su veririm diyorum. O yüzden büyük boy şu an için almayacğım.
Bizde de reddetme olmadı sanırım bebislerle alakalı bir durum. Memeyi geçtim durduğu yerde yanak kol ne bulursa emiyordu siringayi da emmeye çalışınca hemşire böyle olmuyor siz biberon getirin demişti. umarım bunların da emme refleksi güçlü olur

Valla ben söyleyenlerin yalancısıyım daha hiç doğurmadım ilk anda 4 kilo vermişsin ne güzel kalan 3 kiloyu da 2 haftada veririz belki ya neden olmasın
Ben bir önceki gebeliğimde 53 ile hamile kalıp68 olmuştum eski kiloma inmek şöyle dursun atmışlı rakamlardan yaklaşık iki sene kurtulamadım gerçi uğrşmdımmda ama az kilo alanlarda sonrsında kilo alma durumud oluşuyor sut için yiyen çok oluyor vucut depolarını sute göre ayarladığı için çokta takılmıyorum ama çok ödem olanlarda kilo kaybı fazla oluyor bende açıkcası yok olsunda istemem insnın yurumesi bile zorlaşıyor arada kramp giriyor etkisi iki gun suruyor ödemli ayaklarla iş zor

La
lansinoh kremi olan marka onun setini al e bebekte görmuştum yenidogan ağzıda var kirli olunca kullanırsın anne memesine en uyumlu marka o benim sut sağma makinem ile berberdi biberon almadımmama arkdaşımınnçocuğu hiç içmiyordu kızın sutude azdı ben sağıp vermişti ondn içiyordu sınra gidip o marka biberon aldı zaten onaylı bir biberon eğer değişeceksen o marka ile değiş

İnşAllah çatlamayız Ben de endişelenmiştim acaba sütüm mü olmayacak diye... demek ki kişiden kişiye değişiyormuş bu durum da...
Ben geçenki gebeliğimde açıkcası hiç dıkkat etmedim öyle sut geldiğinede şahit olmadı kuruluk vesaire kremde surmedim şuan ne karnıma ne gögsume surmedim çokmerken olduğunu dulunuyorum gögus için on gun kala bu sefer surerim belki sutum uçuncu gun geldi bebege yetecek ölcude onun öncesinde sut dolma durumu ols gelirdi ikiz olsaydı çocugum ikisinide takviyesiz doyururdum göguslerime dokunmuyorum bile ben şuan neticede kremler dışardan yumuşaklık sağlıyor gunlar öncesinden surmek bence boşuna birşey bu yleştirme değil ki yumuşatma

Evet aslında aklımda lansinohta var bi ona da bakıyım kesinlikle değiştiricem . Bugün kremini de aldım hatta lansinohun

Arkadaşlar evde kendi cihazıyla şekerini ölçenler var mı? Açlık şekerimi ölçtüm ama tokluk bilemedim nasıl yapmam lazım?
Ben hemen söyleyim gebelik şekeri çıktı bende. Tokluk şekerini ağzına attığın ilk lokmadan 1 saat sonra ölçmen lazım. Yemek istediği kadar uzun sürsün önemli değil ilk yediğinden itibaren dedi dr. Tokluk şekeri 140 altı olması normal

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…