2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Doktora bahsettim son gidişimde, magnezyum takviyesi alıyordum ona devam etmemi ya da suda çözünen bir magnezyum daha verdi ona geçmemi istedi.. nasıl bir tedavisi var krem kullanmak olabilir belki? Shea butter kullanıyorum hiç fayda etmedi..
Ben tedavisini olmadım ama ilk doğumumda canımı acıttı. Çünkü bebeği itme hareketini yapan kaslarla büyük tuvaleti yapan kaslar aynı. (Ama bu demek değil ki normal doğum çok iğrenç, çok kötü.) Sadece doktoruna Bi danış. Şimdiden rahatsız ediyorsa tedavisini ol bence. Ağrılar için bende magnezyum kullandım zamanla geçecek rahat ol. Vücudun şu an olağanüstü halde. Kendini bebeğe hazırlıyor. Ağrılarının olması çok normal :)

Doktor prilam verdi bişeye yaramıyo uyku veriyo sadece :KK43: offf 3-4 hafta daha nası aç yaşıycam leblebi meyve suyu corba ile besleniyorum.. hiç iştahim yok arkadaşım herşeyin kokusu burnumda
Bana prilam içme dediler, gaviscon şurup içiyorum midemi çok rahatlatıyor bulantıma da iyi geldi. Zaten bulantı olmayınca az daha ayaklanıyor insan.

Selam ,Dün tekrar dr a gittim kalp atışı görülmedi haftaya çağırdı %10 şans veriyorum dedi. Nasip değilmiş artık kabulleniyoruz bu durumu 😔
kaçıncı haftadasın? benim 6. haftada kese bile görünmedi, 7. haftada göründü kalp atışını duyamadık alttan kontrolde duyduk. 8. haftada ancak normal ultrosan da kalp atışını duyabildik. İlk duymadığımızda doktor bana da 1 hafta bekleyip karar verelim demişti.

Bana prilam içme dediler, gaviscon şurup içiyorum midemi çok rahatlatıyor bulantıma da iyi geldi. Zaten bulantı olmayınca az daha ayaklanıyor insan.
Ya gercekten gaviscon ise yariyor mu? ben de deneyeyim o zmn cnm tesekkurler cunku midemde yanma da var reflude oldugu gibi yediklerimin tadi agzima geliyor o yuzden de tiksinme hissim artiyor maalesef :KK43:

kaçıncı haftadasın? benim 6. haftada kese bile görünmedi, 7. haftada göründü kalp atışını duyamadık alttan kontrolde duyduk. 8. haftada ancak normal ultrosan da kalp atışını duyabildik. İlk duymadığımızda doktor bana da 1 hafta bekleyip karar verelim demişti.
6+6 gibi tahmin ediyoruz tam regl günümü hatırlamıyorum ama ölçüm de buna uyumluydu ilk gittiğimde.

Ya gercekten gaviscon ise yariyor mu? ben de deneyeyim o zmn cnm tesekkurler cunku midemde yanma da var reflude oldugu gibi yediklerimin tadi agzima geliyor o yuzden de tiksinme hissim artiyor maalesef :KK43:
dün çok kustum midem yandı bastırmak için ne yediysem rahatsız etti şurubu içtim rahatlattı hatta rahat uyudum o yanma hissini aldı. hamilelikte hiç zararı yokmuş şans verilebilir bir şurup

Gavıscon kesınlıkle işe yarıyor bendede oyle oluyordu ve gecırıyor doktorların hepsıde hıc zararı yok dıyor

Kızlar ben kas agrısı cekıyorm ya cok fazla bacaklarım tutulmus gıbı yurumeye zorlanıyorum sızde boyle bırsey varmı

Bu soruyu bende cok merak ediyorum. Benimki tam gobek deligimin altinda. Laporoskopik ameliyat olmustum onun dikis yerinin oldugu yerde. Cok arastirdim ama bulamadim. Muhtemelen gazdan dolayidir diye dusunuyorum.
Kızlar eğer agrıya eşlik eden kanamanız yoksa endişe etmeyin uzanıp dinlenin biraz. Kanama da varsa doktorunuza görünün. Sevgiler 🤗

Kızlar ben kas agrısı cekıyorm ya cok fazla bacaklarım tutulmus gıbı yurumeye zorlanıyorum sızde boyle bırsey varmı
Valla geçen gün aynı seyi sordum kimsede yokmuş heralde ben çekiyorum malesef. Ayni sekilde bacaklarim agriyor uzun sure ayakta durunca titremeye basliyor bacaklarim. Güçsüzlük var. Cok arastirdim sanirim progesteron yükselmesine bagliymis. Gevşiyormuş kaslar.

