2021 Aralık Anneleri

Bizim doktor kilosu normalse gece kendi uyanmıyorsa uyandırma dedi. 5-6 saat deliksiz uyuyabiliyor.
İlk ayları düşününce ne kolayladık diyor insan.
İlk kucağıma aldığım günle şimdiyi düşününce bende sanki 5. Çocuğumu büyütüyormuşum gibi Acaip bir şey bu kadar kısa zamanda, bu kadar çok bilgi yüklenmesini özümsemek. Bugün instagramda reflülü bebeği olan kıza tavsiye verdim filan. Zamanla bebeğin dilini çözünce ne istediğini de anlıyorsun. Bugün beraber pide aldık. Başta sadece korku vardı. Şimdi tecrübe konuşuyor küçük bir canlı var, her girdiğin ortamda ilgi odağı oluyor. Bilir kişide sensin

İnşallah canım valla kendim olmuş gibi canım acıdı resmen
Henuz oyle can yakan bi agri yok ya dur o kadar uzulme halime cok baslangic seviyede insallah ilerlemeden tecrubelerimle halledicem resmen tecrubeli ana olduk allahim sana sukurler olsun
Kesinlikle cok fazla yol geldik, iki saatte bir beslenen bebeler icin simdi 6 saatleri konusuyoruz Benimki gece 6 saati gecince mizirdaniyor, belki emzik falan taksam pispislasam uyur ama hic denemedim hep sut verdim 6.aydan sonra gece sutunu tamamen biraktirmaya niyetliyim ama bi doktora danisicam yine de bakalim

Bu kadar hizli bunca bilgiyi ozumseyebilmemiz bence dna’mizda varolanin ortaya cikmasi. Yuzyillardir biriken bilgiler bir vucutta can buluyor resmen. Ateisler???

Başlattığın halde ihtimal varmi Yaa uzak mesafe ilişkisini uzak şehirlere mi tasisam
10 binde 1 varmış
Benimki bebek çıktıktan sonra baya uğraş verdi o ara sordum tüpleri bağlıyorum dedi Sonra hemşire oo iyi bundan sonra rahatsın bağlamışsın tüpleri dedi bidaha doktorla bahsi geçmedi.
Bebek çıktıktan sonra bizimki de bayagi bi uğraştı ama bağlama işlemi diye düşündüm hiç sormadım. Her kadın doğumcu anlar herhalde dimi ya zaten kaç ay önceki yaptığını kendi de hatirlamaz kontrol edip bakacak duruma. Başka bir doktora gitmeyi düşünüyorum bakalım ne durumda
Ben doktora aman sıkı bağlayın dedim, o da merak etme kestim ucunu iki kere bağladım dedi. Ordan biliyorum yani. Ama bir arkadaşımın doktoru unutmuştu yapmayı.
Hamile kalıp mi anladı yoksa

Teşekkürler evet benim ikinci çocuğum kıyaslama yapmamak gerek ama görünce hevesleniyo insan dün bir iki kere egzersiz yaptırdım bu hafta döner inşallah

Kızlar dün eşim bakiyodu bebeğe ben de mutfakta yemek vs uğraşıyodum. Baktım bebek koltukta. Eşime dedim ki bak saniyeler içinde dönüyor ordan indir düşer. Mutfaga gittim beş on dk sonra çat diye bı ses. Aklım çıktı anladım bişey oldu. Bebeğim düşmüş koltuktan eşim koşmuş ama ayak kısmından yakalayabilmis kafası yere çarpmış . Zor sakinlestirdik korkmuştu da çok sizler de dikkat edin aman.

