2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
10 dk önce hemşire ile konuştum . ikinci igneyi vurdırmak istiyorum yanımda var dedim. tüp bebek hemşireö çyle diyor dedim ikinci 50 mg da vuruldum . yarında imkan olursa özel doktora tek tek dicem kullandıgım mg ları ve ek tedbir isticeö
Aynen canım öyle yap kaç haftalık oldun şimdi sen tam olarak

10 dk önce hemşire ile konuştum . ikinci igneyi vurdırmak istiyorum yanımda var dedim. tüp bebek hemşireö çyle diyor dedim ikinci 50 mg da vuruldum . yarında imkan olursa özel doktora tek tek dicem kullandıgım mg ları ve ek tedbir isticeö
İyi yapmışsın canım bencede tedbirli gitmek gerekir. Yarin konuş gerekirse fitil de kullan.

AA benim kuzenim tüp bebekle ikiz gebe kaldı 14. Haftada şimdi. Ama doktor 12. Haftada tüm ilaçlarını kesti fitil iğne filan. Benimde tek bana da dedi 1 ay kullan sonra bırakırsın demişti geçen ayın 15.inde
Bana devam edicez dedi valla. Hatta fitil rahim ağzı açıklığını engelliyormuş ona kesin devam edicez ikiz olduğu için tehlikeli dedi. Rahim ağzında hassaslık var da demişti aşılama yaparken zaten.

İyi yapmışsın canım bencede tedbirli gitmek gerekir. Yarin konuş gerekirse fitil de kullan.
sana önlem olarak ne verildi ? igne fitil kaclık.
annem de yanımda zarar verir vurdurmayalım diyor. dedim progestronun zararı yok . ama allah var hemşire iyi cıktı . yoksa hayatta yapmaz baskası .

sana önlem olarak ne verildi ? igne fitil kaclık.
annem de yanımda zarar verir vurdurmayalım diyor. dedim progestronun zararı yok . ama allah var hemşire iyi cıktı . yoksa hayatta yapmaz baskası .
Canım ben transfer öncesi 200 luk fitil kullandım 3*1. Sonra gebe olduğumu ogrendigim gün kanama olunca fitil 3*2 ye çıktı. Daha sonra kanda progestron değerim dusuk çıkınca kalçadan 50 mg lik iğne oluyorum her gün. Doktor kasıklarında ağrın artarsa igneyi 2 tane vurdur dedi. Korkma zararı olmaz

Canım ben transfer öncesi 200 luk fitil kullandım 3*1. Sonra gebe olduğumu ogrendigim gün kanama olunca fitil 3*2 ye çıktı. Daha sonra kanda progestron değerim dusuk çıkınca kalçadan 50 mg lik iğne oluyorum her gün. Doktor kasıklarında ağrın artarsa igneyi 2 tane vurdur dedi. Korkma zararı olmaz
sagol canım bilgiler için 🙏herkes doktor yönünden şanslı olmuyor . benim burda arkadasımın abisine yazdım o bile tedavi normal bol su sıvı tüket dinlen dedi.
anlamıyorum başka doktorun tedavisine laf mı söylemektwn cekiniyor bu doktorlar

merhaba,

doktor secimi hakkinda fikrinizi almak istiyorum. yurtdisindayim, bir doktora atanacagim ve değiştirme durumu olmayacak.

3 ay once bir dusuk yasadim. bu surecte gittigim doktor bilgili biriydi vr beni cok rahatsiz eden bir tavirlari olmadi asistaninin da kendisinin de. ancak 10. haftada bu elle kalp atisi dinledikleri dopplerle kalp atisi bulamadi ve bunu onemsemedi..sonra ben 12. haftada gittigimde bu bebegin gelisimi 12. hafta ile uyumlu degil dedi. ofisinde cep telefonu ekrani kadar bir ultrason cihazi var. normal ultrason cihazi yok. ben turkiyede her randebuda bakilir falan diye deneyimimi anlattim ama hic klinikteki diger doktorun standart ultrasonundan bahsetmedi.

facebookta post açıp ultrason cihazi olan doktor sordum bu yil dogum yapan kisilare. onerilen dpktorlardan biri benim bir omceki doktorumla ayni klinikte. normalde ayni klinikte ayni cihazlar kullaniliyor ama bu kadinin ultrasonu kendinin galiba cunku ilk doktoruma giden kimseye kullanilmamis. bu doktorla ilgili pek cok yorum pozitif ama ikiz gebeliklere onem verdigini tekli gebelikleri onemsemedigini yazan.da var.

ucuncu secenegim ise hakkinda 45 yorum olan erkek bir doktor. bu doktor hakkimda olumsuz tek.bir yorum okumadim. ancak kucuk bir hastane ile calisiyor. onun da klinihinde ultrason cihazi varmis.

ikinci doktora basvurursam ilk doktor ile ayni klinikte yani sekreterleri bile ayni, garip olur mu, doktor bu nedenle beni kabul etmez mi bilmiyorum. 3. doktor evime digerlerinden daha yakin ama genel kadin dogum.ehastanesinde degil daha kucuk bir hastanede calisiyor. burada cok buyuk bir kadin dogum.hastanesi var sirf bu iste uzmanlaşmış, oradan olmayan bir doktor, kucuk bir hastanede dogum.nasil olur bilmiyorum.

