2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Sizce bebeğimi üşütüyor muyum??

Ne zaman emse 5 dk sonra kusuyor hatta bana öyle geliyorki sanki emdiginden daha fazla kusuyor? Fakat koliğiz. Acaba gaz mi sürekli kusturuyor yoksa reflüsü mü var? Bu 3 ü arasında gidip geliyorum dr muayenesini haftaya. Ama merak ediyorum benimle aynı durumu yaşayan yada bir fikri olan var mi?

Bizim de cok sık kusmamiz vardi reflusu var diye dusundum cunku esimin de bebekliginde reflusu varmis. Emzirdikten sonra yarim saat boyunca dik ve dike yakin pozisyonda tutup gazini cikarin, pışpışlayın. Bizim oyle gecti kusmalari. Yarim saat bekletip sonra yatiriyorum, birde oyle deneyin.

Aynen bizim de uykusu kaciyo...kisir dongunun icindeyiz

Kızlar ben çok mama verme taraftarı değildimm oyüzden günde bir kere vermeye çalışıyordum sadece... Ama bu gece eşimle de konuştuk ve bunun doğru olmadığına karar verdik çünkü sürekli ağlamalı bi modda ve memeye yapışık bi halde geziyoruz gün boyu... ve sütüm yetmiyor demek ki dedik...
Az önce ağlama krizimizde resmen 300 cc yi bitirdik ve ara ara mama vermeye karar verdik... Bebeğimi anne sütüne odaklarken sanki aç bırakmış gibi hissettim ve çok vicdan yaptım... Tamamen anne sütüyle beslenip doyan ve huzurlu bir bebek var mıdır çok merak ediyorum

Bizde aynıyız canım ısrarla meme vericem dedim ağladı ağladı 2 3 gün sonra annem acaba mamamı versek çocuk açlıktan ağlıyordur dedi bende emziriyorum sık sık imkansız dedim çocuk tek seferde 90 cc yedi ben şok oldum demk ki yavrum aç kalıyormuş şimdi bende açıkçası 3 kere emziyorsam bi kere mama veriyorum yapacak birşey yok yani ağlamasından aç kalmasından iyidir çok üzülüyordum mama verince ama baktım bebeğim daha huzurlu başka çarem kalmadı

Canımm mamalı düzene geçince farketti mi acaba ? Yani ağlama atakları az da olsa dindi mi ya da nebileyimm öncesine göre fark var mı

Canımm mamalı düzene geçince farketti mi acaba ? Yani ağlama atakları az da olsa dindi mi ya da nebileyimm öncesine göre fark var mı
Canım öncesinde moraracak kadar çok ağlıyordu artık bayılacak diyordum 5 dakika sussa yarım saat ağlıyordu şimdi de karnı tok olsun gazı çıksın kolay kolay ağlamaz çok rahat ettim İnan ki bu hiç. Ağlamıyo anlamına gelmiyor ama o zaman günde 20 sefer ağlıyorsa şimdi 7 8 kere ağlıyor mesela

Çok sağol canım cevabın için o zaman ben hiç mırın kırın etmeyeyim mama için çünkü biz de aynı durumdayız

Carter sin polari terletmiyo dediler amabu gece bnde tek tulum ve body gydrdim bide corap

Kızlar ilk zamanlar ne kadar zormuş ya… bugün tam 36 günlük.
Ve artık gerçekten tükendiğimi hissediyorum. Uykusuzluktan gözlerimi zor açık tutuyorum. Gündüz hep kuş uykusunda. Emdikten sonra 5 dk uyuyor uyanıyor sonra tekrar aranıyor. Gece desen aynı şekilde tam uykuya dalamıyor. Mesela bu gece 5ten beri ayaktayız uyumuyor…
O kadar az uyuyor ki hem biz çok uykusuz kalıyoruz, hem de bebeğime kıyamıyorum çok küçük daha uykuya ihtiyacı var.
Ne zaman düzene girecek sabırsızlıkla bekliyorum (

Merhaba bugün tam bir aylık olduk aşımızi olduk kilosu biraz kafama takıldı en son ölçumden 16 gün geçti yani 16 günde 300 g almış az geldi bana hep emzirmeme rağmen az almış sizce nasıl 40 çıkınca kontrolümuz var doktora da soracağım. sizin bebekleriniz nasıl kilo alımı?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…