2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Evde çok hareketli bu kreşe alışma süreci vesaire nasıl oluyor hiç bilgim yok biraz paylaşırsanız sevinirim.
Arkadaşlar, biz tam iyileştik, hatta 1 hafta kreşe gitti, hop tekrar ishal. Bugün testte nörovirüs çıktı. Kreşten kapmış olması muhtemel. Salgın da var diyorlar, bilginize..

Kizlar merhaba nasilsiniz bir sey sormak istiyorum kizimin alt dudagi catliyor arada kaniyir bazen ne yapacagimi bilemiyirim basina gelen var mi?doktora ulasim sikinti biraz burda

Evde çok hareketli bu kreşe alışma süreci vesaire nasıl oluyor hiç bilgim yok biraz paylaşırsanız sevinirim.
Çok yönü var: ) öncelikle kreş çok iyi bir şey, çocuk için de anne için de baba için de. Yapabildiğini bilmediğim pek çok şeyi yapabildiğini gördüm. Evdeki çocukla kreşteki çocuk farklı diyorlardı, gerçekten öyle.

Ben çok erken kreşi denemeye başladım, gerçek anlamda başlaması 18. ayı buldu. Yine de çok az gidebildi, çünkü 3 gün gidip 10 gün hastalandı; 5 gün gidip 2 hafta hastalandı: ) git gide azalacakmış bu durum. Ama zor gerçekten. Hele işe başladıysanız kreşe gidiyor nasıl olsa diyerek, izin isteme konusunda kendinizi geliştirmek durumunda kalıyorsunuz.

2 yaş civarı ve mart-nisan aylarında başlatmak ideal bence. Hastalık mevsiminde başlatmamak iyi olur mümkünse.

Başlayınca oryantaston dönemi oluyor. Mutlaka bunun olması lazım. Çat diye 5 gün üst üste bırakılmamalı çocuk. Her gün onu bırakıp sonra da almaya geldiğimizi anlıyorlar eninde sonunda. İlk günler ağlıyorlar bırakınca. O ağlama hiç bitmeyecek sanmıştım. Bitti. Koşarak giriyor içeri.

Uyku düzeni olmayanların uykusu düzene giriyor.
Yemek konusu ise sıkıntılı. Asla evdeki gibi beslenmiyor. Akşamları ve haftasonları telafi etmek gerekiyor.

Çok güvendiğim iş yeri kreşinde benimki. Eve de uzak. Umarım gönlünüzce bir kreş bulursunuz: )

Arkadaşlar merdivenler ile arası nasıl bebeklerinizin annemlerde 3 kat merdiven var ne zamandır gitmedik çıkabilir mi acaba her gün gidip kalsak annemde bir süre.

Arkadaslar bebeklerinizin konusma durumu nasil benim 21aylik ama hala cok konusmuyor herseyi anliyor ama konsumasi toplasaniz 10kelime anlamli degil ve elimde olmadan evhamlaniyorum
cocugun herseyini anladıgımız ve yaptıgımız için konuşmuyorlar :KK70:
yine de takipte kalın bizim 20 30 kelime var. cok nadir 2 li kelime kullanıyor. ama mesela kapı açılacak aç demiyor :KK70:

bu arada memeyi bıraktıran var mı ? biizm ki 5 aylıkken emzigi bıraktı bir günde . emme olayını benden giderdi sürekli ama artık dayanamıyorum .
salça sürdüm , bant yapıştırdım.
ama sürekli salçalı kalamayacagım için tadına baktı ögürdü . sonra üzerinden 15 dk gecti silmiştim . geldi actı emdi .
bantta da uf olmuş dedim yapıştrdım 3 -4 kere acıp uff uff dedi zaman gecti üzerinden akşam uyumadan yine emdi .
ben artık dayanamıyorum .
sey düşünüyorum gümüş kapaklarım vardı onları yapıştırcam her actıgında görsün .
ya da son ihtimal acı . biliyorum dogru degil ama bizim anne ogul ilişkimizi cok derinden etkiliyor . oglumu sevemiyorum direk sarılınca memelere saldırıyor.
bi yandan kıyamıyorum ama 21 aylık oldu . calışmama ragmen hala emiyor. hafta sonları gündz sıkıştıgında hep memede .
cidden 18 aylıkken bıraktırmadgıma pişmanım büyüdükce memeci oldu .
bu konuda güzelce memeden ayıranlar var mI?

bu arada memeyi bıraktıran var mı ? biizm ki 5 aylıkken emzigi bıraktı bir günde . emme olayını benden giderdi sürekli ama artık dayanamıyorum .
ama sürekli salçalı kalamayacagım için tadına baktı ögürdü . sonra üzerinden 15 dk gecti silmiştim . geldi actı emdi .
bantta da uf olmuş dedim yapıştrdım 3 -4 kere acıp uff uff dedi zaman gecti üzerinden akşam uyumadan yine emdi .
sey düşünüyorum gümüş kapaklarım vardı onları yapıştırcam her actıgında görsün .
ya da son ihtimal acı . biliyorum dogru degil ama bizim anne ogul ilişkimizi cok derinden etkiliyor . oglumu sevemiyorum direk sarılınca memelere saldırıyor.
bi yandan kıyamıyorum ama 21 aylık oldu . calışmama ragmen hala emiyor. hafta sonları gündz sıkıştıgında hep memede .
Bende ayırıcam 22 aylık oldu ama bir türlü cesaret edemiyorum. benimkide aynı oturduğumu görsün hemen üstüme çıkıyor. Gündüzü bire düşürdüm ama ben eşim gelene kadar resmen oturmuyorum yani sürekli bişeyler le uğraşıyorum oturduğumda üzerime çıkıyor meme vermessem çığlıklar bağırmalar kafasını vurmalar. Gece vermedim diye kafasını yatağın kenarına vurdu bilerek ve ağladı gündüz farkettim dudağını patlatmış. Nasıl olacak bilmiyorum ve açıkcası cesaretim yok

Memeden ya da emzikten ayırırken zarar vermeyin bir şey sürüp yapıştırmayın diyor uzmanlar ama

X