2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Hep mi böyleydi bebeğiniz ? Benim kızım da 34ve 38. Günler arası böyleydi. Çok zordu gerçekten. Çok yorulduk. Sanırım atak haftasıydı. 2 gündür çok iyi maşallah. Uykusu fena değil.
İlk 1 hafta uykuları daha iyiydi ama git gide bozuldu.
Ayağımda sallamasam gündüzleri hiç uyumuyor, ayağımdan bıraktığım anda uyanıyor.
Gece emerek uyuyor beşiğine koyduğumuzda uyandığı için babası ya da ben koynuma alıyorum. Ama ne uykumuzu alabiliyoruz ne dinlenebiliyoruz.
Artık bulanık görmeye başladım beynim ağrıyor resmen.
Atak dönemindeyiz şuan belki onunda etkisi vardır ama 1 aydır böyleyiz

Göğsün sadece ucunu değil kahverengi kısmıyla birlikte tamamını vermek gerekiyor.

Göğsün sadece ucunu değil kahverengi kısmıyla birlikte tamamını vermek gerekiyor.
Şu olayı bi türlü anlayamıyorum. Benim göğsümün kahve kısmı çok geniş bebeğimin ağzı da mağara deliği değil alabildiğini alıyor zorlamıyorum ama ona rağmen gayet iyi çekiyor maşallah süt müt kalmıyor. Annelere şu bilgiyi şartlandırıp durmayın. Bebeklerin ağzı kaç metre kareki koca memeyi ağızlasın öyle hayret bişiy her yerde bu bilgi var. Millet sayenizde ya çocuğu boğacak ya da çocuğum ememiyor deyip bunalıma girecek.

Kızlar bebeğimi bugün yıkadıktan sonra kafasında kepek gibi şeyler gördüm saç derisi kalkmış. Daha önce yoktu. Hep aynı şampuanı kullanıyoruz. Acaba su sıcak mı geldi ondan olabilir mi

Ben ilk kızımda kullandım içe dönük olduğu için bir aya yakın ama bu kez sadece göğüs ucumu korumak için kalkan gibi kullandım kıyafete temas etmesin diye her emzirmeden önce çıkardım bazen ucunda birikeni kızıma verdim öyle çıkardım

Benim de göğsümün ucu da kahverengi alanım da büyük sol göğsüm hafif içe dönük. Sağ göğüs ucum bebeğin ağzını neredeyse dolduruyor zaten emerken hiç acı hissetmiyorum demekki yanlış bir şey yok sol biraz sıkıntılı onu uçtan tutuyor biraz ama o da ilk verdiğimde acıyor sonra hiçbir acı yok dediğine katılıyorum kahverengi yerin tamamını versem boğulur bebe

Verdiğiniz tepkiyi anlamlandıramadım ve şaşırdım açıkcası. Şu olay dediğiniz durumu ben ortaya atmadım. Yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkan bir gerçek. Sanki tüm göğsü bebeğin ağzına tepin demişim gibi yorumlamışsınız. Denilmek istenen olabildiğince kahverengi kısmıyla birlikte verilmesi ki ben katılıyorum bu görüşe. Benim de göğüs ucum iri kahverengi kısmı geniş ama ne zamanki sadece ucunu tutsa canımı acıtıyor. Bebeğin ağzını doğru konumlandırmak önemli.

Eklentiler

• BD66D631-CE8F-44AC-B75D-6146D9C2AF9B.jpeg
    394,6 KB · Görüntüleme: 29
Kızlar bebeğimi bugün yıkadıktan sonra kafasında kepek gibi şeyler gördüm saç derisi kalkmış. Daha önce yoktu. Hep aynı şampuanı kullanıyoruz. Acaba su sıcak mı geldi ondan olabilir mi
Konak olabilir mi canım? Konaksa organik zeytinyağı iyi geliyor ve korkulacak bişey değil çoğu yenidoğan bebeklerde olur. Su sıcak gelse tepkisinden illa ki anlaşılırdı. Dirseğinle suyun sıcaklığını kontrol ettiysen sıkıntı yoktur.

