2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Selam canım geçmiş olsun öncelikle 🙏
Yere uzanıp kafa vurma bizde de var. İstemediği bir şey olunca değilde istediği olmayınca aynı kapıya çıkıyorda olabilir yorgunluktan bulanık zihnim :) önce tepinmeler baş gösterdi sonra kendini kontrolsüz yere atmaya başladı başta tutuyordum sonra bilerek tutmadım canı acıyınca bıraktı tabi işine gelmedi :)
Kafa vurma ritmik vuruyor ve canı çok yanmıyor olacak ki onu bırakmadı bağırıp çağırıp vurmaya başlıyordu bazen de komik oluyor kafasını vuracak yer arıyor halı, koltuk gibi canı da kıymetli 😂
Annem ve eşim zayıf halka dediğini yapıyorlardı ve kontrolü ele aldım baktım Avm de tepinen bebeler gibi olacak sonum 🙈 Tepkisiz kaldım başta cidden zor hedef odaklı malum duymuyor ya da dinlemiyor sadece istediği olsun istiyor. Her yaptığında yere yanına eğildim çok sinirlendin anlıyorum. ben beklerim seni geçsin sinirin diye telkin ederek onu izledim. Hem öfkesini yaşasın rahatlasın bastırmasın istedim hemde duygularını kabullenmek gerek diye düşünüyorum. Önce istediğini yapmama nedeni anlattım mutlaka anlasın anlamasın açıkladım en sade şekliyle. Böyle böyle baya azaldı yine arada yapıyor sadece dikkatini dağıtıyorum aaa uzandın mı, aaa yanlışlıkla mı düştün, aaaa gıdıkliyim mi gibi anlamamazlıktan geliyorum umduğunu bulamadığı için uzatmıyor ama baktım büyütecek ozaman yine telkin ve açıklamalar olarak ilerliyorum 😂 ama yalnız değilsek insanlardan süreci yönetmek zor. Çocuk o ne anlar anlattıgından, bağırtacağına dediğini yapsana, ay ne despot annesin vs diyaloglara maruz kalıyorum ama tabi ki çokta tınnnn :)

Ben de benzer yaklaşıyorum kafa vurmalarda. Yanında bahsedilmesini de engellemeye çalışıyorum. Tamam, ok, şşş, susun da, sonra konuşuruz konuyu.. Kafasını vurarak bir şey elde edemediğini anladı sanırım, azaldı . Ama kendini yere atmalar devam.. Komando mübarek.

Bir de kimse kimsenin analık tarzına laf edemesin ya.. Yasayla yasaklansın bu.

canim benim kız öyle oldu 10 aylıkken 1 ay surdu maalesef kalınbaarsakta enfeksiyon cikmisti sut ürünlerini kesmiştik.
benim kizda öyle cok fena yere basını vuruyor ya da duvara dediğini yapanakadar ağlıyor gerci yapmıyorum ama gönlünü alanakadarda susmuyor benden inat
1 ay mı.. Kan ve mukus yok artık kakada, günde 5-6ya düştü kaka sayısı da ama kreşe de gönderemiyorum bu halde ve anneannesi de bayram diye gitti, seçime kadar yok muhtemelen.

Testlerde bakteri enfeksiyonuna dair bir şey çıkmadığı halde ishal ve ateş uzayınca biraz panikledik cahillikten ve antibiyotik başladık. O da florayı bozuyor zaten. Galiba boşuna kullanıyoruz. Başına gelen olursa diye yazıyorum: bağırsakta viral enfeksiyon da ateş yaparmış.

İnatçı kız çocuklarına bayılırım: ) Kafa vurmak gerçekten üstünde durdukça artan bi davranış galiba. 2 yaş sendromu bu mu acaba? Kolay gelsin hepimize..

1 ay mı.. Kan ve mukus yok artık kakada, günde 5-6ya düştü kaka sayısı da ama kreşe de gönderemiyorum bu halde ve anneannesi de bayram diye gitti, seçime kadar yok muhtemelen.