hadi bana akil verin. 1. eski doktorum.mu? 2. ayni klinikte ultrason cihazi olan doktor mu? 3. baska klinikte baska hastaneden doktor mu? hangisini secerdiniz?
Canım ben olsam 2. Doktoru tercih ederdim içim daha rahat ederdi sanki ☺️

kızlar size bişey danışacagım .
ben tüp bebek hazırlık aşamasından beri 50 mg progestron igne , corasprin . estrofem kullandım.
fitil falan kullanmadım .
şuan dün kanamam oldu .50 mg progestron ile kan uyuşmazlık ignesi yapıldı.
fitil falan veren de yok igne dozu artıranda .
sizce bu normal mi ?
yani mg ı artırmak için şimdi gittim hemşireye söyledim tüp bebek hemşirem eger kanama olursa ikinci 50 mg da vurdur demişti dedim . ki öyle dedi benim sadexe kanamam devam etmedi ama garanti olsun diye vurdurmak istiyorm.
sadece 50 mg kalca igne vurduruıp fitil kullanmayan var mı ?
Fly3646 Fly3646 S sevgiliistanbul @Rabbimnasip6103 @Kriel
allah aşkına akıl verin kac defa doktora söylememe ragmen atırmadı acildeki
Canım bende tüp bebek ile hamile kaldım
Transfer gününden beri
Her gün karnımdan 25mg prolutex iğne yapıyorum kendim.
Günde 3x1 de 200mg progestan hapı fitil olarak kullanıyorum
Benimde dün lekelenmem oldu ama dozları arttırmadı doktorum bu gün kesildi çok şükür
Sana da çok geçmiş olsun 🙏

Bana devam edicez dedi valla. Hatta fitil rahim ağzı açıklığını engelliyormuş ona kesin devam edicez ikiz olduğu için tehlikeli dedi. Rahim ağzında hassaslık var da demişti aşılama yaparken zaten.
He ondandır canım kuzenimin rahim ağzı yoluma baktım erken doğum olmaz demiş belki ondandır

sagol canım bilgiler için 🙏herkes doktor yönünden şanslı olmuyor . benim burda arkadasımın abisine yazdım o bile tedavi normal bol su sıvı tüket dinlen dedi.
anlamıyorum başka doktorun tedavisine laf mı söylemektwn cekiniyor bu doktorlar
Bol sıvı önemli tabi ama progestan desteği de önemli. Çoğu kişi fitil kullanıyor zaten alıp kullan sende ya da doktoruna ben fitil de kullanicam de bazen bastira bastira söylemek gerekiyor doktorlara

Selamlar :KK54:
Ben de hayırlısıyla 2021 ağustos annelerindenim. İkinci yavrum gelecek inşallah. 16 aylık oğluşum var ve onu da emziriyorum. Hamileyken emziren var mı benim gibi? Herhangi bir problemle karşılaştı mı merak ediyorum. Süreci sizlerle paylaşıp, sizlerinde yaşadıklarınıza ortak olmak istedim. :KK15:

Merhaba arkadaslar, ben de araniza katılabilir miyim.Allah nasip ederse Agustosta dogum yapicam bende.5+5 te keseyi ve bebegi gordum.kalp atisini da dinletti doktorum.7. haftayi bitirdim bugun.tup bebek tedavisiyle cok ugrasip hamile kalanlardanim cok sukur.sizi bir suredir takip ediyorum.bir turlu firsat bulup yazamamistim.onumuzdeki cuma gunune randevum var.merak icinde o randevuyu bekliyorum.zaman gecmiyor

Benim doktorum bende 32.haftadan sonra doğum bekliyor valla 34e kadar tutsak bari dedi en son 😕
İlk doğumumu 36 da yaptım tek bebekti. Hiç problem olmadı çok şükür. Seninkiler ikiz sanırım. Gayet normal erken gelebilmesi ama gelmeyedebilir şimdiden bunu düşünüp tereddüt etme bence. :KK36:
Vaktinde de gelebilir. Erken gelse de 25 haftalık doğup hayata tutunan fındıklar biliyorum. Herşeyin bir yolu var artık, yeter ki Rabbim nefes versin.

Merhaba arkadaslar, ben de araniza katılabilir miyim.Allah nasip ederse Agustosta dogum yapicam bende.5+5 te keseyi ve bebegi gordum.kalp atisini da dinletti doktorum.7. haftayi bitirdim bugun.tup bebek tedavisiyle cok ugrasip hamile kalanlardanim cok sukur.sizi bir suredir takip ediyorum.bir turlu firsat bulup yazamamistim.onumuzdeki cuma gunune randevum var.merak icinde o randevuyu bekliyorum.zaman gecmiyor
Ya inanın tüp bebekle hamile kalanlara içtenlikle dua edesim geliyor. Hayırlısıyla kucağınıza alırsınız inşallah.. 😌

Merhaba hoşgeldin. Bende 2 tane tüp bebekle doğan çocuklarım var. Kızım 8.5 oğlum 2.5 yaşında yaşında. Şimdide mucize gibi kendiliğinden 3. Ye hamile kaldım. Rabbim kucağında göstersin

hosgeldinn ☺️ inshallah sag saglim aliriz bebislerimizi kucaklarimiza 🙏🏼🙏🏼 bende 4 sene sonunda ilk tup bebek ile hamile kaldim ve bende 7+5 ikizlere hamileyim 😍. iyi dusunelim iyi olsun hersey inshallahh

X