Ne kahverengi kısmı tamamen alacak, ne sadece ucunu tutacak. Bebeğin ağzı ve annenin fizyolojik yapısına bağlı bir uyumla bebek çekiş gücüne göre kavrayacak memeyi o kadar. Bazı uzmanların da lafına bakmamalı birazda yaşayarak mantık üzerine kurmalı her şeyi. Körü körüne her şeye inanmamalı. Ortalıkta bin tane uzman dolaşıyor maşallah. Bugün yeşil kaka ile ilgili araştırma soruşturma yaptım. Biri diyor normal, biri diyor enfeksiyon, biri diyor az besleniyo, biri diyor çok besleniyor, biri diyor bebeğin kulağı ağrıyor. Hangisine inanalım. Kafam allak bullak oldu. Lafım tamamiyle size değil esasen sizde kurbansınız.

Yok tatlım onlar konak büyük ihtimal benim yavrumda da vardı hafif. mustela kullanınca azaldı baya. şampuandan kaynaklı olabiliyor mu bilmem ama bebeklerde oluyor genelde korkmayın.

Aman diyim bulaşmayın bu silikon uca. Doğduğundan beri bıraktıramadım, göğüs ucum olmasına ve yaram olmamasına rağmen doğduğu ilk gün sütüm gelmediği için bebeğim göğsümü tutamamıştı gelen her hemşire kayınvalidem dahil mememin ucuny kurcaladığı için habire stres olmuştum uçlarını çatlatıncaya kadar sıktılar sağolsunlar. Hemşire de böyle olmucak diyip silikon uç aldırdı zaten sütüm de diğer gün gelmişti ama bu sefer silikon uçsuz göğsümü tutmadı hadi zaten acıyo dedim uçla emsin biraz olsun dedim ama odur budur hala göğsümü tutmuyor keşke uçları yine yara olsa da emzirebilsem uçla o kadar zor ki yıka temizle kurut tak habire düşüyor bebekte gaz yapıyor siz bilirsiniz ama ben çok pişmanım

Merhaba anneler bebişleriniz iyidir umarım
Ne zamandır bakamıyordum foruma bebişe ilgilenmekten
Bir sorum olacak benim bebiş 15 gündür kabız bir anda oldu neden olduğunu anlamadık bir anda kaka yapmamaya başladı her yöntemi denedik çay kaşığıyla zeytinyağı verdim poposuna zeytinyağı sürdüm. Gaz damlası ve prebiyotikte kullanıyoruz. Karnına masajlar bacak hareketleri hiç bir şey fayda etmedi. Meme+mama şeklinde besleniyor. Mamayıda değiştirdim ama yok uyarı vermediğimiz sürece bebeğim kakasını yapamıyor sürekli ıkınıyor gazda çıkarıyor ama kakayı müdahalesiz yapmıyor. Yaptığı zamanda katı bir şekilde parça parça yapıyor artık ne yapacağımı şaşırdım Bu arada doktorada gittik fitil verdi ama onuda çok kullanmak istemiyorum.
Var mı böyle bir durum yaşayan, önerisi olan ?

Arkwdaslar bu bestlal damla kullanimi nasil oluyor gunde kac defa ve kacar damla aliyorsunuz?oneri uzerine aldim ama sormayi unuttum kullanimi nasil diye

Konak sonradan olabiliyor mu? 45 günlüğüz böyle bir şey yoktu. Banyodan donra birden bire oldu. Suyu kontrol ediyorum sma acaba mu dedim. Cevabın için sağol canım zeytinyağını deniyeyim

Yok tatlım onlar konak büyük ihtimal benim yavrumda da vardı hafif. mustela kullanınca azaldı baya. şampuandan kaynaklı olabiliyor mu bilmem ama bebeklerde oluyor genelde korkmayın.
Teşekkür ederim birdenbire çıktığını görünce dedim acaba su sıcaktı da saç derisi mi yandı. Suyu kontrol ediyorum ama yinede evhamlanmadan duramıyor insan

Canım göğüs ucu yara olmasın diye kahverengi kisimla birlikte verin diyorlar, bütün kahverengi kısmın hepsini almayacak tabiki, sadece ucunu değil alabildiği kadar kahverengi kısmı da vermek gerekiyor ki yara olmasın, bebek rahat etsin diye değil, ben öyle yapıyorum mesela hiç yara, acı olmadı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…