Testlerde bakteri enfeksiyonuna dair bir şey çıkmadığı halde ishal ve ateş uzayınca biraz panikledik cahillikten ve antibiyotik başladık. O da florayı bozuyor zaten. Galiba boşuna kullanıyoruz. Başına gelen olursa diye yazıyorum: bağırsakta viral enfeksiyon da ateş yaparmış.

İnatçı kız çocuklarına bayılırım: ) Kafa vurmak gerçekten üstünde durdukça artan bi davranış galiba. 2 yaş sendromu bu mu acaba? Kolay gelsin hepimize..
Bizde malesef dedigim gibi 1 ay surdu ama antibiyotik kulanmadım çunku oyle bir enfeksiyondu ki yayılmasına sebeb olacağini söylemişti doktor ateş falan bizde yoktu sadece ishal vardı son 3 günde tam musluk suyu gibi berak su geliyordu cocugumdan ondan sonra gecti ama allah gostermesin terkarini inşallah sizinde cabuk gecer

Peki hala çocuğu konuşmayan var mı: ) Oğlum 3 Ağustos doğumlu, hiç beklemediğim cümleleri anlıyor ama konuşmuyor hala. Yani bir şeyler diyor ama ona konuşmak denemez..
Benim kızımda 3 ağustos doğumlu canı isteyince birşeyler söyluyor cumle kurmuyor ama sadece bir defa cumle kurdu onda da şok olmuştuk birdaha da duymadim yoksa soyledigim herseyi anliyor bende onu anladiğim icin buyuk bi ihtimal cocuk aman zaten anliyor konusmama gerek yok diye dusunuyor da olabilir 🤣🤣

Benim kızımda 3 ağustos doğumlu canı isteyince birşeyler söyluyor cumle kurmuyor ama sadece bir defa cumle kurdu onda da şok olmuştuk birdaha da duymadim yoksa soyledigim herseyi anliyor bende onu anladiğim icin buyuk bi ihtimal cocuk aman zaten anliyor konusmama gerek yok diye dusunuyor da olabilir 🤣🤣
Evet evet konuşmaya gerek duymuyor bizim tembel aslanlar : )

Peki hala çocuğu konuşmayan var mı: ) Oğlum 3 Ağustos doğumlu, hiç beklemediğim cümleleri anlıyor ama konuşmuyor hala. Yani bir şeyler diyor ama ona konuşmak denemez..
Merhaba benim kızımda toplasanız 10kelime anlamlı birşeyler diyor gerisini biz anlamıyoruz habire konuşuyor biseylere kızıyor vs ama yok biz anlamıyoruz ben de bazen telaslaniyirum normalmi diye....benim kızım 21agustos doğumlu...bütün komutları alıyor bizim ne dediğimizi anlıyor ama konusmuyor

Benim oğlumda 5 ağustos doğumlu. Ama canı isterse konuşuyor genelde uykudan yeni uyandığında konuşuyor baba gitti baba yok. Aç kapa , su , mama . Canı isterse dede babaanne anneanne. Ama canı isterse nadir yani. Onun dışında hayvanları öğretmeye çalışıyorum maymun diyor balık diyor hav ,cik cik. Ama herkes beni darlamaya başladı sinir olmaya başladım neden konuşmuyor diye. Bide şey diyorlar sen kocaman olmuşsun niye konuşmuyorsun. Benim oğlum ben ve baba nın yanında konuşuyor babanne dedenin yanında konuşuyor ama yabancıların yanında konuşmuyor. Ya size ne konuşması sizi ne ilgilendiriyor diye patlayacağım birgün. Çocuğuma da kocaman olmuşsun diye zorluyorlar resmen. Telefonu alıp biriyle 10 dk konuşuyor aluuu diyor ama geri kalan anlamlı değil kızıyor bağırıypr bişeyler anlatıyor ama anlamlı değil.