2 saat uyanık kalırsa savaş çıkıyor o yüzden max 1.5 saat sonra uyutmaya başlıyorum ben yoruluyo çünkü ama dediğin gibi bir yöntemde sabit kalamıyorum istesemde. O kadar çok huysuzlanıyor kendini atıyor ağlıyor ki mecbur yöntem değiştiriyorum inan sakin kalmak için çok çabalıyorum ama olmuyor yapamıyorum çok yoruldum
Gündüz uykularında aralıklaro genelde eşit tutmaya çalışıyorum ama saatleri sabitlemeye çalışacağım belki o fayda eder
Sen erken doğum yaptin ya biraz atak zamanlarınız yeni mi geliyo acaba?
Bence öyle ya. 21 aralıkta doğması lazımdı 3 kasımda doğdu. Şuan 4 ayı 10 gün falan geçmiş durumda o hesaba göre. Dünden beri daha ılımlı gibi birde. Yine zor geçiyo uykuya ama en azından kucağımda falan uyutabilmeyi başardım yine. Umarım ataktor uyku gerilemesidir de düzene girer böyle devam etmez ya

Bişey yok demi çok geçmiş olsun
Bilirim bnm oğlan yataktan öyle düşmüştü kafasını iyi kontrol et cnm Allah korumuş

Bir diğer gelişme de akşam misafir varken bebeği oyun halısına koydum . Kızcem de sırtı yer bulur bulmaz dönüyor artık oyuncak vs umrunda değil. Neyse döndü yine yüz üstü. Dedim öyle kal duzeltmicem. Kafamı bı çevirdim kizcem yüz üstü iken sırt üstü dönmüş yine ben sookkk artık nasıl döndü tesadüf mü bilinçli mi anlamadım

Bişey yok demi çok geçmiş olsun
Bilirim bnm oğlan yataktan öyle düşmüştü kafasını iyi kontrol et cnm Allah korumuş
Aynen canım Allah korudu. Ben ondan çok korktum heralde birlikte agliyoduk. baktık her yerine ama bi anormallik olmadı hareketleri falan da normal. Dokunduk ufak ufak hani çok ağrı sızı şişlik varsa Dr a gidelim diye ama yoktu

Aman iyi olmasın bi kaç saat uyutma öyle durumlarda kusma bişi olursa dr götür belki biliyorsundur ama
Buralardan uzak olsun arkadaşın bebeği düşüyor kafa çatlıyor 2-3 gün müşadede kaldı darbe almaması gerekiyormuş tekrar çatlar diye aynı yer bişey olur diye
Bn oğlandan tecrübe bi yerde bırakamıyorum beşiğe koyuyorum ağlasın daha iyidir diyorum

Olur tabi başka doktor da anlar sonuçta ikiside ulteasonla bakıyor.Ihmal etme git kafanda takintiyla yaşama

Kesinlikle öyle. Ben çok hareketli olduğu zamanlarda yerde bile tutmuyorum tek başına olunca WC ye gidersem falan.
Uyanikti zaten canım. Benim kızın pek uykusu yok zaten.. Korkmuştu sadece çok şükür bi sıkıntısı olmadı. Allah yardımcımız olsun bebeklerimizi korusun inşaallah.

Aynı durumdayız. Bende çaresizim bu konuda çarelerde çaresiz sabırla geçmesini bekliyorum sanırım başka çare yok gibi

Düzelir düzelir sadece sabır

Bizim sadece gece uykuya geçerken öyle oluyordu 2 gündür gündüz uyuturken 1 saat arbede yaşıyoruz
Saat 10dan 11e kadar uyutmaya uğraştık hüngür hüngür ağladı yavrum altını soydum ayaklarına masaj yaptım emzirdim kucağımda bayıldı en son
Dünden beri koltuktan ayrılamıyorum uyuduktan sonra popom düzleşti valla

Benim ki de 3 gündür böyle sabah 7 de uyandı 9.5 da zarzor uyutmustum ayağımdan bıraktım uyandı geride uyumadı,uyumadigi gibi dursa oyun oynasa yok sürekli mizirdaniyor kucakta gezmek istiyor.Birde pamukcuk geçmedi karnını da tam doyuramıyor sanırım bugün birde sıcak var evin içi 28 derece saat 12 gibi hamakta sallayarak uyuttum.Yaninda duymasam uyumuyor.Bittim ben valla yardımcı istiyorum.Ama bebeğim başkasında durmuyor☺

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…