2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Bence bu durumu cinsiyete gore genellemeyelim ama bazi drlar maalesef bazı seyleri ihmal ediyorlar o yuzden en guzeli bir yandan drun dediklerini uygularken bir yandan da kendimiz bilincli hareket etmeye calisalim. Annem yillar evvel kemoterapi alirken de cok hataya maruz kaldik ve muhtemelen aramizdan erken ayrilma sebeplerinden biri de dr hatalariydi. Yalniz butun suc onlarda da degil elbet cok fazla hasta olunca hepsine yetemiyorlar sanirim.
Aynı süreci bende babamda yaşadığım ve hatalar silsilesi sonucunda kaybettik. Hiç güvenim yok doktorlara. Her şeyi kendim araştırıyorum öğrenmeye çalışıyorum. Şimdiki doktorum da mesela tsh ım yüksek olmasına rağmen önemli değil diye geçiştiriyor. Demirim çok düşük diyorum önemli değil diyor deli oluyorum. Ben de doktor araştırmasındayım. Bu süreci soru işaretleriyle değil kafam rahat geçirmek istiyorum. Zaten yaş 35 yeterince korkuyorum

Kızlar bulantılar çok yoğunlaştı bişey yiyemiyorum aç geziyorum yediğimi çıkarıyorum güçsüz kaldım benim gibi olan var mı? Doktora mı gitsem serum mu taksalar çok kafaya taktım ne zaman geçer 🥺

Merhabalar, hafif kanama oldugu için sürekli yatıyorum. Bir yandan inanılmaz karın ağrım oluyor. Rahmim Y şeklinde yani nispeten dardı, onun genişlemesinden midir? Şiddetli karın ağrısı, hemoroid sorunlarım var bir de sanırım yedikten sonra yattıgım için mide fıtıgı oldum( daha önce geçirdiğim için çok tanıdık). Benzer seyler yasayan var mı acaba..
Merhaba ilk hamileliğimde bende çok tedirgin olmuştum. Sürekli karın bel hatta bacak ağrısı çektim. Şu an ikinciye hamileyim, bunda da aynı ağrılar üstüne mide ağrısı eklendi. Çok büyük ihtimalle normal. Tabi yine doktorunuza sorun. Hemoroid varsa tedavi olabiliyorsan ol. Çünkü normal doğumda çok sıkıntı yapıyor diye biliyorum.

Kızlar bulantılar çok yoğunlaştı bişey yiyemiyorum aç geziyorum yediğimi çıkarıyorum güçsüz kaldım benim gibi olan var mı? Doktora mı gitsem serum mu taksalar çok kafaya taktım ne zaman geçer 🥺
Çok yoğunsa bence git tabi. Bi süre rahatlatır serum. Kaçıncı haftada başladı bulantılar ilk ?

Bana da anlatirmisiniz ramzi teorisini bende dr a sol tarafim agriyor dedim ama bebek sağa yerlesmis dedi zaten o ay sagdan yumurtladim takip ediliyodu cunku dedi yani ne oluyor bu durumda
6.ve 8.hafta arasinda bir ultrason fotografi gerekiyor bebegin kesede pozisyonuna bakilarak yapiliyor. Vajinal mi karından mı bakıldığı önemli. Nasil yapildiginin fotografini ekledim. Evet bende de hep ters taraf ağrirdi yumurtlamalarda. Benim de sag tarafta yerlesmis. Ama ona bakilmiyor bebegin kesedeki yeri onemli 😊

Eklentiler

• Screenshot_20210102-214032_Chrome.jpg
    Screenshot_20210102-214032_Chrome.jpg
    81,3 KB · Görüntüleme: 41
Benzer durumdayiz serum bi derece fayda edebilir gidin isterseniz. Bi de bulanti hapi kullabilirsiniz. Tahminen 12. Haftada bulantilar geciyor ama kimisinde daha da uzun surebiliyor umarim daha da uzamaz dayanilir gibi degil cunku

