2021 Ağustos Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ;

• Ankete Katılan
    302
Merhaba anneler bebişleriniz iyidir umarım🙏🏻
Ne zamandır bakamıyordum foruma bebişe ilgilenmekten🙃
Bir sorum olacak benim bebiş 15 gündür kabız bir anda oldu neden olduğunu anlamadık bir anda kaka yapmamaya başladı her yöntemi denedik çay kaşığıyla zeytinyağı verdim poposuna zeytinyağı sürdüm. Gaz damlası ve prebiyotikte kullanıyoruz. Karnına masajlar bacak hareketleri hiç bir şey fayda etmedi. Meme+mama şeklinde besleniyor. Mamayıda değiştirdim ama yok uyarı vermediğimiz sürece bebeğim kakasını yapamıyor sürekli ıkınıyor gazda çıkarıyor ama kakayı müdahalesiz yapmıyor. Yaptığı zamanda katı bir şekilde parça parça yapıyor artık ne yapacağımı şaşırdım😓 Bu arada doktorada gittik fitil verdi ama onuda çok kullanmak istemiyorum.
Var mı böyle bir durum yaşayan, önerisi olan ? 🥺
Mamasını bira sulu yapmayı dene bide canım, mesela 80cc suya 2 ölçek at, bizde de vardı kabızlık geçti şükür ama o gün bugündür mamasına suyu fazla koyuyorum.

Merhabalar. Bebegi hem emzirerek hem mamayla besleyenler, mamayi nasil veriyorsunuz? Biberonla mi? Biberondan ictikce memeyi reddetmeye basladi. Kasik biberon veya siringa onerdiler ama yapamadik ikisini de. Kasik biberonla veya siringayla agzina veriyoruz yutmuyor oyle kaliyor agzinda. O yuzden aventin kucuk cam biberonunu kullaniyoruz. İste bu sefer de emmeyi birakiyor. Ne yapcam bilemedim

Merhabalar. Bebegi hem emzirerek hem mamayla besleyenler, mamayi nasil veriyorsunuz? Biberonla mi? Biberondan ictikce memeyi reddetmeye basladi. Kasik biberon veya siringa onerdiler ama yapamadik ikisini de. Kasik biberonla veya siringayla agzina veriyoruz yutmuyor oyle kaliyor agzinda. O yuzden aventin kucuk cam biberonunu kullaniyoruz. İste bu sefer de emmeyi birakiyor. Ne yapcam bilemedim
Philipsin biberonunda benimki de red ediyordu memeyi...bir arkadasin onerisiyle drbrowns kolik ve gaz onleyici biberonunu aldim..aksamlari memeyi sagip veriyorum hem benim icin hem onun icin az da ilsa uyuyalim diye o biberonda veriyorum ..gunduzleri de meme veriyorum sukur memeyi reddetme durumumuz olmuyor...meme gibi az verdigi icin sutu bebek meme ve biberon ayrimina varamiyor ama philips aventte ise sut hizli geldigi icin bebek israrla biberonu istiyordu memeyi istemiyordu

Philipsin biberonunda benimki de red ediyordu memeyi...bir arkadasin onerisiyle drbrowns kolik ve gaz onleyici biberonunu aldim..aksamlari memeyi sagip veriyorum hem benim icin hem onun icin az da ilsa uyuyalim diye o biberonda veriyorum ..gunduzleri de meme veriyorum sukur memeyi reddetme durumumuz olmuyor...meme gibi az verdigi icin sutu bebek meme ve biberon ayrimina varamiyor ama philips aventte ise sut hizli geldigi icin bebek israrla biberonu istiyordu memeyi istemiyordu
Cok sagol hemen bakiyorum dr browns biberona

Ben de çok fazla kilo verdim. Yemek yiyemiyorum doğru düzgün. Çocuk için zorla birkaç lokma. Sürekli kahve meyve vs. Genelde çorba içiyorum.
Bu kadar hızlı kilo vermek istemiyordum.
Doktora sordum. Demek ki çok emziriyosun dedi ama sütüm de az. Ben bi alaka göremedim.
Emzirme den değil cnm metopolizmadan dolayı öyle karbonhidrat ta yemiyorum ondan çünkü bende sürekli emziyorum ama emzirirken de bol bol tıkınıyorum

