2021 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Benim hiç aklımda bile yoktu lazım olur mu acaba ya
Eczaneden 30cc olanları var yenidoğan için sarılık olma durumuna karşı biberon lazım olabilir ama mama ile buyuyecekse diğer biberonlardan alabilirsineşime ebeler aldırmıştı ama misafir çocugu onu krmış lazım olur diye e bebeğe baktım bulamadım zaten uç gun vermiştim 😂lanshon o markayı alabilirsin ama ben onun 30cc bakcağım e bebekte yok birde yenidoganların ağzı farklı oluyor seti vardı bende bir biberon var sutum gelmezse belki alırım lerde

Evet aslında aklımda lansinohta var bi ona da bakıyım kesinlikle değiştiricem . Bugün kremini de aldım hatta lansinohun
Bana 30 cc lazım yoktu sette ağzı yenidogan olan vardı ama eczaneye sorarım sutun geç gelme durumuna karşı lazım oluyor almasam ebeler aldırtabilir diye ama bakarsın sutum gelmez o zaman ben seti alırım yedek biberonlarlar lazım arkadaşımda her marka vardı 😂 cam vb bana lazım olmamıştı

Emerse çok gereksiz. Emmezse gerekli olabilir. Ben ilk hamileliğimde de şimdi de sadece küçük boy cam biberon aldım. Hastanede gerekli oldu, sonrasında da su vermeye başladığımda suluk niyetine kullandım. Şimdiden bu kadar almana gerek yok gibi canım
Aynen emerse zaten gerekli değil. Bendekini vereceğim ya belki 2 boy alırım . Bu arada cam daha mı iyi benim de aklım cam olanlarda kalmıştı ama biraz ağır

Kizlar bide size bir soru daha benim kiz erken döndü biraz da asagida kafasi yururken cok zorlaniyorum sanki biraz sıksam kendimi doguracam :KK66:) bide o hareket ettikce bazen cok afedersiniz idrar kacagi oluyor sizde de varmi bu tarz seyler arkadasim 39. Haftasinda hic oyle seyler yasamadi
Şuan senin pozisyonuna göre normal gözukuyor karnında inmiş olmalı ki böyle durum oluyor 34 ten sonra yanlamaya başlıyor 36 dn sonra hemmpozısyon alıyor hem karın inmiş oluyor ama kişiye göre değişr çok fzla yurume uzanır dur derim çok hareket baskıyla birlikte açılma olabilir benim şuan yan parlel duruyor bazen ters pozısyonda kaldığıda oluyor

Bana 30 cc lazım yoktu sette ağzı yenidogan olan vardı ama eczaneye sorarım sutun geç gelme durumuna karşı lazım oluyor almasam ebeler aldırtabilir diye ama bakarsın sutum gelmez o zaman ben seti alırım yedek biberonlarlar lazım arkadaşımda her marka vardı 😂 cam vb bana lazım olmamıştı
Ya evet başlangıç için 30 ya da 60 cc iyi oluyor süt olmazsa en ufak boy ile verilmeliymiş gaz olmaması için beşe 1 tane en ufak alıcam ama bu 30 cc likler zaten en fazla 3 gün kullanılır o yüzden ucuz yollu alcam 125 ve 260 lıkları da ya lansinoh ya da avent alırım bakalım 😁 ay ne zor işlermiş

Ya evet başlangıç için 30 ya da 60 cc iyi oluyor süt olmazsa en ufak boy ile verilmeliymiş gaz olmaması için beşe 1 tane en ufak alıcam ama bu 30 cc likler zaten en fazla 3 gün kullanılır o yüzden ucuz yollu alcam 125 ve 260 lıkları da ya lansinoh ya da avent alırım bakalım 😁 ay ne zor işlermiş
Bir biberon açıkcası bana şöyle lazım oldu dışarda veriyordummsutumu sağıp koyuyordum su vermedim açıkcası sutte olduğu için sgma makinesinin vardı sağıp poşete koyup dolaba atıyordum yada içiriyordum biberon meme reddetme durumları olmadı ama sutu gelmeyenler için senin aldıkların çok değil bebek bazen içmiyor yeni mama hazırlıyon acil oluyor yani yedekler gerekli

Aynen emerse zaten gerekli değil. Bendekini vereceğim ya belki 2 boy alırım . Bu arada cam daha mı iyi benim de aklım cam olanlarda kalmıştı ama biraz ağır
İlk başlarda sterilizasyonu sağlamak için kaynatın diyorlar. Ne bilim belki diğerini de kaynatinca bişey olmuyordur ama her zaman cam daha sağlıklı geliyor bana😊 yine aventin minik cam biberonunu aldım. İleride de mama kullanmak zorunda kalırsam kızımın biberonu kendi tutarak emecegi dönemde cam ağır diye belki diğerini seçerim 🤷

