Popüler Konu 2025 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Ya sağlık bakanlığının tanıtım filmini gördünüz mü? Benim içim ürperdi izleyemedim . Rezalet
Gördüğüm andan itibaren tüm cinlerim tepemde. Nasıl bir akıl ve vicdan tutulmasıyla hazırlandı bu, hiç mi bi doktor görmedi değerlendirmedi, bunu hazırlayan ekip içinde hiç mi anne yok inanılır gibi değil aklım almıyor 😡 Onlarca vajinal doğuma girdim, onlarca sezeryan ameliyatına girdim her ikisinde de evladına sağlıkla kavuşmak isteyen anneler dışında bişey görmedim. Nası bi mantıkla sezeryan doğum yapmış kadınlara bu şekilde psikolojik şiddet uygularlar. Elalemin çenesini kapatamadık bi de televizyonda dönmeye başladı bu saçma sapan şeyler. Sanki sadece doğum şekliyle anne olunuyor. Nereye gitti 9 ay, nereye gitti onu büyütene kadar yaşananlar. Evet vajinal doğumu teşvik edelim ama bir kadını zorla vajinal doğurtmak hem annede hem bebekte ciddi sağlık sorunlara, psikolojik sorunlara sebep olabilir. Ayrıca kime göre normal doğum yaa daha VAJİNAL doğum diyemiyorlar. Aşırı aşırı tetikledi bu durum beni

Gördüğüm andan itibaren tüm cinlerim tepemde. Nasıl bir akıl ve vicdan tutulmasıyla hazırlandı bu, hiç mi bi doktor görmedi değerlendirmedi, bunu hazırlayan ekip içinde hiç mi anne yok inanılır gibi değil aklım almıyor 😡 Onlarca vajinal doğuma girdim, onlarca sezeryan ameliyatına girdim her ikisinde de evladına sağlıkla kavuşmak isteyen anneler dışında bişey görmedim. Nası bi mantıkla sezeryan doğum yapmış kadınlara bu şekilde psikolojik şiddet uygularlar. Elalemin çenesini kapatamadık bi de televizyonda dönmeye başladı bu saçma sapan şeyler. Sanki sadece doğum şekliyle anne olunuyor. Nereye gitti 9 ay, nereye gitti onu büyütene kadar yaşananlar. Evet vajinal doğumu teşvik edelim ama bir kadını zorla vajinal doğurtmak hem annede hem bebekte ciddi sağlık sorunlara, psikolojik sorunlara sebep olabilir. Ayrıca kime göre normal doğum yaa daha VAJİNAL doğum diyemiyorlar. Aşırı aşırı tetikledi bu durum beni
başını izleyebildim cenazeye gidiyorlar sanki içim çok kötü oldu :KK43: devamını izleyemedimm.
Tamamını izleyemedim ama sanırım sezeryanı başarızlık gibi göstermiş. Sorun değil ille de sezeryan 😀😂
ya bende izleyemediiimmm, başında bile kendimi aşırı kötü hissettimmm

Gerizekalıca olmus bile isteye insanlar sezeryan olmuyo şartlar neyi el veriyorsa o bazıları sancı çekip çekip normal doguramayip sezeryana aliniyor
Orda özellikle belirtmiş aslında herhangi bir sağlık sorunu yoksa normal doğumu seçin diye. Keyfi sezeryan olmayın diyor aslında ama senaryo saçma olmuş bebeğin daha çok erken ben hazır değilim falan demesi. Normal doğumu çok isteyip bir sürü sezeryan olmak zorunda kalan insanlar var. çok üzülür gerçekten.

Kızlar sabahın erken saatlerinde uyku tutmadı ortalik sessiz olunca net bir şekilde iki kez tekmesini hissettim hatta muhtemelen sadece ben duyarım ama davula vurur gibi pat pat sesi de geldi bebek kilo alıp güçlendikçe hissedebiliyorum. İki kızımı 20 haftalıkken net hissetmiştim bir de bu haftalardaki tekmeler de düzen olmaz hareketleri az olabilir ona göre sabahın erken saatlerinde ya da gece böyle sessizlen sırt üstü uzanınca oluyor genelde.

X