Ben aventin kolik onleyici ozellikli biberonunu kullaniyorum, memeye benzer ozellikte diyor ucuna da. Bende meme reddi yapmadi ama gunde 1 en fazla 2öğün biberon verdigim icin de olabilir bilmiyorum

Kizlar bisey sorucam. Bugun disarda olucaz musait olmayip emziremeyebilirim o yuzden sagip biberonla yanima alicam sütü. bebek cantasinin termal cantasi var, ici aluminyum kapli olanlardan. Biberonu da ona koyucam ama ısısını ne kadar koruyor, o cantadan cikarip direkt verebilir miyim? Siz yaniniza aldiginiz mama ve sütü nasil koruyorsunuz nasil veriyosunuz

Merhaba, oğlum bir aylik oldu. Sütüm cok fazla artmadi. Sağdiğimda her memeden max 40-45 ml cikiyor. Sütüm fazla olmamasina rağmen sürekli göğsümden süt siziyor. Sütyenim hep islak. Acaba olan sütü de bu şekilde kayip mi ediyorum. Böyle olan var mi?

Merhaba, oğlum bir aylik oldu. Sütüm cok fazla artmadi. Sağdiğimda her memeden max 40-45 ml cikiyor. Sütüm fazla olmamasina rağmen sürekli göğsümden süt siziyor. Sütyenim hep islak. Acaba olan sütü de bu şekilde kayip mi ediyorum. Böyle olan var mi?
Ya benim de öyle oluyor, sağdığimda10-20cc anca çıkıyor, göğuslerim hep yumuşak ama 1 öğün emzirmezsem süt sızıntısı oluyor, sanki çok süt varmış gibi.

Ya benim de öyle oluyor, sağdığimda10-20cc anca çıkıyor, göğuslerim hep yumuşak ama 1 öğün emzirmezsem süt sızıntısı oluyor, sanki çok süt varmış gibi.
Bir çozumu varmi acaba surekli gogus kalkaniyla dolasmak istemiyorum mastit yapiyor. En son artik bant yapistiricam uclarina🤔

Kızlar bi sorum da var covid aşısı olacaktım doktor yan etkisi olursa bebeği emzirem3zsin dedi aşı oldunuz mu
Benim k.doğum doktoru 1 ay sonra olabilirsin de. Ben bekleyemedim tam, 20- 25 günlük olunca biontech yaptırdım. Hiç bir yan etkisi olmadı ufacık kolum ağrıdı, o da belli belirsiz. Yani tetanoz daha çok rahatsızlık vermişti.

Bu konu konuşuldu burada, aşı olan birine sağlık ocağından bir gün emzirme demişler. Ben de yaptırmadan doktoruma sordum böyle söylenenler var diye, emzirebilirsin hiç bir sorun olmaz dedi. Ben de emzirdim.

Ya kızlar ara ara çevremden en yakınlarımdan duyuyorum yok ben emzirirken taşıyordu cocugumun ağzından vb. sözler🙄 eğer bunlar doğruysa bende mi sorun var diye düşünmeye başladim çünkü benim oğlana sütüm yetmiyor... gördüğüm okuduğum kadarıyla hemen hemen hepimiz aynı durumdayız sütün azlığından yakınıyoruz çok moralim bozuk

Linki varsa paylaşabilir misiniz acaba

Ya kızlar ara ara çevremden en yakınlarımdan duyuyorum yok ben emzirirken taşıyordu cocugumun ağzından vb. sözler🙄 eğer bunlar doğruysa bende mi sorun var diye düşünmeye başladim çünkü benim oğlana sütüm yetmiyor... gördüğüm okuduğum kadarıyla hemen hemen hepimiz aynı durumdayız sütün azlığından yakınıyoruz çok moralim bozuk
Lafa gelince kusuruz anne olanlarla dolu etraf. Boşver sen dinleme onları. Öyle değilse bile biz üzülelim diye abartıyorlar bence. Bayılıyorlar enerji düşünmeye. Benim de aşırı sütüm yok ama günü kurtarıyoruz bi şekilde. Bir de hamilelik zamanında öğrendim ki Kimseye bu konudaki endişelerimden bahsetmemeliyim. Birine bunlardan bahsettiğim an başlıyorlar benim bebeğim şöyleydi ben hep şöyle yaptım sende yap vs… sanki herkes kusursuz bir ben yanlış yapıyorum Sanki ben eksiğim.
Mümkün olduğunca kendi içimde çözüyorum bazı şeyleri.dert anlatmıyorum

X