Arkadaşımın ablası K. Doğum doçent doktor bana doğum sonrası biberonla süt verilmesine izin verme dedi senin sütünü bile sağsalar şırıngayla versin dediler o yüzden bibeberonu silmişim aklımdan. Mama da olsa yani
Ben de hastane çantasına kaşık biberon koydum süt gelmezse veya ememezse şırınga veya kaşık biberonla beslediklerini duymuştum normal biberon koymadım süt sağma makinamın biberonu da var zaten çantada bir de anne sütü cam biberona konmazmış yağlı kısmı cama yapışıp orda kalıyormuş çocuğa gitmiyormuş kaliteli plastik olanları öneriyorlardı

Kasilmalarinvar mıydı kasılma sancı olursada veriyolar sanirim🤔🤔
Ben ilk kan tahlilinde öğrendim gebeliğimi. 4 gün gecikmeyle 1600 bhcg ve 26 progestrron çıktı sonuç . Doktorum ikisinin de tahlilini istemişti. Progesteronu düşük buldu. Yaşım 39, “bu yaşlarda 30 üzeri olmasını isteriz Gebelikte. Sonuç kötü değil ama takviye alırsanız daha iyi olur“ demişti. Bu gebeliğimden 1,5 sene önce bir kaybım olmuştu. Doktor Bunu da bildiği için hiç riske atmak istemedi diye düşünüyorum. Çünkü o düşüğü yaşadığımda takipteki doktorunuz progesteron baktırmamış diye altını çize çize söylemişti .
İnşallah hepsi zamanında sağlıkla Selametle doğsunlar , Sağlıkla büyüsünler . amin 🤲🏻💐

Kiz nerelerdesin sen ben de bu donem dugundu falan giremedim ara ara baktim hic yazilarinida goremeidm
Iyi olmana sevindim masallah bebekte iyiymis
Sezon açıldı iş açıldı kuzum 3 hafta kadar daha çalışıcam sonra doğum izni allahın izniyle. Den nasılsın herşey yolundamı.

Bizede iste 35 ten sonra tahminimce bıraktırır heralde yoksa uzayip gitcek 😊😜
Bende kullanıyorum canim, sabah akşam 200X1
Bakalım ne zaman bıraktıracak doktorlar. Fitil kullanmak birşey değilde, gebeliğin basindan beri oksapar ve Proluton kullanmak beni yordu. Neyseki son 7 haftaya girdim. Herşey yolunda giderse, erken doğum falan olmazsa sezeryan tarihim 10 Eylül 😍

Bende kullanıyorum canim, sabah akşam 200X1
Bakalım ne zaman bıraktıracak doktorlar. Fitil kullanmak birşey değilde, gebeliğin basindan beri oksapar ve Proluton kullanmak beni yordu. Neyseki son 7 haftaya girdim. Herşey yolunda giderse, erken doğum falan olmazsa sezeryan tarihim 10 Eylül 😍
Erken değil mi 10 Eylül doktor mu verdi tarih canım

Ben de hastane çantasına kaşık biberon koydum süt gelmezse veya ememezse şırınga veya kaşık biberonla beslediklerini duymuştum normal biberon koymadım süt sağma makinamın biberonu da var zaten çantada bir de anne sütü cam biberona konmazmış yağlı kısmı cama yapışıp orda kalıyormuş çocuğa gitmiyormuş kaliteli plastik olanları öneriyorlardı
Yok canım ya, kim dedi onu bilmiyorum ama işe başladığımda da sütü sağıp cam biberonla veriyorduk, hatta ciddi yağlı bir sütüm vardı ama ben hiç yapışma görmedim yaşamadım 🤷 donmuş sütten bahsediliyorsa süt ilitma sıcaklığını iyi ayarlayamamislardir.

Yaa erken doğum mu?!😳 Allah korusun, iki gündür bende de var maalesef, bebeğin amniyon sıvısından dolayı zarar veremez diyorlar. Çok aşırı uzun sürerse bir ihtimal diyorlar ama yine de insan endişeleniyor... daha kontrole 4 gün var😢
Bende başından beri var, hatta adetim geciktiginde enfeksiyon var hamile olmam mümkün değil diye düşünmüştüm. Doktor hormonlardan dedi. Erken doğum riskinden bahsetmedi ama ben araştırırken bir yerde biri yazmıştı suyun erken gelmesine sebep olur mu acaba diye, benim de oradan kafama takıldı. Haftaya kontrol var soracağım doktora. Siz de sorunca bilgi verir misiniz sizinki erkenmis

Selam kızlar🌸 bayramdan dolayı şehir dışındaydım doğru düzgün bakamadım buralara neyse ki geldim evime.. hamilelikte başka yere gitmek çok zor bnce ya ister istemez düzenin değişiyor filan zor.. anneme de gittim ister istemez daha çok yattım 😂 ve aşırı ödemlerim başladı iki gündür ayaklarım kütük gibiydi arada ellerim şişiyor sonra geçiyor .. ama ayaklarım ve bacaklarım beni çok zorladı üstüne birde sıcaklar..
hala biraz şişler 😑 yukarı dikmek iyi geliyor bir nebze .. sona yaklaştıkça vücutta değişimler hızlı artıyor .. ama bu şişme olayı çok sinirlerimi bozuyor ya tuz zaten bildim bileli ekstra kullanmam bol su içiyorum filan alakası yok o yuzden bence ..
Ama hareketsizlik daha da tetikliyor ona emin oldum 😑

X