Benim oğlumda 5 ağustos doğumlu. Ama canı isterse konuşuyor genelde uykudan yeni uyandığında konuşuyor baba gitti baba yok. Aç kapa , su , mama . Canı isterse dede babaanne anneanne. Ama canı isterse nadir yani. Onun dışında hayvanları öğretmeye çalışıyorum maymun diyor balık diyor hav ,cik cik. Ama herkes beni darlamaya başladı sinir olmaya başladım neden konuşmuyor diye. Bide şey diyorlar sen kocaman olmuşsun niye konuşmuyorsun. Benim oğlum ben ve baba nın yanında konuşuyor babanne dedenin yanında konuşuyor ama yabancıların yanında konuşmuyor. Ya size ne konuşması sizi ne ilgilendiriyor diye patlayacağım birgün. Çocuğuma da kocaman olmuşsun diye zorluyorlar resmen. Telefonu alıp biriyle 10 dk konuşuyor aluuu diyor ama geri kalan anlamlı değil kızıyor bağırıypr bişeyler anlatıyor ama anlamlı değil.
Konuştuktan sonra da başka birşey bulurlar takmamak lazım sırada ki etap ne acaba ? Bezi bıraktı mı diye soracaklar herhalde bundan sonra.

Konuştuktan sonra da başka birşey bulurlar takmamak lazım sırada ki etap ne acaba ? Bezi bıraktı mı diye soracaklar herhalde bundan sonra.
Yani bir anneyi neden bu kadar darlarlar aklım almıyor. 1 yaşından beri bezi kes diyenler, gece bir kez mama veriyorum onu kes diyenler, memeyi kes artık kocaman olmuş kucağına sığmıyor diyenler. Birine uydum göğüs ucuma bant yapıştırdım çocuk korktu bir saat ağladı pişman oldum bende. Ay delircem herkesin aklı var bir benim yok zaten 😂 hele bu orta yaş kesimi en çok bilen herşeyi en iyi bilen kesim 😂

Kızlar oğluma kahvaltı da bir muz bir avokado ezip içerisine biraz bal biraz fıstık ezmesi koyup yedirmiştim . Fıstık ezmesi şekersiz doğal olanından yani sürekli yedirdiğim şeyler sadece fıstık ezmesini ilk defa verdim normal de fıstık kendisi yiyor zaten. Az önce kaka yaptı ve bildiğiniz kum gibi yani sanki türk kahvesinin telvesi gibi çok şaşırdım huysuzluk falan yok ama bu beni korkuttu açıkcası başına gelen var mı?

Kızlar oğluma kahvaltı da bir muz bir avokado ezip içerisine biraz bal biraz fıstık ezmesi koyup yedirmiştim . Fıstık ezmesi şekersiz doğal olanından yani sürekli yedirdiğim şeyler sadece fıstık ezmesini ilk defa verdim normal de fıstık kendisi yiyor zaten. Az önce kaka yaptı ve bildiğiniz kum gibi yani sanki türk kahvesinin telvesi gibi çok şaşırdım huysuzluk falan yok ama bu beni korkuttu açıkcası başına gelen var mı?
Genel halinde bi tuhaflık yoksa endişe etmezdim takiplerdim, eğer huzursuzluk vs hissedersem doktora götürürdüm. Bi de içiniz rahat olsun eğer ki problem olsaydı kala yapmadan içerdeyken bi huzursuzluk farkederdiniz. O sindirmiş iş bitmiş gitmiş.

Genel halinde bi tuhaflık yoksa endişe etmezdim takiplerdim, eğer huzursuzluk vs hissedersem doktora götürürdüm. Bi de içiniz rahat olsun eğer ki problem olsaydı kala yapmadan içerdeyken bi huzursuzluk farkederdiniz. O sindirmiş iş bitmiş gitmiş.
Yok bi huysuzluk falan yok canım. Bende evham yaptım ama takip edeceğim yarın da aynı durum olursa doktora götüreceğiz. Aklıma neler geldi neler valla kurt mu acaba diye kaç kez bezi açıp açıp inceledim bildiğimiz toprak taneleri gibi eminim ama toprak fln yemedi yani. Takip edeceğim ilk kez başıma böyle bişey geldi. Deli gibi birde kakalı bezini atmadım 😂 doktora götürürsem delil olarak onu da götüreceğim

X