Benzer durumdayiz serum bi derece fayda edebilir gidin isterseniz. Bi de bulanti hapi kullabilirsiniz. Tahminen 12. Haftada bulantilar geciyor ama kimisinde daha da uzun surebiliyor umarim daha da uzamaz dayanilir gibi degil cunku
Doktor prilam verdi bişeye yaramıyo uyku veriyo sadece :KK43: offf 3-4 hafta daha nası aç yaşıycam leblebi meyve suyu corba ile besleniyorum.. hiç iştahim yok arkadaşım herşeyin kokusu burnumda

6da hafif başladı idare ediyordum. Şu an 8+4 yoğunlaştı koku hassasiyeti, tiksinme vb yatiyorum sadece :KK43:
Çok çok geçmiş olsun. Serum rahatlatır aslında ama kalıcı çözüm değil ne yazık ki 😔 keşke elimizden bir şey gelse ...İnşallah en kısa sürede geçer bulantın 🙏

Merhaba ilk hamileliğimde bende çok tedirgin olmuştum. Sürekli karın bel hatta bacak ağrısı çektim. Şu an ikinciye hamileyim, bunda da aynı ağrılar üstüne mide ağrısı eklendi. Çok büyük ihtimalle normal. Tabi yine doktorunuza sorun. Hemoroid varsa tedavi olabiliyorsan ol. Çünkü normal doğumda çok sıkıntı yapıyor diye biliyorum.
Doktora bahsettim son gidişimde, magnezyum takviyesi alıyordum ona devam etmemi ya da suda çözünen bir magnezyum daha verdi ona geçmemi istedi.. nasıl bir tedavisi var krem kullanmak olabilir belki? Shea butter kullanıyorum hiç fayda etmedi..

Doktora bahsettim son gidişimde, magnezyum takviyesi alıyordum ona devam etmemi ya da suda çözünen bir magnezyum daha verdi ona geçmemi istedi.. nasıl bir tedavisi var krem kullanmak olabilir belki? Shea butter kullanıyorum hiç fayda etmedi..
Kuzenim hemoroid için susam yağı kullandığını söylemişti o_O

Kuzenim hemoroid için susam yağı kullandığını söylemişti o_O
Hemoroid icin kesinlikle ve kesinlikle çörek otu yağı tavsiye ediyorum. Bir de kahvaltida sadece 1 zeytin cekirdegi yutmak da mucizeler yaratiyor ama hamileyiz zarari olabilir onu yapmayin isterseniz 🤭

Amin canım Allah sizden esirgesin çok zor yaşamaktan beziyorsun
İlk gebeliğim böyleydi benim de. Sadece kusuyordum dünyadan haberim yoktu. Serumlar iğneler fayda etmedi hiç. 13.haftada bitti tamamen. Sonrasında çok rahat bir gebelik geçirmiştim.
şimdikinde de oluyor bulantım ama ilki gibi değil Allah’a şükür.

Doktor prilam verdi bişeye yaramıyo uyku veriyo sadece :KK43: offf 3-4 hafta daha nası aç yaşıycam leblebi meyve suyu corba ile besleniyorum.. hiç iştahim yok arkadaşım herşeyin kokusu burnumda
Evet o ilac beni de serseme cevirdi biraktim icmeyi en azindan surekli uyku halim gecti. O koku hissi ztn en beteri gecici bir sureligine koku almasam daha mutlu olucam :KK43: bu arada ben bugun manti yiyicem ama sadece yogurtlu. sarimsak sos yag filan olmadan. oyle bi denesene belki iyi gelir ben onu yiyince iyi hissediyorum yogurt eksi olsun ama mutlaka daha iyi oluyor. Suyu da soguk iciyorum baska turlu icemiyorum sicak iceceklerden sicak suya dokunmaktan bile nefret eder oldum ne bicim bi hal bu anlamadim oglumda bunun yarisi kdr bile belirti yoktu

Selam ,Dün tekrar dr a gittim kalp atışı görülmedi haftaya çağırdı %10 şans veriyorum dedi. Nasip değilmiş artık kabulleniyoruz bu durumu 😔

X