Bana da anlatirmisiniz ramzi teorisini bende dr a sol tarafim agriyor dedim ama bebek sağa yerlesmis dedi zaten o ay sagdan yumurtladim takip ediliyodu cunku dedi yani ne oluyor bu durumda
Sizinle tahmini doğum günümüz aynı:) Dilerim hepimiz sağlıkla kucağımıza alırız. Ben keseyi 4+3 'te görmüştüm henüz tekrar gitmedim. haftaya Cumartesi tekrar gidip kalp atışını duymayı ve bebeğimi görmeyi diliyorum. Siz kalp atışı duydunuz mu?

acilr geldim . kan uyusmazlıgı için yatırdılar . igne yapılacakmış . burda 50 mg ignemi de vurdlar.
üstüne doktor kızdı dün gece nşye gelmedin 24 saat acıgız dedi .
özele gidiyoruz ama bi bk oldugu yok . sehir hastanesinin canına yanayım.
kan uyusmazlıgı için igne yapacaklar kendi doktırum bildigi halfe git acile demedi kan uyuşmazlıgı ignesi vursunlar demedi

Gecen gun benimde kanamam oldu ilk kez doktorumu aradim ic camasirimda kan gordm dedim direkt bana acile gitmem gerektigini soyledi. Hatta kendisi hangi hastaneye gidicegimi sordu cunku kendjde gelecekti. Sanirim sizde ozel muayeneye gidiyorsunuz kesinlikle doktorunuz acile yonlendirmeli hatta kendide gelmeliydi. Bu arada kan uyusmazligini kanamadan sonra mi ogrendiniz

Gecen gun benimde kanamam oldu ilk kez doktorumu aradim ic camasirimda kan gordm dedim direkt bana acile gitmem gerektigini soyledi. Hatta kendisi hangi hastaneye gidicegimi sordu cunku kendjde gelecekti. Sanirim sizde ozel muayeneye gidiyorsunuz kesinlikle doktorunuz acile yonlendirmeli hatta kendide gelmeliydi. Bu arada kan uyusmazligini kanamadan sonra mi ogrendiniz
kan uyuşmazlıgımız vardı ztn ama igne için 28. nci hafta oluyor genelde diye biliyorum .
kendi özel doktorum da kanama olursa kan uyuşmazlıgı ignesi vurulursun deyip geçmişti üzerinden . ben daha 7. nci haftadayım.
sizin ne oldu peki şu an iyi misiniz ?
size tedavi olarak ne yapıldı

kan uyuşmazlıgımız vardı ztn ama igne için 28. nci hafta oluyor genelde diye biliyorum .
kendi özel doktorum da kanama olursa kan uyuşmazlıgı ignesi vurulursun deyip geçmişti üzerinden . ben daha 7. nci haftadayım.
sizin ne oldu peki şu an iyi misiniz ?
size tedavi olarak ne yapıldı

İyiyim 8.hafta benimde. İlk kez kanama oldu. Tup bebek benimde, aspirini ztn hamile kalir kalmaz kesmisti doktorum. Progestan fitil kullaniyordum acilde proluton igne vuruldm. Haftada 1 yaptircam onuda artk. Kanama varsa dusuk riski var dedi acildeki doktor bakalm umarim tekrar etmez

İyiyim 8.hafta benimde. İlk kez kanama oldu. Tup bebek benimde, aspirini ztn hamile kalir kalmaz kesmisti doktorum. Progestan fitil kullaniyordum acilde proluton igne vuruldm. Haftada 1 yaptircam onuda artk. Kanama varsa dusuk riski var dedi acildeki doktor bakalm umarim tekrar etmez
benim de 3 gün keselim corasprini dedi.
ben de her gün 50 mg progestron igne vurduruyorım ztn ona devam .
bir de kan uyuşmazlıgı ignesi vurdular.
çok şükür benim dün akşam kanamam olmuş 2 çay kasıgı büyükliğinde .
sabaha yoktu bişey peceteye azıcık acık kahve leke gelmişti şimdi yok çok şükür . hastanede yatıyorum şimdi .
inş bir daha olmaz

Valla geçen gün aynı seyi sordum kimsede yokmuş heralde ben çekiyorum malesef. Ayni sekilde bacaklarim agriyor uzun sure ayakta durunca titremeye basliyor bacaklarim. Güçsüzlük var. Cok arastirdim sanirim progesteron yükselmesine bagliymis. Gevşiyormuş kaslar.
Aaa olabılr canım aynı sekılde ya tirtir titriyor bacagım kas agrısı yoksa bende iğne yaptrdıgımdan fazla yukselıyor galiba

X